AZet ve Vyškově vyhořel, odváží si debakl

Lukáš Jandora | 04.02.2023

Do Vyškova zajížděli hráči havířovského AZetu k velice důležitému utkání, které bylo přímým soubojem o 3. příčku. Kdo čekal vyrovnaný zápas, ten byl nakonec velmi překvapen. Po dvouminutové smršti ve třetí části hry bylo o výsledku rozhodnuto, následně to bylo už jen o tom, zda bude porážka více či méně ostudná...

2. liga - 35.kolo so 4.2.15:00
Hokej Vyškov - AZ Havířov
8:2
(1:0, 2:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 15. Popelka (Janeček, Tomajko), 26. Popelka (Luža, Žižka), 35. Komínek (Kořenek), 44. Mikulík (Čuřík), 45. Kořenek, 45. Popelka, 45. Komínek (Štefka, Holemý), 50. Žižka (Komínek) – 25. Mrva (Kratochvil, Apolenář), 42. Kunc (Kratochvil, Spratek). Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Čelechovský. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 241. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 8:2.

Hokej Vyškov: Šarman – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Žižka (C) – Lekeš, Janeček, Luža, Kořenek, Tomajko, Komínek (A), Snášel, Čuřík (A), Dobiáš, Popelka, Štefka
AZ Havířov: Štipčák (45. Šindelka) – Hudec, Kolarz (C), Kunc, Havlík, Ščurek, Mrowiec – Mrva (A), Spratek, Kratochvl, Antoníček, Ćmiel, Pawliczek, Apolenář, Haas, Pastor, Tvrdý, Pavlík, Middleton

Na první branku v utkání čekali diváci do 15. minuty, kdy velkého nedůrazu před Štipčákem využil domácí Popelka, kterému před bránu puk krásně naservíroval Janeček - 1:0. Úvodní část hry už více branek nenabídla, však diváci v hale v tu dobu ještě netušili, co je čeká o několik desítek minut později.

Ve 25. minutě srovnal Jakub Mrva, když po hezké přihrávce Kratochvila využil přesilovou hru - 1:1. Radost z vyrovnání však měla velmi krátkého trvání, přesně za 59 vteřin šel Vyškov opět do vedení, druhou branku v utkání si připsal Adam Popelka - 2:1. Ještě veseleji bylo v hale v minutě 35., to si z pravého křídla vybruslil až před Štipčáka Komínek a zvýšil na 3:1. Za tohoto stavu šli oba celky do kabin.

Začátek závěrečného dějství přinesl zdramatizování, havířovští se vrátili do zápasu, kdy i podruhé využili svou přesilovou hru, šikovnou střelou od modré se prosadil Marcel Kunc - 3:2. Jenže ze vstřelené branky se naši hráči radovali opět jen velmi krátce, prakticky 2 minuty. Na 4:2 totiž zvýšil Mikulík, kdy i on velice rychle využil vyškovskou početní výhodu. Touto brankou se začaly dít věci. Nepochopitelné selhání hráčů ze Slezska, Vyškov přidával další branky, prakticky v rozmezí minuty a půl se prosadil 4x. Po Mikulíkovi to byli postupně Kořenek, znovu Popelka, který završil svůj hattrick, a Komínek. Závěrečnou branku zápasu, který se tak prakticky už jen dohrával, vsítil v 50. minutě velezkušený Tomáš Žižka a završil tak stav duelu na 8:2

Havířovští si připsali 5. porážku v řadě, porážku ostudou, na kterou je potřeba rychle zapomenout, protože už ve středu zajíždíme na led druhé Kopřivnice.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Dvě třetiny to byl naprosto vyrovnaný zápas ve vysokém tempu. Soupeř začal tlakem, my jsme ho ustáli, následně se hra začala vyrovnávat. Druhou třetinu jsme měli více ze hry. A i když jsme dvakrát inkasovali, tak stále jsme byli v utkání. Třetí třetinu začneme dobře, využijeme přesilovku, tým žil! Jenže pak přijde zkrat, kdy za minutu a půl prohrajeme utkání... Absolutně si to nedokážu vysvětlit. Za minutu jsme ztratili vše, na čem jsme 40 minut pracovali...