AZ ve Vyškově srovnal čtyřgólové manko, ale padl v prodloužení

Petr Miklas | 22.03.2023

Po čtyřiceti minutách vedli domácí hráči 4:0 a před třetí třetinou se zdálo, že je rozhodnuto. Jenže hráči AZetu zabrali a čtyřmi brankami za dvacet minut si vynutili prodloužení. V něm ale špatně střídali a domácí následnou přesilovku využili. Rozhodující branku dal Matěj Kořenek, o branky AZetu se postarali Marek Haas, Jakub Apolenář, Matouš Ćmiel a Šimon Kratochvil. V pátek 24.3. od 18 hodin se hraje druhý zápas na ledě havířovské GASCONTROL Aréně. Přijďte AZet podpořit!

2. liga - 0.kolo st 22.3.18:00
Hokej Vyškov - AZ Havířov
5:4p
(2:0, 2:0, 0:4 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Studený (Vašíček), 6. Snášel (Komínek, Weintritt), 27. Snášel (Komínek), 39. Vašíček (TS), 64. Kořenek (Žižka, Dobiáš) – 48. Haas (Zdeněk, Tvrdý), 50. Apolenář (Haas, Dudáš), 51. Ćmiel (Apolenář), 59. Kratochvíl (Ćmiel). Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 6:5, navíc Dudáš (AZ) TS. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.

Hokej Vyškov: Šarman – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Snášel, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek (A), Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera.
AZ Havířov: Štipčák (od 40. Šindelka) – Dudáš (A), Mrowiec, Kunc, Kuboš, Hudec, Kolarz (C), Ščurek – Mrva (A), Spratek, Kratochvil – Tvrdý, Zdeněk, Haas – Apolenář, Ćmiel, Pastor – Midleton, Pavlík, Pawliczek

Domácí Vyškov vstoupil do prvního utkání čtvrtfinále výborně, už po necelé minutě se radoval z vedoucí branky. Vašíček vybojoval u mantinelu puk poslal jej na hůl Adama Studeného, který si vybruslil do mezikruží a bekhendem poslal puk do levého horního rohu Štipčákovy branky.

V polovině 6. minuty už to bylo 2:0. Po sérii odrazů a nepřesných střel se dostal k puku Martin Snášel, který odrazem od Štipčáka dostal puk do sítě. O minutu později mohl snížit Haas, ale jeho střela z pravého kruhu minula Šarmanovu branku. Ve zbytku třetiny už branka nepadla a platil stav 2:0.

Na začátku druhé části měl dobrou šanci AZet, když se na konci 22. minuty dostal do brejku Apolenář, ale nedokázal dostat puk za Šarmanova záda. V polovině 27. minuty naopak navýšili své vedení domácí hráči. Velkou zásluhu na tom měl Komínek, který s pukem na holi kroužil obranným pásmem AZetu tak dlouho, až našel volného Martina Snášela, který si poodstoupil a ranou z první poslal puk nad Štipčákovo rameno.

Ve 34. minutě se AZet dostal do přečíslení dvou na jednoho, ale Spratek nedostal dobrou přihrávku a nezakončil. O čtyři minuty později promáchl před odkrytou brankou Apolenář a krátce nato udeřilo na druhé straně. Dominik Vašíček byl faulován ve vyložené šanci a sám proměnil následně nařízené trestné střílení přesnou střelou k levé tyči. Po čtyřiceti minutách vedl Vyškov 4:0 a zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto.

Ale AZet se nevzdal, do třetí části vystřídal Štipčáka v brance AZetu Šindelka a impuls zabral. AZet totiž do konce třetí třetiny srovnal! Vše načal v polovině 48. minuty Marek Haas, jenž po výborné Zdeňkově přihrávce usměrnil puk do odkryté branky. O dvě minuty později snížil Jakub Apolenář, jehož brance předcházela odvážná akce Dudáše. Dudáš nahodil puk za branku Šarmana, dojel jej, nahrál před branku Haasovi po jehož střele poslal Apolenář puk do branky.

A to nebylo zdaleka vše. Na konci 51. minuty ujel domácí obraně Matouš Ćmiel, natlačil se před Šarmana a po bekhendové kličce poslal puk do branky. Dvě minuty před koncem základní hrací doby dostal AZet možnost přesilové hry, navíc odvolal brankáře a hrál 6:4. Necelou minutu a půl před koncem tento tlak vedl k vyrovnávací brance, kterou dal po Ćmielově nahrávce Šimon Kratochvil. Po šedesáti minutách šlo utkání do prodloužení, na to by si před třetí třetinou asi vsadil málokdo.

Prodloužení ale netrvalo dlouho, na konci 62. minuty AZet špatně střídal a bylo z toho vyloučení. Následnou přesilovku Vyškov využil, když se po Dobiášově střele dostal k odraženému puku Matěj Kořenek a poslal jej do odkryté branky.

První bod v sérii tak má Vyškov, druhé utkání se odehraje v pátek 24.3. od 18 hodin v havířovské GASCONTROL Aréně. Přijďte AZet podpořit!

Jiří Raszka (AZ Havířov): Měli jsme špatný vstup do zápasu, nejen výsledkově, ale i herně. Chyběl především důraz v osobních soubojích. Z toho jsme dostali dvě branky. Chyběl nám rychlý přechod do útoku, který je na tak úzkém hřišti stěžejní. Pak se hra srovnala a vytvořili jsme si šance, ale bohužel jsme je neproměnili a naopak soupeř navýšil své vedení. V situaci, kdy už nám asi nikdo nevěřil, tým znovu ukázal, jak silný je. Bohužel jsme v prodloužení udělali technický faul a inkasovali. Do dalšího zápasu musíme některé věci zlepšit.