VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ve středu startuje Chance liga. AZ za prvním utkáním vyráží do Poruby

10.09.2019 | Jan Kudělka

Ve středu 11. 9. 2018 začne pro A-Tým AZetu Havířov nová prvoligová sezóna. Také další ročník 1. hokejové ligy ponese stejný název jako minulý rok a to CHANCE Liga. AZet vstoupí do nové sezóny zápasem s Porubou, který odehraje v porubské RT TORAX Aréně od 18:00.

RT TORAX Poruba

V minulém ročníku CHANCE Ligy, se Porubě příliš nedařilo. V základní části nasbírali v 56 zápasech 70 bodů a to bohužel nestačilo pro následné postoupení do vyřazovacích bojů a porubská pouť tak skončila ještě před branami play-off. A to chtějí porubští funkcionáři pro letošní sezonu změnit. Tým doplnila řada zvučných posil. Do útočných řad přišli Vladimír Svačina, Marek Špaček, Michal Hlinka, Marek Sikora, Tomáš Gřeš, Petr Obdržálek a Richard Nejezchleb. Nově se v obranných řadách Poruby představí Jan Husák, Filip Dundáček a Jan Dluhoš

Síla týmu se ukazovala už v přípravných utkáních. V přípravě totiž RT TORAX absolvoval celkem 8 zápasů, z nichž 6 skončilo vítězně a jen 2 dopadly neúspěchem porubských bruslařů.

Výsledky Poruby v přípravě:

Poruba – Kokšetau 5:4sn
Poruba – Jastrzębie 2:3sn
Poruba – Šumperk 4:3
Poruba – Debrecen 5:2
Poruba – GKS Katovice 2:1sn
Poruba – Dubnica 6:1
Přerov – Poruba 3:5
Vsetín – Poruba 3:2

Sestava RT TORAX Poruba v posledním utkání:

Foltán – Pastor, Dluhoš, Dundáček, Urbanec, Husák, Hrdinka, Rudl – Kanko, Nejezchleb, Hlinka, Hudeček, Zdeněk, Gřeš, Obdržálek, Svačina, Jáchym, Toman, Sikora, Káňa

AZ Residomo Havířov

Sezóna 2019/2020 byla pro havířovské hokejisty sezónou úspěšnou. V základní části nasbírali v 56 zápasech celkem 92 bodů a zajistili si tak jistou účast v play-off. Ve vyřazovacích bojích svedli boj s budějovickým Motorem ale po prohře 4:2 na zápasy pro AZet sezóna skončila. Ale za předvedený výkon jak v základní části tak play-off, se nemuseli svěřenci Jiřího Režnara vůbec stydět.

A-Tým Azetu sehrál letos celkem 8 přípravných zápasů, s vyrovnanou bilancí 4 výher a 4 proher.

Havířov – Krakov 3:2
Havířov – Frýdek-Místek 0:3
Frýdek-Místek – Havířov 2:3
Krakow – Havířov 4:2
Havířov – Vsetín 5:1
Havířov – Trenčín 2:3
Vsetín – Havířov 6:2
Jastrzębie – Havířov 2:6

Poslední utkání v přípravě sehráli havířovští hokejisté proti Jastrzebie. Takto hodnotil utkání Jiří Režnar: „Byl to náš poslední přípravný zápas před ligou a přijeli jsme v nejsilnější sestavě. V polovině utkání jsme stáhli Semana s Kotalou, aby si zahráli Cihlář a Danielčák. Zápas splnil to, co měl. Výsledek je dobrý, takže si myslím, že to bylo dobré utkání.“

Sestava AZetu v posledním utkání:

Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Kachyňa, Malina, Rutar, Mrowiec, Nepokoj – Kotala, Seman, Pawliczek – Bednář, Veselý, Bambula – Fridrich, Baláž, Žiak – Maruna, Pořízek, Dvořák – Cihlář, Danielčák

Aktuální info z kabiny přináší manažer Patrik Rimmel: „Jedná se o první soutěžní utkání na které se všichni hráči těší. Poruba dle posílení je pasovaná za favorita utkání, ale my jedeme do Ostravy vyhrát. I když to bude hodně těžký zápas, tak pokud odvedeme výkon na hranici svých možností, budeme úspěšní.“