Ve středu všichni opět na tribuny – hostíme Zubry Přerov!

13.11.2018 | Josef Nudera

Po reprezentační přestávce se představí Havířov poprvé na domácím ledě a hned nás čeká bitva jako řemen! Souboj o možné třetí místo tabulky CHANCE Ligy nabídne opět zajímavý hokej s velkou porcí napětí a jediným vítězem. Havířov hostí Zubry Přerov, kteří v retro dresech z 80. let porazily na domácím ledě Kladno. AZ si poradil v posledním kole se Slávií Praha v prodloužení. Oba týmy mohou navázat na poslední vítězství. Rozjásá Havířov plné tribuny nebo uhájí Přerov třetí příčku tabulky před našlapanou konkurencí? Zápas startuje ve středu od 18 hodin v Gascontrol aréně.

CHANCE liga pokračuje ve středu svým 23. kolem a Havířov si v jejím dosavadním průběhu nevede vůbec zle. Ve velmi vyrovnané tabulce půjde možná o třetí místo! Do Havířova míří HC Zubr Přerov, který v současné době hájí třetí místo ligového pořadí před trojicí Kladnem, Vsetínem a Havířovem o pouhé dva body. Na třetím místě se tak po 23. kole může objevit jeden z této čtveřice.

HC Zubr Přerov

Přerovští si v letošním roce připomínají rovněž 90 let od svého vzniku a v současné době nabírá tento tým slušnou formu. Z posledních pěti zápasů vyhráli Zubři ve čtyřech případech a tabulkou se vyšvihli nahoru. V tuto chvíli budou hájit třetí příčku na horkém havířovském ledě.

V posledním utkání, který byl oslavou 90 let fungování klubu si dokázali Přerovští poradit v retrodresech s kladenskými Rytíři a odnést si z utkání všechny tři body za výhru 3:2.

Kádr Přerovských táhne bodově především Roman Pšurný. Ten útočník dokázal vstřelit 7 branek a přidal 12 asistencí – tedy nejvyšší číslo v kádru našeho soupeře, jak v počtu branek, tak v počtu asistencí.

Celkově 16 hráčů Zubrů dokázalo vstřelit minimálně dvě branky, kádr je tak víceméně vyrovnaný. Bodově přispívají téměř všichni.

V brance odchytal nejvíce utkání Lukáš Klimeš, který si drží úspěšnost na 90,57 %. Záda tomuto brankáři kryje Milan Klouček.

Havířovskou stopou v kádru soupeř je Marek Sikora. Kádru Zubrů přispěl 2 brankami a 7 asistencemi.

Poslední utkání našeho soupeře

22.kolo, pondělí 12.11.2018

HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Doležal (Moučka, Sýkora), 18. Pšurný (Sikora, Procházka), 51. Kopta (Š. Kratochvil, M. Kratochvil) – 34. Kehar (Kružík, Svedlund), 56. Kružík (Svedlund, Vildumetz) Rozhodčí: Dědek, Barek – Lukš, Novák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2542. Střely na branku: 29:24. Zblokované střely: 6:4. Vhazování: 41:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Sestava Zubrů v posledním utkání:

Klouček – Pala, Čáp, Zbořil, Ferenc, Malina, Černý, Padrnos – Doležal, Sýkora, Moučka – Procházka, Pšurný, Sikora – Kopta, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Zmeškal, Navrátil, Mašín.

Hodnocení trenéra Petra Dočekala:

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Důležitý byl náš dobrý vstup do zápasu a to, že jsme soupeře nenechali praktikovat jeho hru – obrovsky bojovnou a s maximálním nasazením. Vyjma druhé třetiny, kdy jsme trochu polevili v aktivitě, jsme v utkání byli malinko lepším týmem a zaslouženě jsme získali body.

AZ RESIDOMO Havířov

Havířov si nevede v letošním průběhu CHANCE Ligy vůbec zle. Po 22 odehraných kolech drží 6. příčku, ze které ztrácí pouhé dva body na dnešního protivníka. Na druhou stranu tabulka je velmi vyrovnaná a žádný z celků si nemůže dovolit dlouhodobější zaváhání. Může to znamenat sešup mimo play-off.

Následující utkání, jak potvrzují slova Patrika Rimmela, přinese výborný hokej.

„Chceme pozvat na zítřejší utkání, které přinese výborný hokej. Kluci jsou zdravě sebevědomí a do utkání si věří. Sestava se bude skládat dle aktuálního zdravotního stavu hráčů,“ zve a informuje Patrik Rimmel.

AZ Residomo Havířov si dokázal v posledním kole poradit s pražskou Slávií v prodloužení. V utkání ještě na začátku třetí třetiny vedl 2:0, ale nakonec musel až do konce tvrdě bojovat. Domácí Slávia chytla druhý dech a Havířov ji nakonec udolal až brankou ve zmíněném prodloužení.

Poslední zápas Havířova

22.kolo po 12.11.18:00

HC Slavia Praha - AZ Residomo Havířov 2:3p (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 47. Šagát (M. Ondráček, Saňa), 52. J. Veselý (Vlček) – 40. L. Bednář (Kotala), 42. Maruna (L. Bednář, Haas), 61. Matai (Veselý, Kotala). Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Tvrdík, Doležal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 542. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Sestava Havířov z posledního utkání

Lukáš – Chroboček, Matai, Bořuta, Zdeněk, Rutar, Dudek – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, O. Procházka

Hodnocení trenéra Jiřího Režnara:

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Dnes jsme tady jeden bod nechali. Bohužel nás srazilo nejprve hloupé vyloučení, před kterým nás ještě rozhodčí dvakrát upozorňoval, poté také nešťastný druhý gól, kdy jsme namazali soupeři a pak navíc nechali před bránou volného hráče, čímž jsme Slavii de facto ten bod sami darovali. Celkově si myslím, že to dnes z naší strany bylo dobré, jak dopředu, tak v obraně, kde nás i podržel Honza Lukáš, takže za mě spokojenost.

Vzájemné zápasy Havířova se Zubry

Havířov se v letošní sezoně se Zubry už jednou střetl. Jednalo se o utkání v rámci 8. kola CHANCE Ligy na ledě Přerova. Havířov utkání dobře rozehrál, ale nakonec v něm podlehl Zubrům vysoko 3:6. V loňské sezoně v rámci WSM Ligy dokázaly oba celky vyhrát po dvou zápasech.

Zápas AZetu s HC Zubr Přerov začíná v Gascontrol aréně ve středu 14.11.2018 od 18 hodin a připraven je z něj tradiční textový on-line přenos nebo videopřenos na HokejkaTV.