Od úterního přípravného zápasu se Vsetínem je možnost ve Fanshopu vyměňovat vouchery permanentek za plastové karty. Platí pro permanentky zakoupené do 12. 8.
Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

Dorostenci podlehli Vítkovicím

Tomáš Vlček | 08.12.2018

Třetí kolo nadstavbové skupiny B přineslo souboj mezi AZetem a Vítkovicemi. Oboustranně výborný hokej nakonec vyústil ve výhru hostů 2:1. Ti si nakonec odvezli všechny čtyři body, protože vyhráli, dík lepším nájezdům, i nádstavbu. Další utkání sehraje AZ v pátek 14. 12. v Třinci.

ELIOD Extraliga dorostu - 20.kolo so 8.12.10:15
AZ Residomo Havířov - HC Vítkovice Ridera
1:2
(0:2, 0:0, 0:0 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Vojkůvka (Horváth, Kusak M.) – 4. Brada (Holaník), 15. Krejsa (Holaník, Petr), rozh. náj. Machů. Rozhodčí: Kovařčík – Carbol, Hanzlík. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 98. Střely na branku: 19:39 (5:16, 8:9, 6:10, 0:4). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

AZ Residomo Havířov: Zlatnický (na s.n.Nowak) – Kubíček R., Dobeš, Kremnický, Kubíček P., Křivohlávek, Zmarzlák – Mikula, Pavlačka, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M., Bárta, Horváth
HC Vítkovice Ridera: Münch – Bystroň, Smolka, Machů, Kosina, Puchala, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr, Rajčan, Brada, Macho, Melovský, Kubík

Hosté vlétli do zápasu aktivněji a už ve čtvrté minutě byli odměnění vedoucím gólem. Marek Brada ujel domácí obraně a střelou mezi betony nedal Zlatnickému šanci – 1:0. Jenže domácí se rychle otřepali a za tři minuty bylo srovnáno. Horváth s Vojkůvkou jeli na jediného obránce, zakončení vyšlo na Marka Vojkůvku, který krásným blafákem do bekhendu překonal Müncha – 1:1.

Zápas pokračoval v rychlém tempu dále. Oba týmy sice nevyužily nabídnutou možnost přesilovky, ale hned po skončení té havířovské se skóre měnilo. Po skrumáži před havířovskou brankou se kotouč dostal k nebráněnému Josefu Krejsovi a ten jej poslal v 15. minutě do prázdné branky - 2:1. Krátce před přestávkou mohl domácí Moškoř, ve vlastním oslabení, srovnat skóre, ale jeho střelu z mezikruží vyrazil Münch na tyč!

I ve druhé třetině byl k vidění oboustranně rychlý a kvalitní hokej. Šancí však přeci jen ubylo a gól nepadl žádný. Za domácí měl k vyrovnání blízko Becher, ale ze tří metrů nepropálil po ledě Müncha. Ani ve svých dvou přesilovkách se AZeťáci nedokázali prosadit. Na druhé straně zlikvidoval šance Brady a Hladoníka gólman Zlatnický.

Ve třetí třetině už dominovaly obrany nad útoky. Moc šancí k vidění nebylo. Ve 46. minutě nepropálil Rajčan Zlatnického. Na druhé straně v 50. minutě domácí obránce Petr Kubíček obešel hned tři protihráče a dostal se i do zakončení, ale Münch jeho pokus vyrazil. V úplném závěru to zkusil AZ i bez brankáře a v poslední šanci trefil Bárta Müncha do masky!

Vítkovice tak získaly tři body za výhru 2:1. V nádstavbě se hrálo téměř bez šancí a tak o majiteli prémiového bodu rozhodovaly nájezdy. Ze základní porce nájezdníků se prosadili jen havířovský Vojkůvka a hostující Macho. A protože v šesté sérii se prosadil jen vítkovický Tomáš Machů, získali hosté bod i z nádstavby.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Dneska bych chtěl kluky pochválit za bojovný a obětavý výkon. V oslabné sestavě jsme předvedli výkon, který si zaslouží pochvalu. Se soupeřem jsme dokázali držet krok až do konce a škoda, že se nám to v power-play neodrazilo do branky. Takové zápasy se silnými soupeři, se kterými se nám daří držet krok, jsou pro nás přínosem.

Radek Phillip: (HC Vítkovice Ridera): Dnes jsme předvedli výborný kolektivní výkon, podpořený výkonem gólmana. Byly tam samozřejmě pasáže, kdy jsme se dodstali pod tlak. Ale i díky výkonu gólmana jsme je zvládli. Myslím, že jsme byli o ten jeden gól lepší a tak si zaslouženě odvážíme body.