AZ v Žilině neuspěl, dostal 4 góly v oslabení

Petr Miklas | 25.08.2022

Dnes hráli hráči AZetu své třetí přípravné utkání, sestava se trochu obměnila, do branky se postavil Lukáš Daneček. Havířov začal lépe, když jej v 7. minutě poslal do vedení Daniel Spratek. Jenže v polovině 19. minuty byl Kunc vyloučen na 5 minut, Vlci této možnosti využili a nasázeli AZetu tři branky. V polovině utkání sice snížil Matouš Ćmiel, ale ve třetí části hosté znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Necelých 12 minut před koncem třetí třetiny dal kontaktní branku Havířova Marcel Kunc, ale domácí dokázali znovu odskočit. Zasloužil se o to v přesilovce Tomáš Dudáš. AZ pak hrál přesilovku 5 na 3, ale gól už nedal a inkasoval šestou branku při hře bez brankáře.

Přípravné zápasy - 3.kolo čt 25.8.17:30
MsHK Žilina - AZ Havířov
6:3
(1:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 19. Rehák (Růžička, Hovorka), 23. Uram (Růžička, Hovorka), 24. Nahálka (Rehák, Koyš), 47. Dudáš (Lopušan, Hudec), 51. Dudáš (Lopušan), 60. Dudáš – 7. Spratek (Mrowiec, Homola), 32. Ćmiel (Mrva), 49. Kunc (Tvrdý). Rozhodčí: Vido – Šoška, Mišek. Vyloučení: 5:5. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2,4:2, 4:3, 6:3.

MsHK Žilina: Tomek – Nahálka, Šidlík, Pišoja, Růžička, Pacalaj, Sloboda, Hudec – Rehák, Hovorka, Koyš – Macek, Jakubík, Uram – Lopušan, Dudáš, Danielčák – Benko, Štefanik, Skalde
AZ Havířov: Daneček – Kunc, Bílek, Havlík, Homola, Mrowiec, Ščurek – Mrva (A), Spratek, Kofroň (A) – Apolenář, Ćmiel, Tvrdý – Krupa, Haas (C), Middlton – Mikula, Urbančík, Pastor

Hráči AZetu začali na ledě Žiliny aktivně a už v polovině 7. minuty šli zásluhou Daniela Spratka do vedení. Jenže v polovině 19. Minuty dostal Kunc trest na 5 minut, čehož Vlci pořádně využili. Už za 13 vteřin Samuel Rehák prostřelil Danečka a po první části platil stav 1:1.

Ve druhé třetině přesilovka pokračovala a domácí trestali. Na začátku 23. minuty tvrdě pálil z pravého kruhu Jakub Uram, Daneček se natahoval marně. Třetí branku v téže přesilovce vsítil Ján Nahálka, jenž se dokázal prosadit z těsné blízkosti brankoviště.

Na začátku 32. minuty se podařilo AZetu snížit, když si v brankovišti našel volný puk Matouš Ćmiel, čímž stanovil skóre po dvou třetinách na 3:2.

Havířov předvedl dobrý vstup do třetí třetiny, ve 42. minutě mohl vyrovnat, ale nikdo z hráčů v modrém nedokázal při závaru dostat puk do branky. Na začátku 47. minuty hosté po rychlé kombinaci znovu odskočili do vedení o dvě branky. Akci zakončoval Tomáš Dudáš.

V polovině 49. minuty dostal AZet na dostřel Marcel Kunc, jenž při hře 4 na 4 po rychlém protiútoku prostřelil Tomka. Jenže hosté zásluhou šikovné teče Tomáše Dudáše využili přesilovku a znovu to bylo o dvě branky.

Havířov pak dostal možnost přesilové hry 5 na 3, v ní měl největší šanci Apolenář, ale obrana Vlků odolala. AZ v závěru zkusil, při dalším vyloučení Žiliny, hru bez brankáře. Ale risk nevyšel, protože Tomáš Dudáš trefil odkrytou branku a završil hattrick. Havířov tak odešel poprvé v přípravě poražen.