AZ obsadil v ZUBR Cupu třetí místo, se Zlínem rozhodla třetí třetina

Petr Miklas | 24.08.2021

AZ Havířov hrál se Zlínem až do třetí třetiny vyrovnané utkání, ale ve třetí části Berani čtyřmi góly rozhodli o svém vítězství. Zlín vyhrál i v následných samostatných nájezdech. Havířov dal pouze jednu branku, v přesilovce vyrovnával Vlastimil Dostálek. Dalším soupeřem AZetu v přípravě bude ve čtvrtek 26. 8. Znojmo. Zápas začíná na jihu Moravy v 18:00.

Přípravné zápasy - 0.kolo út 24.8.17:30
AZ Heimstaden Havířov - PSG Berani Zlín
1:5
(0:1, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 24. Dostálek (Doktor, Hlaváč) – 20. Ferenc (Fryšara), 44. Fryšara (Mikúš), 48. Okál (Trška), 48. Fryšara (Dobiáš), 55. Mikúš (TS). Rozhodčí: Fiala, Rapák – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Chroboček, Hlaváč, Kabelka, Mrowiec, Hamrlík, Kočí, Lytvynov – Bednář, Pechanec, Veselý – Doktor "C", Krupa, Dostálek "A" - Stuchlík, Becher, Mrva – Hrubec, Damašek, Soltys
PSG Berani Zlín: Huf – Ferenc, Trška, Gazda, Suhrada, Novotný, Žižka – Talafa, Kubiš, Fořt "C" – Mikúš, Luža, Sedláček – Okál, Dobiáš, Fryšara – Köhler, Martinec, Chludil

Aktivněji začali hosté, ale první velkou šanci měl v 6. minutě při přesilovce domácí Stuchlík, jenž zblízka přestřelil Hufovu branku. V 10. minutě předvedl slibnou akci Kubiš, jeho střelu Fučík neudržel, ale rozhodčí přerušil hru a tak z toho nic nebylo.

První třetina byla ve znamení souboje obran a vypadalo to, že skončí bez branek. Jenže čtyři vteřiny před jejím koncem vyslal pěkně zatočený puk od modré čáry Jakub Ferenc, a překvapil Fučíka. Po první části tak hosté vedli 0:1.

Ve druhé části už bylo k vidění hodně šancí, ale zase jen jedna branka. Ve 23. minutě měl gólovku Bednář, jenž pálil z první, ale trefil jen pravý Hufův beton. Přesně v čase 24:00 už bylo vyrovnáno, když přesilovkovou kombinaci s Doktorem zakončil střelou do levého horního rohu Hufovy branky Vlastimil Dostálek.

Následovala série nevyužitých šancí. Neprosadil se hostující Kubiš, jenž byl dvakrát v brejku, ale na Fučíka vyzrát nedokázal. Na druhé straně si na Hufovi vylámali zuby Veselý, Pechanec a Becher. I proto po čtyřiceti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 1:1.

Berani ve třetí třetině čtyřmi góly strhli zápas na svou stranu. Ve 44. minutě potrestal špatnou rozehrávku AZetu Štěpán Fryšara, jenž po Mikúšově přihrávce pálil mezi Fučíkovy betony. Za minutu a půl mohlo být srovnáno, ale Bechera v situaci 2 na 1 vychytal Huf, jenž vyškrábnul puk špičkou betonu.

Ve 48. minutě už hosté vedli o dvě branky, když Trška podržel puk za Fučíkovou brankou a našel Zdeňka Okála, jenž poslal puk odrazem od levé tyče do sítě. Uplynulo jen 26 vteřin a bylo to už 1:4. Po objetí branky se znovu prosadil Štěpán Fryšara.

Pět minut před koncem třetiny byl v brejku faulován hostující Chludil. K následně nařízenému trestnému střílení se rozjel Tomáš Mikúš, který nedal rychlou střelou Fučíkovi šanci a dal konečnou podobu skóre utkání.

Následovaly ještě samostatné nájezdy. Za Havířov se neprosadil nikdo z pětice Doktor, Bednář, Hrubec, Mrva a Veselý. Z Beranů byli úspěšní Köhler a Fořt, naopak Kubiš a Trška gól nedali.

AZ Havířov tak nakonec obsadil v rámci ZUBR Cupu třetí příčku. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Ondřej Becher za AZ a Tomáš Mikúš za Berany.

Pavel Zdráhal (AZ HEIMSTADEN Havířov): Podle výsledku a výkonu se jedná o náš nejhorší zápas v přípravě. Nastoupili jsme k utkání, jako bychom měli hrát se slabším týmem, a ne s extraligovým týmem. Chyběl nám ten náboj, který jsme měli v utkání s Třincem a Nitrou. Naši kluci si chtěli zahrát, Zlín chtěl vyhrát a šel si za tím. Po dvou třetinách to bylo sice 1:1, ale Zlín to pak přetavil v branky. Dělali jsme obrovské chyby v obraně. Musíme se poučit, kluci si musí sáhnout do svědomí. Takhle se nehraje ani přípravný zápas.

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): Zápas v Havířově byl pro nás těžký. My jsme do dneška neměli v přípravě dobré výsledky. Bylo to těžké a pro psychiku strašně důležité utkání. Do dneška jsme dávali málo branek a měli pouze dva střelce. Dnes jsme hráli dobře.