Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Všichni si přejeme, ať jsou všichni zdraví a svět se vrátí do normálních kolejí, říká Pavel Zdráhal

21.10.2020 | Petr Miklas

A-tým AZetu byl od 3. do 14. října v karanténě, minulý týden začal trénovat. Jak a kde tréninky probíhají a jaké jsou vyhlídky do blízké budoucnosti, nám prozradil manažer klubu a asistent trenéra Pavel Zdráhal.

Pane Zdráhale, chtěl bych se Vás zeptat na aktuální dění v A-týmu. Od 3. října jste byli v karanténě, co jste dělali?

Karanténu jsme měli do 14. října. Do té doby měli ti, kteří měli negativní testy, individuální trénink doma. Ti pozitivní, kteří se necítili dobře, měli volno a léčili se. Někdy okolo toho 14. jsme začali trénovat a stihli jsme ještě pátek, sobotu a neděli, kdy jsme mohli trénovat v Havířově na ledě. Bylo nás sice míň, ale trénovali jsme. Kluci se potřebovali rozjezdit a pracovali jsme na kondici.

Pak ale přišel zákaz tréninků v České republice, jak jste to řešili?

Ano, od pondělka se mohlo trénovat jen venku. Bohužel počasí bylo sychravé, pršelo a nebylo možné trénovat. Měli jsme další tři dny volna a individuální trénink. Od konce týdne se nám podařilo zajistit led v Polsku, takže jsme trénovali tam. O víkendu měli kluci výšlap na Lysou horu a v tomto týdnu opět trénujeme na ledě za hranicemi. Trénujeme každý den a dá se říct, že jsme v kompletním složení. Snažíme se trénovat tak, abychom byli připraveni na to, až se soutěž znovu rozběhne, i když nikdo neví, kdy to bude.

Takže jsou všichni hráči zdraví a trénují?

Ano, všichni jsou zdraví a trénují. Pokud nemáme možnost trénovat na ledě, improvizujeme a trénujeme v přírodě, případně to řešíme nějakým tím výšlapem. Ale zatím se nám dařilo mít tréninky v Polsku.

Mluvil jsem s trenérem Režnarem, který říkal, že na tom ještě není úplně nejlíp a neúčastní se tréninků. Předpokládám, že tréninky vedete Vy. Je to tak?

Je. Já to vedu, ale bohužel ze střídačky. Byl jsem na konci června na operaci kyčle a bohužel ještě nejsem úplně fit. Na ledě je Dušan Šafránek, takže v tom nevidím problém. My s Jirkou konzultujeme tréninky a já čekám, až se Jirka vrátí. Není důvod, aby to uspěchal, když se nehraje.

Můžete říct, co je náplní tréninků? Nacvičujete nějaké herní situace nebo hrajete modelová utkání?

V tuto chvíli nemá nacvičování nějakých standardních situací smysl, protože se nebude hrát dříve než 7. listopadu a to jsem ještě možná řekl brzký termín. Takže trénujeme rovnovážný stav, situace 1 na 1, 2 na 2 a 3 na 3. Střelbu, což je i pro gólmany a samozřejmě i hru, ať si kluci zahrají. Hrajeme to tak, aby si každý držel svoje místo, ale na taktiku se úplně nezaměřujeme. Na závěr je kondice, která je teď nejpodstatnější pro to, abychom byli dobře připraveni na návrat do zápasů.

Je tam i nějaké posilování? Dostanete se i do posilovny?

Před tréninkem na ledě se věnujeme silovému tréninku. Ten vede náš kondiční trenér Pavel Horyl.

Budete v tomto duchu pokračovat i v dalších dnech nebo chystáte nějaké změny?

Pokud se něco razantně nezmění, což zatím nevypadá, tak v tom budeme pokračovat. Když bude možnost využívat led v Polsku, budeme tam. Pokud ta možnost nebude a dovolí to počasí, budeme trénovat venku. Chceme to udělat tak, ať to kluky baví a zároveň se udržují v kondici.

Jak to bude se zápasy AZetu, které musely být kvůli karanténě odloženy? Budou se dohrávat?

My jsme měli program naplánován tak, že bychom to dokonce roku stihli všechno odehrát. Ale tím, že se soutěž zastavila a nakupily se nám další neodehrané zápasy, tak je bezpředmětné řešit nějaký zápasový plán. Nevíme, kdy se začne a sezónu bude asi nějakým způsobem korigovat svaz. V tuto chvíli k tomu nemám žádné informace.

Slyšel jsem něco o tom, že extraligové kluby uvažují o tom, že by se hrálo až do května. Mohlo by se to týkat i Chance ligy?

Může se to stát, záleží na tom, jak rozhodne svaz. Někteří hráči mají smlouvu do dubna, což by mohla být komplikace, ale dá se to řešit. Záleží to na tom, jak se situace v Česku vyvine a co vláda dovolí. Až potom se bude řešit sport a potažmo hokej.

Řešila se i nějaká výjimka ohledně tréninků pro hráče extraligy, protože jich bylo dost nemocných a kluby jsou promořeny. Platilo by to i pro hráče Chance ligy?

Probíhá nějaké jednání, zástupci extraligy situaci řeší, alespoň ohledně tréninků. Ale zatím nemám informaci, že bychom měli dostat výjimku a povolení trénovat. Spíše si všichni přejeme, ať se ta situace uklidní, ať je co nejméně nemocných a svět se vrátí do normálních kolejí.

Děkuji za rozhovor a přeji pevné zdraví.