AZeťáci sehráli se Slavií vyrovnaný zápas, jenže na body nedosáhli

Petr Miklas | 03.11.2021

Ani dnes to hráčům AZetu nevyšlo, i když hráli dobře a dokázali srovnat z 0:2 na 2:2. Nakonec ve třetí třetině dostali gól na 2:3 a při power-play soupeře i na konečných 2:4. Smolná série pokračuje, snad ji AZ zlomí v sobotu 6.11. v Třebíči. Utkání začne v 17:30.

Chance liga - 18.kolo st 3.11.17:30
AZ Heimstaden Havířov - HC Slavia Praha
2:4
(0:1, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. M. Hlaváč (Dostálek, Hudeček), 37. Maruna (Hudeček, J. Doktor) – 9. Žejdl (M. Ondráček, Poletín), 29. Žejdl (T. Knotek, Poletín), 57. Jaroslav Brož (T. Knotek, P. Machač), 60. M. Ondráček. Rozhodčí: Šudoma, Marek – Hranoš, Gančařík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 613. Střely na branku: 33:28 (12:13, 13:7, 8:8). Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 37:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Korím, Chroboček, T. Pastor, M. Hlaváč, F. Kočí, Valenta, Mrowiec – J. Doktor, Pechanec, L. Bednář – Kunc, Hudeček (A), Dostálek – Paś, Handl, Š. Kratochvil – Severa, Maruna (C), Mrva.
HC Slavia Praha: R. Málek – Weinhold, R. Havel, Veber, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka, Barák, Kadeřávek – M. Ondráček (A), Žejdl, Poletín (C) – R. Všetečka, T. Knotek (A), P. Machač – Kern, Vlček, Vracovský – Šteiner, T. Pšenička, Jaroslav Brož.

Zápas nabídl hned od začátku šance na obou stranách. Za hosty však Žejdl po kličce nevyzrál z blízka na Fučíka a pak na druhé straně Hudeček na Málka. Branka padla na konci 9. minuty. Po tvrdém střetu u mantinelu v havířovském pásmu se hosté dostali k puku, Ondráček z mezikruží ještě našel před brankou úplně volného Lukáše Žejdla jemuž stačilo puk nasměrovat do odkryté branky – 0:1.

AZ mohl srovnat o minutu později, ale v situaci 2 na 1 Málek Doktorovo zakončení lapil. V 15. minutě se dostali do podobné situace Slávisté, ovšem Brož v těžké pozici nezakončil. Poslední velkou šanci 1. třetiny měl AZ. Maruna pálil do poloodkryté branky, ale Málek se rychle přesunul a chytil puk do lapačky.

Na začátku 2. třetiny hrál AZ přesilovku. V ní po Pechancově střele poskakoval puk před odkrytou brankou, ale za čáru ho domácí nedostali. V další přesilovce vybídl Dostálka ke střele Hudeček, Málek zasáhl špičkou betonu. To Slavia nabídnutou početní výhodou nepohrdla a po pěkné kombinaci v ní zakončil Lukáš Žejdl prakticky do prázdné brány – 0:2.

AZ stihl ještě do poloviny zápasu snížit. Matúš Hlaváč z dálky prostřelil vše, co mu stálo v dráze střely, a puk zapadl přesně k pravé tyči – 1:2. Pak se hrál hokej nahoru-dolů, ale navrch měli oba gólmani. Až ve 37. minutě i AZ využil svou přesilovku a po dorážce Jana Maruny to bylo 2:2.Chvíli poté Fučík krásně lapil Weinholdovo zakončení po samostatném průniku. A když na konci třetiny ještě AZ ubránil krátké dvojnásobné oslabení, šlo se do kabin za vyrovnaného skóre.

Začátek třetího dějství byl oboustranně opatrný. Velkou šanci měl až skoro po devíti minutách Machač, ale při samostatném úniku se střelou mezi betony neprosadil. Chvilku poté mohl na druhé straně zavěsit z ideální pozice Dostálek, Málek však našel puk v lapačce.

V 56. minutě dovolila domácí obrana hostům hned tři šance během chvilky. Dvakrát Fučík skvěle zasáhl, ale napotřetí už jej Jaroslav Brož překonal. Naděje domácích na vyrovnání zmrazil chvíli poté vyloučením na 4 minuty Dostálek, nicméně AZ se nevzdal a bojoval. Aktivní hrou si vynutil faul a při hře 4 na 4 měl obrovskou šanci Paś. Nicméně hosté tento nápor, i následný pokus o power-play ustáli a sami vteřinu před koncem uzavřeli Martinem Ondráčkem do prázdné branky skóre na konečných 2:4.

Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Hráči hrají slušně celé utkání a když se láme chleba, tak jsme schopni udělat, během pěti minut, pět, sedm vyložených pitomostí. Jinak to nejde nazvat. Soupeř by byl hloupý, kdyby toho nevyužil. My zase v závěru, když jsme nebyli schopni dát góly, tak jsme soupeři, v jednom střídání, třikrát namazali na gól. A až v tom tom třetím případě už nebyla ani šance to zachránit. Dostali jsme třetí gól a jako už v několikátém utkání. Hrajeme slušně, hrajeme dobře a po hrubých hrubkách při, kterých zůstává rozum stát, prostě ty góly dostáváme. Pokud to budeme dělat pořád takhle, tak se z toho vůbec nedostaneme.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): Pro nás pro všechny to byl těžký zápas. Vstup do utkání jsme měli jakžtakž. Čekali jsme velké nasazení, na to jsme se i připravovali. Dostali jsme se do zápasu a vedli vedli 2:0. Namísto toho, abychom to, ne udrželi, ale abychom hráli zodpovědně. Abychom hráli to, co jsme si řekli. Tak namísto toho byli hráči nedůslední a začali si hrát něco, jakoby navíc. Když to řeku jednoduše, tak druhá třetina z naší strany byla katastrofa. Tam jsme si koledovali. To, že to Havířov otočí. Stáhli jsme formace, ale furt je to takový, že si někteří kluci tam jdou zahrát, a to je špatně. My jsme měli nějakou vítěznou vlnu a my jsme měli, já tomu říkám nezdravé sebevědomí . Měla by být pokora a respekt k soupeři. Já jsem šťastný za ty tři body.