VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Za šanci hrát v Havířově jsem rád, říká Ondřej Kachyňa

23.08.2019 | Tomáš Vlček

21 letý obránce Ondřej Kachyňa, kmenový hráč Motoru České Budějovice, se ke kádru A týmu AZetu připojil minulý týden. Vzhledem k tomu, že zde již působil krátce i v minulé sezoně, nepřichází do, pro něj, neznámého prostředí. Na to, jak se zrodil jeho příchod do AZetu, jak hodnotí výkony týmu v přípravných utkáních, i jaké má cíle do nové sezony jsme se Ondry zeptali v následujícím rozhovoru.

Ondro, jak se vlastně zrodil tvůj návrat zpátky do AZetu?

Byli jsme domluvení s Českými Budějovicemi, kde mám podepsanou smlouvu, že když mi to tam nevyjde, tak že o mě má Havířov zájem a šel bych hrát do Havířova. Jsem za to moc rád, protože je to tu skvělé, jsou tu úžasní lidi, takže jsem rád, že tu můžu být.

Takže jsi ani neuvažoval o nějaké jiné možnosti v okamžiku, kdy se začal zužovat kádr Budějovic a ty ses do určitého počtu obránců nevlezl?

Asi ani vůbec ne, byli jsme tak domluvení, takže jsem s tím počítal a doufal jsem, že to i tak dopadne a že to vyjde.

Vracíš se tedy na místo, které už znáš z loňské sezóny. Přicházíš sice do mírně pozměněného kádru, ale jinak většina věcí je tady pro tebe už, dá se říct, známá.

Minulý rok jsem tu byl dva měsíce na hostování, znám tu většinu kluků, takže jsem nepřišel do ničeho nového. Znám trenéry, znám zázemí, takže to není pro mě až tak nové.

Je to jistě vždy lepší přijít do prostředí, které už člověk zná. Nicméně tvoje hokejová kariéra se určitě někam posouvá. Máš nějaké nové cíle, se kterými tady přicházíš?

Cíle a plány mám krátkodobé. Soustředím se na každý den. Každý den chci makat naplno a chci se maximálně posunout v tom dni. Chci udělat všechno pro to, aby ten tým, kde hraju, měl co největší úspěch.

Když budeme konkrétní, tak v Havířově se z toho týmového pohledu mluví o tom zopakovat play-off. To bude v opět posílené CHANCE Lize nelehký úkol.

Myslím si, že určitě. Ta kvalita tam je. Je zde spousta dobrých týmů, ale my se budeme snažit do play-off probojovat a udělat maximální úspěch.

Teď jste v období přípravy, které je velmi náročné. Máte spoustu tréninku na ledě, v posilovně, a navíc hrajete ještě přípravná utkání. Když se ohlédneme za těmi posledníma dvěma zápasy. Měly sice rozdílné výsledky, ale myslím si, že herně můžete být spokojeni. Jak jsi to viděl ty?

Je to náročné. Máme za sebou spoustu tréninků a do toho zápasy. Zápas se Vsetínem si myslím, že byl z naší strany povedený, vyhrálo se. Hráli jsme to, co jsme měli řečeno od trenérů a vyšlo nám to dopředu i dozadu. Takže se zápasem s Vsetínem jsme spokojeni. Škoda s tím Trenčínem, že jsme tam dostali ty 3 góly do poloviny utkání, pak jsme tahali za kratší konec. Ale stáhli jsme to na 2:3, ovšem bohužel ta koncovka už nepřišla a nesrovnali jsme.

Ve včerejším utkání s Trenčínem jste měli k dispozici velké množství přesilovek. Využili jste jednu, ale možná to jsou ty situace, které vám nejen v přípravě, ale také v nové sezóně pomohou k brankám. Je to asi jedna z věcí, na které budete muset zapracovat, že?

Určitě ano. Vždy jsou situace, na kterých budeme muset zapracovat. Je pravda, že těch přesilovek a oslabení na obou stranách bylo hodně, takže jsme si zahráli i hodně oslabení a to nám může jenom pomoct.

Zatím samozřejmě o nějakých pevných obranných dvojicích se nedá moc mluvit, je to hodně o zkoušení, ale za ty zápasy, které jsi tady odehrál… Je nějaký spoluhráč, se kterým si v obraně nejvíce rozumíte?

Tak je to pořád příprava, takže se to pořád točí, zkoušíme to různě. Poslední dva zápasy jsem hrál s Jardou Mrowiecem a myslím si že jsme si i rozuměli a je to v pohodě.

Děkuji za rozhovor.