VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZet v Litoměřicích inkasoval jen jednou, ale na body přesto nedosáhl

Petr Blakala | 15.11.2014

Hokejisté prvoligového AZetu odehráli v Litoměřicích velmi vyrovnanou partii. Přes tisíc diváků muselo čekat na první branku utkání až do začátku třetí třetiny, kdy se po 52 vteřinách prosadil Vítězslav Bílek. Právě jeho branka se ukázala jako vítězná a pomohla tak jeho týmu k získání tří bodů. Další utkání čeká Havířov ve středu, kdy od 18. hodiny přivítáme Duklu Jihlava.

1.liga - 25.kolo so 15.11.17:00
HC Stadion Litoměřice - AZ Havířov
Branky a nahrávky: 41. V. Bílek (Dvořáček, Kalla). Rozhodčí: Pražák – Svoboda, Krátký. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 140. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 1:0.
HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, D. Bílek, Kolář – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, Dvořáček – Volek, Černoch, Z. Doležal – Ondráček
AZ Havířov: Daneček – Foltýn, Matějíček, Graca, Lenďák, Bezuška, Repe, Bahounek – Fořt, Hlinka, Tomi – Maruna, Šlahař, Jakůbek – Sztefek, Pechanec, Klimša – Haas

Utkání začalo opatrně z obou stran a k první velké šance se domácí dostali až ve druhé minutě, kdy Plášilovou střelu od modré čáry Daneček dokázal vykrýt. Havířov zkoušel hrozit ve své první přesilové hře, ale jediná šance Fořta skončila v lapačce Krále. Litoměřice mohl poslat do vedení kapitán Novák, jenže jeho střelu Daneček na poslední chvíli dokázal vyrazit do rohu kluziště. Těsně před první přestávkou se ještě havířovský gólman stihl blýsknout zákrokem proti nejproduktivnějšímu litoměřickému hráči Kallovi, který nedokázal procpat kotouč do hostující branky.

Úvodem druhé dvacetiminutovky hosté zahrozili ihned po ubráněném oslabení. Hlinka přihrál přes obránce na Fořta, který bez přípravy poslal puk na bránu a Král špičkou betonu vykopl kotouč z brankové čáry. Druhá třetina se poté nesla v duchu nastřelovaní tyček. Nejprve Dominik Bílek z nenápadného nahození od modré čáry rozezvučel brankovou konstrukci hostující branky a po něm mířil do levé tyčky jeho jmenovec Vítězslav Bílek.

Král v domácí brance poté předvedl další efektivní zákrok, kdy zblízka zlikvidoval bekhendový pokus Jakúbka svojí rukavici. Do pravé tyčky poté nasměřoval svojí střelu Fořt a skóre v Kalich Areně stále bylo nerozhodné 0:0. První branka padla až začátkem třetí periody. O úvodní branku v zápase se postarala první útočná formace Stadionu. Dvořáček našel před bránou Vítězslava Bílka, který si zkušeně položil brankáře a zakončil do horní poloviny brány. Pro litoměřického ostrostřelce to už byla dvacátá branka v této sezóně.

Havířov si vytvořil hned dvě slibné šance na vyrovnání v přesilové hře. Nejdřív dělovku Matějíčka srazil na tyč Dvořáček a poté hosté nejspíš zahodili největší šanci zápasu. Pechanec si najel za bránu, zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Marunu, ten ale nedokázal trefit zcela prázdnou bránu! Havířov poté odvolal brankáře Danečka na střídačku a hosté to zkusili se šesti muži v poli. Neskutečný tlak však AZet nedokázal proměnit ve vyrovnávací branku a Stadion tak na domácím ledě zvítězil nejtěsnějším gólovým rozdílem – 1:0.

Autor reportáže: Alexandr Stys - redaktor Stadion Litoměřice

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): Zase jsme tušili, že to bude tak těžké utkání jako první v Havířově. Mysleli jsme si, že by zápas mohla rozhodnout nějaká využitá přesilovka. Ale naopak to rozhodla jedna proměněná šance při hře pět na pět. Samozřejmě jsme rádi za ty tři body, protože byly vydřené až do konce utkání. Hosté také šahali po bodech, protože měli několik dobrých šancí. Takovéto vítězství nás může do budoucna jenom posílit. Pro diváky byla asi nejhokejovější poslední třetina, ale my jsme nechtěli hrát hokej nahoru dolu, protože Havířov dobře bruslí a ukázal nám to už v tom utkání u nich doma. Pokud jsme s nimi hráli tu jejich hru, tak se dostávali do šancí. Do dalších zápasů nevíme co bude s Procházkou, protože je lehce otřesený po zákroku na něj. Druhá otázka je ta, že se někteří kluci vrátí do Sparty, protože ta má také nějaké zraněné. To budeme řešit v průběhu příštích dnů, jak sestavu doplnit a kým. Kluci ale dnes zápas odšlapali a vyhráli, což je strašně důležité. Pro nás je dobře, že jsme hráli s nulou. Dobré to je i pro brankáře, protože měl dnes dost práce. Hráli jsme na tři útoky, a tak musím zápas hodnotit jen kladně a být spokojený.

Jan Daneček (HC AZ Havířov): Myslím si, že to bylo dnes vyrovnané utkání. Rozhodla poslední třetina, a to , že jsme v ní brzo inkasolali vedoucí branku domácích. Pak bylo špatné to, že jsme hráli třikrát po sobě v oslabení, i když si myslím, že některé zákroky faulem nebyly. Bylo dobré, že jsme oslabení přežili, ale stálo nás to spoustu sil. Domácí si pak už výsledek hlídali a vyhazovali puky do středního pásma. Na konci jsme to ještě zkusili a odvolali brankáře. Tam pak puk poskakoval několikrát po brankové čáře, ale do branky nespadl. V hokeji je to už tak. Buď máte štěstí vy a přikloní se k vám nebo k soupeři. Dnes měli štěstí více domácí. Myslím si, že by utkání asi slušela remíza. Oba dva brankáři podali výborné výkony a i to ovlivnilo výsledek, který skončil jedna ku nule pro domácí. Nechci se vymlouvat na rozhodčí. S tím se nic neudělá. Mrzí mě jen jedna situace, kdy prý náš útočník před samostaným nájezdem sevřel kotouč a ještě byl za to vyloučen. Tady si myslím, že to tak nebylo.