Derby přineslo krásný hokej, body nakonec bere Poruba

Tomáš Vlček | 12.09.2018

Dnešní derby s Porubou opravdu stálo za to. Hosté byli ze začátku lepším týmem a šli do vedení, ale domácí hráči přidali a vyrovnali hru i skóre. Ve druhé třetině Poruba dvěma góly odskočila a pak si hlídala náskok. O ten se ale museli strachovat do posledních vteřin, protože Havířov dokázal snížit a byl blízko vyrovnání. Nejblíže byl Gřeš, jemuž Dolejš doslova sebral gól fantastickým zákrokem. Nakonec tedy berou všechny body za výhru 2:3 hosté.

CHANCE LIGA - 3.kolo st 12.9.18:00
AZ Residomo Havířov - HC RT TORAX Poruba
2:3
(1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Rehuš (Chroboček, R. Veselý), 49. L. Bednář (Luža, Rehuš) – 14. D. Krenželok (Tomi), 33. Ollender (Baláž, Toman), 39. Illéš (J. Káňa, Hudeček). Rozhodčí: Wagner, Koziol – Poruba M., Pechánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.358. Střely na branku: 25:21 (8:8, 7:12, 10:1). Zblokované střely: 6:17. Vhazování: 32:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Ševěček – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Macuh, Cihlář, Bambula – Pawliczek.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Dundáček, Ovčačík, D. Krenželok, Matějíček, Urbanec, Slavík – J. Káňa, Hudeček, Illéš – Fojtík, T. Jáchym, Zdeněk – Kanko, Vymazal, Tomi – Toman, Baláž, Ollender – Häring.

Zápas začal oboustranně svižně a hned v prvních minutách byly k vidění solidní šance, především na straně hostů. Illéš ale z mezikruží nezamířil přesně a Ollendera a Baláže vychytal Bláha. Pak zahrozili domácí, konkrétně dvojice Kurovský-Gřeš, druhý jmenovaný však nedostal puk do odkryté klece. Po krátkém zklidnění dění bylo horko před brankami zase v polovině třetiny. Bláha vytáhl skvělý semafor proti Illéšovi a na druhé straně Dolejš obstál proti Rehušovi a pak i Semanovi.

Od 11. minuty hrál AZ přesilovku, ale i přes několik šancí se skóre nezměnilo. Stalo se tak až v polovině 14. minuty. Tomi přenechal zadovkou puk najetému obránci Danielu Krenželokovi a ten svou střelu zápěstí poslal přesně do levé šibenice. Porubští se těšili z vedení 4 minuty. Pak Branislav Rehuš šikovně ztečoval Chrobočkovo nahození od modré čáry za Dolejše a bylo to 1:1.

Druhá třetina přinesla hned z kraje přesilovku Toraxu, ale bez gólového efektu. To na druhé straně se ve 26. minutě musel Dolejš vytáhnout proti Marunovi, aby pak svůj tým výrazně podržel v oslabení při střele Bednáře i dalších střelách AZetu. Od 31. minuty hrála přesilovku Poruba, AZ ji sice ubránil, ale 3 vteřiny po jejím skončení dostal puk do ideální pozice Samuel Ollender a střelou z první opět trefil horní růžek nad Bláhovou lapačkou 1:2.

Ještě veselejší to bylo pro hosty ve 39. minutě. Jakub Illéš převzal puk ve středním pásmu, nabruslil si do dobré střelecké pozice a přesnou střelou pod Bláhovu lapačku zvýšil na 3:1. Na druhé straně pálil z poza obránce tvrdě Seman, ale netrefil se mezi tři tyče.

Třetí třetinu začal přesilovkou AZ, gól mu to však nepřineslo. V útočném snažení však pokračoval a byl za ně odměněn. V další přesilovce ve 49. minutě poslal Lukáš Bednář přesnou střelu z hranice kruhu a puk zapadl k tyči Dolejšovy branky – 2:3. Havířovští v poslední desetiminutovce svého soupeře zatlačili a hnali se za vyrovnáním. V 51. minutě sebral gól Gřešovi skvělým zákrokem na brankovišti Dolejš a stejně dopadl souboj hostujícího brankáře s Pořízkem o 3 minuty později.

Havířovští to zkusili v posledních dvou minutách i bez brankáře, ale skóre se už nezměnilo a v souboji o čelo tabulky tak vyhrála Poruba 3:2.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Nechytli jsme začátek, rozjížděli jsme se pomalu. Až ve třetí třetině jsme se zvedli a měli tlak. Bohužel už bylo pozdě. Posledními třemi zákroky chytil brankář soupeře stoprocentní gólovky. Takže dnes jsme prohráli.

Aleš Flašar (HC RT Torax Poruba): Bylo to vybojované vítězství. Sešly se dva vyrovnané týmy. Taky to bylo o tom, kdo bude mít trochu více štěstí a dá o branku více. Dneska jsme to byli my a máme z toho velkou radost. Ve třetí třetině nás zbrzdila, a soupeře zvedla, naše zbytečná vyloučení, ale zvládli jsme to.