„Na takto malém hřišti je každá střela nebezpečná,“ řekl po vítězném utkání brankář Martin Šindelka

05.11.2022 | Josef Nudera

Společně s hattrickem Šimona Kratochvila byl důležitým stavebním kamenem úspěchu i brankář Martin Šindelka. Ten potvrdil svou dobrou formu a v utkání ukázal řadu dobrých a jistých zákroků. I díky němu dokázal Havířov natáhnout bodovou šňůru z venkovních hřišť na šest zápasů. Po utkání jsme si s Martinem popovídali.

Martine, jak jste viděl dnešní vyrovnané utkání z vašeho pohledu?

Myslím si, že jsme předvedli lepší výkon než minulý zápas. Kluci hodně padali do střel. Vzhledem k tomu, že je tady úzké kluziště, tak se soupeř snažil všechno cpát na bránu. Všechny střely byly nebezpečné. Hodně mi kluci pomáhají blokováním střel a tou svou obětavostí.

Bylo to i pro vás jako pro brankáře tak specifické ty rozměry toho kluziště? Jak to vnímáte v brankovišti?

Je to rozdíl. Na takto malém hřišti je každá střela nebezpečná. Na každou střelu si musím dávat pozor. Gól může padnout odkudkoliv. Pokud to srovnám s Havířovem, kde máme trochu větší kluziště, tak je to tam zase bruslivější a kombinační hokej.

Vraťme se po stopách dnešního utkání. Vedli jste 2:0, po dvou třetinách 2:1. Na začátku třetí třetiny jste měli šance zvýšit na 3:1, ale soupeř nakonec vyrovnal. To byl jeden ze zlomových momentů utkání. Na druhou stranu jste tam vychytal hodně samostatných úniků soupeře, ale ty dvě střely jste chytit nemohl. Jak jste viděl ty dva góly?

Jednou to bylo do horního růžku, bohužel jsem si nestihl dostatečně vyjet. Kluci z Vyškova jsou šikovní a umí to trefit. A to ukázali v obou případech.

Další utkání hrajete venku v Kopřivnici, co říct k tomuto utkání? Venku se vám zatím daří, bodujete v každém utkání.

Kopřivnice hraje podobný hokej jako Vyškov. Hodně kombinační a bruslivý. Myslím si, že když se budeme odrážet od maličkostí, aby každý z nás dělal správně věci, tak to dopadne dobře.

Martine, moc děkujeme za rozhovor a přejeme další body, a to nejen z venkovního ledu.