AZ na jihu Čech bojoval o body až do konce, ale nakonec marně

Petr Miklas | 17.12.2019

Vstup do nadstavby o pořadí play-off měl Havířov hodně těžký, když jel o body bojovat do Českých Budějovic. Hráči AZetu se o body rvali do poslední vteřiny, ale nakonec prohráli těsně 2:1. Domácí šli zásluhou Plášila a Nováka v první třetině do dvoubrankového vedení, ve 35. minutě snížil Bambula, ale žádná další branka už nepadla a Motor získal další tři body. AZ nedokázal tohoto soupeře obrat o body ani na třetí pokus v této sezóně. Už ve čtvrtek 19.12. si hráči i fanoušci AZetu mohou spravit chuť, když v Havířově přivítáme Slavii Praha.

CHANCE LIGA - 31.kolo út 17.12.17:30
HC Motor České Budějovice - AZ Residomo Havířov
2:1
(2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Plášil (Endál), 16. M. Novák (J. Kloz, Pýcha) – 35. Bambula. Rozhodčí: Pavlovič, Jaroš – Flegl, Kotlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5436. Střely na branku: 29:19 (8:6, 12:7, 9:6). Zblokované střely: 11:7. Vhazování: 26:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Motor České Budějovice: Strmeň – Suchánek, Pavel, Pýcha, Allen, Vydarený, Plášil – Christov, Venkrbec, Holec – Karabáček, Gilbert, Endál – Beránek, Šimánek, Babka – M. Novák, J. Kloz, J. Veselý – Prokeš
AZ Residomo Havířov: Stezka – Malina, Matai, Rašner, Mrowiec, Kachyňa, Chroboček, Nepokoj – Kotala, F. Seman, Bambula – L. Bednář, Werbik, Baláž – Maruna, Starý, Doktor – Fridrich, Dvořák, Toman

Už první akce zápasu přinesla v Budvar aréně velký rozruch. Venkrbec našel před brankou volného Miroslava Holce, od jehož hole se kotouč odrazil do břevna. Z podobné pozice byl blízko brance i Vít Christov, ale puk přeskočil i horní tyčku. Vedoucí branky se Jihočeši dočkali v páté minutě, kdy dostal nabito Karel Plášil a parádní dělovkou propálil Stezku – 1:0. Druhou přidal Martin Novák, když po střele Kloze vyšťoural kotouč zpoza havířovského brankáře a zasunul ho do sítě.

Zkraje druhé třetiny předvedl Jan Strmeň zákrok večera. Po křižné přihrávce zakončoval Baláž do skoro odkryté klece, ale domácí brankář se natáhl a betonem vykopl střelu mimo tři tyče. Na druhé straně zachránil hosty Ondřej Kachyňa, když klouzající puk zachytil ještě před brankovou čárou a vyhodil ho do ústraní. Po polovině hry dostali domácí příležitost dvojnásobné početní výhody, kterou se jim ale nepodařilo využít. V klasické početní výhodě navíc přišla chyba na modré čáře, do brejku se dostal Jan Bambula a přesně zakončil – 2:1.

Důležitou třetí branku pro domácí mohl přidat Karel Plášil. Po rychlém vpádu zakončoval nikým neatakován, ale zamířil jen do míst, kde byl dobře postavený Stezka. Jinak se ve třetí třetině hrálo dost opatrně. Dramatický závěr přinesly poslední tři minuty, kdy Havířov odvolal brankáře. Dlouhou dobu odehrál s kotoučem v útočném pásmu, ale moc práce už Strmeňovi nepřidělal. Jihočeši tak uhájili hubené vítězství a slavili další tři body do tabulky.

Už ve čtvrtek 19.12. od 17 hodin na svém ledě AZ přivítá Slavii Praha. Přijďte fandit!

Václav Prospal (Motor Č. Budějovice): Po několikadenní pauze jsme chtěli mít dobrý vstup do utkání. To se nám také podařilo. První třetina byla z naší strany jednoznačně nejlepší. Od druhé části jsme ale přestali být hladoví a aktivní. Naše přesilovky byly tristní, čímž jsme umožnili soupeři dostat se do zápasu. Za tři body jsem rád, ale náš výkon dobrý nebyl.

Jiří Režnar (AZ Havířov): Domácí byli v úvodu zápasu lepší. Dostali jsme se pod tlak a stav 2:0 pro nás byl po první třetině ještě milosrdný. Od druhé třetiny soupeř trochu ubral a my jsme naopak začali více bruslit. Konečný výsledek sice vypadá poměrně hezky, ale stejně máme nula bodů. Za první třetinu jsme si bodovat nezasloužili.