AZ veze z Valmezu bod, když srovnal dvoubrankové manko

Petr Miklas | 19.10.2022

Hráči Azetu neměli dobrý vstup do utkání, když už v prvním střídání inkasovali. To ale naše borce nerozhodilo a brzy dokázali srovnat, když bekhendový pokus přetavil v gól Jiří Tvrdý. Bobři šli znovu do vedení na konci druhé třetiny a na začátku třetí části svůj náskok ještě navýšili, ale AZ se nevzdal. Krátce po třetí brance domácích snížil Jakub Mrva a vyrovnání zařídl Jiří Zdeněk. O vítězi utkání tak rozhodlo až prodloužení, ve kterém už po devatenácti vteřinách rozhodl o bodu navíc pro Bobry Stanislav Báchor. Další utkání sehrají naši borci v sobotu 22.10. na domácím ledě proti Znojmu, které suverénně vévodí tabulce druhé ligy skupiny východ.

2. liga - 8.kolo st 19.10.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí - AZ Havířov
4:3p
(1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Tarnoczy (Vávra, Hanák), 39. Pětník (Andris, Liss), 43. Tarnoczy (Ďurkáč, Vávra), 61. Báchor (Tarnoczy) – 13. Tvrdý (Krupa, Foltyn), 45. Mrva (Čmiel, Kunc), 54. Zdeněk (Kofroň). Rozhodčí: Kapitanov – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 233. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Liss, Báchor (A), Hanák, Ďurkáč, Gabrhelík, Holiš, Sviták – Kozubík, Vávra (A), Tarnoczy – Andris, Křivohlávek (C), Finsterle – Kuchařík, Vavřík, Stodůlka – Štefka, Pokorný, Pětník
AZ Havířov: Šindelka– Mrowiec, Bílek, Havlík, Kuboš, Ščurek, Kunc, Dudáš (C) – Ćmiel, Zdeněk (A), Mrva (A), Pastor, Spratek, Tvrdý, Antoníček, Pawliczek, Foltyn, Apolenář, Krupa, Kofroň

Hráči Azetu se nestačili pořádně rozkoukat a už prohrávali, když se po rychlém brejku prosadil Patrik Tarnoczy, jenž poslal puk k pravé tyči Šindelkovy branky. Rychlá branka Bobrů ale hráče Havířova nerozhodila a na začátku 13. minuty přišlo vyrovnání. O to se postaral bekhendovou střelou Jiří Tvrdý.

Další gól padl až na konci druhé třetiny a vstřelil jej domácí hráč. Tím byl Richard Pětník, jenž předvedl důraz v brankovišti. Ve 43. minutě bylo pro Havířov ještě hůř, když zmatků před Šindelkou využil Patrik Tarnoczy a poslal puk do odkryté branky.

Hráči Azetu se nevzdali a dál bojovali o body. Ve 45. minutě našel Ćmiel přeně hůl Jakuba Mrvy, jenž rychlou střelou překonal Slováka. Vyrovnání přišlo v 54. minutě, když se po dobrém napadání rozehrávky Bobrů prosadil Jiří Zdeněk.

Utkání tak nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém už po devatenácti vteřinách rozhodl o bodu navíc pro Bobry Stanislav Báchor, který po rychlém útoku prostřelil Šindelku.

Další utkání sehrají naši borci v sobotu 22.10. na domácím ledě proti Znojmu, které suverénně vévodí tabulce druhé ligy skupiny východ.