VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ze 100 tisíc už jsou dva miliony. Hokejový svaz neplatí, soud reaguje.

25.11.2019 | Vít Káňa

Již čtvrtou pokutu udělil soudní exekutor za nerespektování rozhodnutí Městského soudu v Praze Českému svazu ledního hokeje (dále jen ČSLH). Jedná se samozřejmě o „kauzu“ odloženého startu nejvyšší soutěže juniorů. Teď by měl svaz zaplatit 1.5 miliónu korun. Celková částka, kterou exekutor vymáhá, je 2.2 milionu korun. První pokuta byla uložena na začátku října a to 100 tisíc korun.

Jak jistě víte z našich předcházejících příspěvků zástupci hokejových klubů z „Moravy a Slezska“ Vsetín, Přerov a Havířov byli ČSLH vyřazeni při reorganizaci juniorských soutěží z nejvyšší soutěže, která se v České republice hrála. Zmíněné kluby podaly proti rozhodnutí svazu rozpor a Městský soud v Praze vydal předběžné nařízení. Vedení svazu se po vydání předběžného nařízení, odhodlalo extraligu nahradit pohárovou soutěží. Ta se hraje se stejnými týmy v totožných časech a již podle připraveného rozlosování.

To se samozřejmě nelíbilo dotčeným týmům, stejně na vzniklou situaci nahlíží i exekutor Lukáš Jícha, jehož spolupracovník v příkazu uvedl, že zástupci ČSLH plánovanou „Juniorskou ligu akademií“ jen přejmenovali na soutěž „O pohár DHL“

Zdeněk Zikmund tiskový mluvčí svazu zopakoval, že stanovisko svazu se nemění a věc řeší právní zástupce. "Vycházíme z toho, že exekuce byla navržena neoprávněně a podali jsme návrh na její zastavení. Na výsledek řízení čekáme. Stejně tak čekáme na rozhodnutí odvolacího soudu, týkající se našeho odvolání proti předběžnému opatření," řekl Zikmund ČTK.Podle informací hokejového svazu Městský soud případ ještě nepostoupil Vrchnímu soudu. "Městský soud v Praze mezitím ve svém usnesení z 1. října dospěl k závěru, že organizováním turnaje ´O Pohár DHL´ k obcházení předběžného opatření nedochází," uvedl Zikmund.

Prezident AZetu Jaroslav Mrowiec řekl, že zástupci ČSLH, s dotčenými týmy nejednají. „"Od začátku nás překvapuje, že s námi svaz vůbec nekomunikuje. Svaz ani nemá zájem se na ničem domluvit. Z jejich strany nepřišla ani jedna nabídka na schůzku či smír," řekl Mrowiec ČTK.

Naposledy se obě strany potkaly u svazové arbitráže, tam zástupci Vsetína, Přerova a Havířova neuspěli. "Asi nemají potřebu s námi žádným způsobem komunikovat. Oni obešli předběžné opatření, na exekuce nereagují. Největší zklamání pro mě je, že s námi nechtějí vůbec jednat. Přistupují k tomu tak, že ´my můžeme všechno a vy nám do toho nepovídejte´," dodal Mrowiec.

Jak bude celá anabáze s juniorskou extraligou pokračovat, Vás budeme pravidelně informovat.