AZ v Polárce inkasoval v závěru, body zůstaly ve Frýdku–Místku

Vít Káňa | 25.11.2020

H A V Í Ř O V - Ani ve druhém zápase po restartu CHANCE ligy nedokázal Havířov zvítězit, ve Frýdku Místku prohrál 6:4. Skóre zápasu otevřel havířovský Ondřej Procházka. Rysi vyrovnali ještě v první třetině po akci Radka Veselého. V úvodu druhé periody se gólově prosadil domácí Daniel Kurovský. Za Havířov vyrovnával střelou mezi betony Ondřej Procházka. Třetí třetina přinesla gólovou smršť. Za domácí se prosadili David Klimša a Ondřej Šedivý. AZet srovnal na 4:4 díky gólům Petra Fridricha a Alexe Rašnera. Nerozhodný stav v Polárce nevydržel ani minutu, Frýdek – Místek nasměroval k vítězství dvougólový David Klimša. AZet to zkoušel bez gólmana, ale marně. Skóre zápasu na konečných 6:4 uzavřel Milan Mikula. Další utkání odehrají hráči Havířova v sobotu 28. listopadu, do GASCONTROL Arény přijede HC STADION Litoměřice.

CHANCE LIGA - 12.kolo st 25.11.17:00
HC Frýdek-Místek - AZ Heimstaden Havířov
6:4
(1:1, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 15. R. Veselý (Hrachovský), 23. Kurovský (Z. Malík), 43. Klimša (Šedivý, Mikulík), 48. Šedivý (Tomi, Mikulík), 58. Klimša (Tomi), 59. Mikulík (Šedivý, Kofroň) – 8. O. Procházka (Kachyňa, Doktor), 29. O. Procházka (Doktor, Kočí), 50. Fridrich, 57. Rašner (L. Bednář). Rozhodčí: Koziol, Ondráček – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 6:4.

HC Frýdek-Místek: Suchánek – Vainonen, Haman, Husák, Hrachovský, Z. Malík, J. Michálek – Kofroň, Mikulík (C), Šedivý – Tomi, R. Veselý, Klimša (A) – Kurovský, Przybyla, Martynek (A) – Kaukič, Peterek, Raška – Matiaško.
AZ Heimstaden Havířov: Groh – Bořuta (A), Kočí, Rašner, L. Rutar, Chroboček, Kachyňa, Ketner – L. Bednář, Rudovský, Adamský – R. Szturc, Ivan, Kotala – Doktor, F. Seman (A), O. Procházka – Fridrich, Maruna (C), D. Sklenář.

V úvodu to byli především domácí, kdo se dokázal usadit na útočné polovině soupeře. Za svou aktivitu  odměněni ale nebyli. Také první přesilovou hru zápasu Havířovští ustáli bez úhony, a Rysům nevyšel ani samostatný únik Rašky, který se mladežnický reprezentant snažil zakončit kličkou do bekhandové strany. V 8. minutě tak udeřilo paradoxně na druhé straně, když Kachyňovu střelu na branku šikovně tečoval před Suchánkem Ondřej Procházka - 0:1. Gól hosty dokonale probral a rázem to byli oni, kteří začali mít více ze hry. Havířovu k tomu pomohly i dvě přesilové hry. Ty však domácí ubránili a při hře pěti proti pěti přišly i jejich šance. Mikulík svou krásnou individuální akci ještě zakončit nedokázal, naopak Radek Veselý v 15. minutě ukázal svou šikovnost, prosmýkl se kolem dvou hostujících obránců a Grohovi v havířovské brance nedal šanci - 1:1.

Další změnu skóre přinesl úvod 23. minuty, kdy Daniela Kurovského do samostatného úniku vyslal Z. Malík. Havířovský odchovanec si počkal na správnou chvíli a puk poslal přesně mezi Grohovy betony - 2:1. Ovšem radost z vedení Rysům moc dlouho nevydržela. Ve 29. minutě našel Doktor mezi kruhy volného Ondřeje Procházku a ten v situaci z očí do očí propasíroval puk za Suchánkova záda - 2:2. Další branky již druhá třetina divákům u onlajnů nenabídla, byt zejména hosté byli v několika přesilovkách vstřelenému gólu blízko.

Jak se mají proměňovat přesilové hry ukázali Rysi svému soupeři ve 43. minutě. To Šedivý pohotovou přihrávkou našel na hranici brankoviště číhajícího a tečujícího Davida Klimšu a podruhé v zápase šel Frýdek-Místek do jednobrankového vedení - 3:2. Další minuty třetí části střetnutí slibovaly ještě urputný boj o každičkou část ledu. Přeci jen oba celky v posledních kolech bodově strádaly, nikdo nechtěl body jen tak lehce odevzdat. Ve 48. minutě domácí k výhře přiblížil čtvrtý gól v havířovské brance. Tomi si ve středním pásmu ideálně počkal s načasováním přihrávky na rozjetého Ondreje Šedivého a jejich nejproduktivnější hráč sezony našel skulinku mezi Grohovými betony - 4:2.

O 124 vteřin později se však skóre opět měnilo a to překvapivě na druhé straně. Překvapivě proto, že AZ hrál v tédobě v oslabení. Petr Fridrich využil svou rychlost a šikovnost a snížil na 4:3. Ještě při téže přesilové výhodě domácích mohlo být s nimi ještě hůře, druhý Fridrichův samostatný únik však Suchánek dokázal zlikvidovat. Štěstí při Rysech stálo i při dalším oslabení (mimochodem šlo o jejich desáté v tomto derby), když Szturc trefil tyčku!

Rovněž i Havířovští mohli mluvit o velkém štěstí, když necelé čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby poskakoval puk před jejich opuštěnou brankou. V čase 56:47 se pak hosté přeci jen dočkali. Nahození Alexe Rašnera gólman Suchánek přes hradbu těl před ním vůbec neviděl a puk si našel cestu do domácí branky - 4:4. Gólostroj třetí periody ovšem neustal. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny vrátil Rysům svým důrazem před brankou vedení David Klimša - 5:4. Havířov si poté vzal oddechový čas a zkusil hru bez brankáře. Power play hostům ale nevyšla a kapitán Milan Mikulík pečetil střelou do prázdné branky skóre na 6:4.

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Klukům jsem po zápase pogratuloval k vítězství, jelikož jsme na něj čekali nějaké čtyři utkání v řadě. Mrzí mě velký počet zbytečných chyb, po kterých jsme si zápas neustále komplikovali. Také i ten počet vyloučení, vždyť jsme hráli prakticky jednu celou třetinu v oslabení. To je hodně, i když některé ty fauly... No, zkrátka neříkám, že jsme dnes byli horší, ale asi šťastnější.

Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Je to škoda, ve druhé třetině jsme měli k dispozici pět přesilovek, bohužel jsme nedali ani jednu. Za stavu 2:2 jsme soupeři mohli odskočit. My jsme místo toho v oslabení inkasovali na 3:2 a následně na 4:2. Dokázali jsme to srovnat, ale vzápětí jsme vlastní hrubkou v obranném pásmu, když jsme byli nedůrazní, inkasovali popáté. Šestou branku už jsme dostali při Power Play. Dnes rozhodly přesilovky, hráli jsme to složitě. Hráli jsme jich deset a nebyli jsme schopni z toho dát více gólů.