Zlatou hokejku získal Palát, Pastrňák skončil po letech nadvlády druhý

17.08.2022 | Jakub Piskoř, FOTO: Karel Švec, BPA sport marketing

Ve Zlaté hokejce posledních pět let trvala éra Davida Pastrňáka. Dlouhou šnůru vítězství bostonského útočníka utnul až jiný forvard Ondřej Palát. Ten byl především v play off NHL hodně vidět a dovedl Tampu Bay až do finále. David Pastrňák v na něj v hlasování ztratil pouhé čtyři body.

Havířovský odchovanec David Pastrňák ovládl předchozích pět ročníků ankety, čímž překonal rekord Jaromíra Jágra z let 2005 až 2008. Šestý triumf zatím nepřidal, v historické tabulce se tak stále dělí o druhou příčku s brankářem Dominikem Haškem. Palát oplatil Pastrňákovi rok starou porážku, kdy právě on zaostával na druhém místě o dvacet bodů.

„Čtyři body jsou opravdu málo, ale myslím si, že to mělo být jednoznačně. Ondra měl podle mě vyhrát už loni, takže teď už mu mohu konečně pogratulovat. Má dva Stanley Cupy, k čemuž mám daleko. Jsem rád, že právě Ondra je tím, kdo mě přeskočil a vyhrál,“ řekl David Pastrňák.

„Hokej je týmový sport, nehrajeme ho pro individuální ocenění, i když každé vás podpoří do další práce. Cením si každého a rozhodně nejsem zklamaný. Obrovská poklona před Ondrou,“ doplnil odchovanec AZetu.

Na třetím místě skončil Roman Červenka. Ten se stal nejproduktivnějším hráčem jak švýcarské nejvyšší soutěže, tak následně také mistrovství světa, kde jako kapitán dovedl českou reprezentaci k bronzovým medailím.