AZ se z tripu vrací s prázdnou, nad jeho síly byl i Baník

Vít Káňa | 12.02.2022

H A V Í Ř O V - V dohrávce 37. kola vyjeli havířovští hokejisté do Karlovarského kraje, kde vyzvali tým HC Baník Sokolov. Domácí se dvakrát prosadili v první periodě, Pohl nejprve využil přesilovku ranou od modré a Vracovský zase skóroval v oslabení z brejku. AZ měl sice více střel, ale góly dával Baník. Ten se prosadil i v polovině utkání, Tomi dorazil puk za bezmocného Sejpala. V závěrečném dějství pojistil náskok Sokolova Sloboda, ten nasměroval křižný pas do sítě. Čestný úspěch Havířova si připsal od modré obránce David Chroboček. Havířov padl na ledě Sokolova 1:4. AZ v dalším zápase CHANCE ligy vyzve 16. února venku Jihlavu.

Chance liga - 37.kolo so 12.2.17:00
HC Baník Sokolov - AZ Heimstaden Havířov
4:1
(1:0 2:0 1:1)

Branky a nahrávky: 12. J. Pohl (Klejna, J. Konečný), 15. Vracovský (T. Rohan), 35. Tomi (Kadeřávek, T. Rohan), 51. M. Sloboda (T. Jandus, J. Novák) – 53. Chroboček (J. Doktor, Hudeček). Rozhodčí: Bejček, Marek – Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 512. Střely na branku: 34:35 (8:17, 17:5, 9:13). Průběh utkání: 4:0, 4:1.

HC Baník Sokolov: Neužil – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Kadeřávek, Seemann, A. Rulík, Vodička – Jurčík (A), T. Rohan (C), Tomi – Vracovský, Kverka (A), J. Konečný – Vrhel, Prošek, T. Jandus – Hašek, M. Sloboda, Kulhánek. Trenér: Martin Štrba.
AZ Heimstaden Havířov: Sejpal – E. H. Jansons, G. Jansons, Chroboček, T. Pastor, M. Hlaváč, Mrowiec – J. Doktor, Hudeček (A), Dostálek – Křemen, Maruna (C), Tjurin – L. Bednář, Hotěk, J. Žolobov – Damašek, Mrva, Krupa. Trenér: Tomáš Potěšil.

Autorem reportáže je: Tomáš Bachratý (hcsokolov.cz)

V úvodu zápasu bylo vidět hodně nepřesností, a brankáři se dostávali do akce jen sporadicky. Za hosty to ve 3. minutě zkoušel od modré Chroboček a chvíli po něm Damašek, ale Neužil si s jejich střelami poradil. Baník se dostal do první větší šance až v 7. minutě, když vyslal z rohu pěknou přihrávku Prošek na Vrhela, ale ten trefil jen připraveného Sejpala. Domácí se dostali do vedení využitou přesilovou hrou ve 12. minutě. Konečný z rohu poslal puk na modrou čáru na Klejnu, ten nabil Janu Pohlovi, který trefil přesně pravý horní růžek – 1:0. Havířovští poté dostali také možnost početní výhody, ve které ale přečetl rozehrávku na modré Rohan, posunul puk na Vracovského a ten z levého kruhu přesně zakončil – 2:0. Dobrou příležitost na snížení měl v 18. minutě Hudeček, ale Neužil předvedl parádní semafor.

Baník vstoupil do druhé třetiny velkým tlakem, ze kterého mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase Pohl, ale tentokrát trefil jen brankaře. Další šanci měl v přečíslení dva na jednoho Kulhánek, který svůj pokus namířil do Sejpalovy vyrážečky. O chvilku později nastřelil brankovou konstrukci Tomáš Jandus. Ten mohl skórovat i ve 25. minutě, ale na poslední chvíli připravil ho o gól do prázdné branky lehký háček soupeře. Ve 32. minutě dostal Tomi puk do jízdy, kousek za modrou čárou vystřelil, puk se k němu odrazil zpátky od zadního mantinelu a Sejpal musel znovu předvést těžký zákrok. V čase 34:22 už se Tomi prosadit dokázal. Kadeřávek vystřelil od modré čáry, Sejpalovi puk vypadl a úplně volný Vojtěch Tomi měl na brankovišti dostatek času si puk srovnat a zasunout do prázdné branky – 3:0.

Hned v úvodu poslední třetiny dostal Baník možnost přesilové hry po faulu na Jurčíka a velkou šanci měl na své hokejce Jakub Konečný, který už střílel do odkryté branky, ale perfektní zákrok převedl přesouvající se Sejpal. Hosté se osmělili ve 45. minutě, když to zkoušel z úhlu Doktor, ale jeho pokus se neujal. O dvě minuty později si havířovští vytvořili dobrý tlak s několika střeleckými pokusy, které ale zlikvidoval Neužil. Baníkovci navýšili své vedení v čase 51:23, když krásnou přihrávkou od pravého mantinelu našel Jandus volného Marka Slobodu, a bylo to 4:0. O čisté konto připravil Neužila v čase 52:36 po vyhraném buly tvrdou střelou David Chroboček. Domácí brankař sice puk dokázal trefit vyrážečkou, ale kotouč přes ní přepadl a dostal se až do branky – 4:1.

Vojtěch Šik (HC Baník Sokolov): Od začátku, od první sekundy, jsme chtěli plnit náš plán hry. Což se nám dařilo, dali jsme gól, pomohli jsme si přesilovkou. Jen nás trošku mrzí ten gól do naší sítě, my jsme prohráli buly a byl z toho gól. Neužka (gólman Neužil) mohl mít nulu, moc jsme mu nepomohli. My teď máme jasný cíl bodovat, střádat body. My víme, jak je ta tabulka nabitá a každý sbírá body dole.