- FANSHOP je otevřen každou středu od 13 do 18 hodin a v době zápasů A-týmu.
- V případě jakýcholiv omezení, spojených se vstupem na stadion, budou mít přednostní vstup na domácí utkání fanoušci se zakoupenou platnou permanentkou.

Ve středu startuje Chance liga. AZ za prvním utkáním vyráží do Poruby

10.09.2019 | Jan Kudělka

Ve středu 11. 9. 2018 začne pro A-Tým AZetu Havířov nová prvoligová sezóna. Také další ročník 1. hokejové ligy ponese stejný název jako minulý rok a to CHANCE Liga. AZet vstoupí do nové sezóny zápasem s Porubou, který odehraje v porubské RT TORAX Aréně od 18:00.

RT TORAX Poruba

V minulém ročníku CHANCE Ligy, se Porubě příliš nedařilo. V základní části nasbírali v 56 zápasech 70 bodů a to bohužel nestačilo pro následné postoupení do vyřazovacích bojů a porubská pouť tak skončila ještě před branami play-off. A to chtějí porubští funkcionáři pro letošní sezonu změnit. Tým doplnila řada zvučných posil. Do útočných řad přišli Vladimír Svačina, Marek Špaček, Michal Hlinka, Marek Sikora, Tomáš Gřeš, Petr Obdržálek a Richard Nejezchleb. Nově se v obranných řadách Poruby představí Jan Husák, Filip Dundáček a Jan Dluhoš

Síla týmu se ukazovala už v přípravných utkáních. V přípravě totiž RT TORAX absolvoval celkem 8 zápasů, z nichž 6 skončilo vítězně a jen 2 dopadly neúspěchem porubských bruslařů.

Výsledky Poruby v přípravě:

Poruba – Kokšetau 5:4sn
Poruba – Jastrzębie 2:3sn
Poruba – Šumperk 4:3
Poruba – Debrecen 5:2
Poruba – GKS Katovice 2:1sn
Poruba – Dubnica 6:1
Přerov – Poruba 3:5
Vsetín – Poruba 3:2

Sestava RT TORAX Poruba v posledním utkání:

Foltán – Pastor, Dluhoš, Dundáček, Urbanec, Husák, Hrdinka, Rudl – Kanko, Nejezchleb, Hlinka, Hudeček, Zdeněk, Gřeš, Obdržálek, Svačina, Jáchym, Toman, Sikora, Káňa

AZ Residomo Havířov

Sezóna 2019/2020 byla pro havířovské hokejisty sezónou úspěšnou. V základní části nasbírali v 56 zápasech celkem 92 bodů a zajistili si tak jistou účast v play-off. Ve vyřazovacích bojích svedli boj s budějovickým Motorem ale po prohře 4:2 na zápasy pro AZet sezóna skončila. Ale za předvedený výkon jak v základní části tak play-off, se nemuseli svěřenci Jiřího Režnara vůbec stydět.

A-Tým Azetu sehrál letos celkem 8 přípravných zápasů, s vyrovnanou bilancí 4 výher a 4 proher.

Havířov – Krakov 3:2
Havířov – Frýdek-Místek 0:3
Frýdek-Místek – Havířov 2:3
Krakow – Havířov 4:2
Havířov – Vsetín 5:1
Havířov – Trenčín 2:3
Vsetín – Havířov 6:2
Jastrzębie – Havířov 2:6

Poslední utkání v přípravě sehráli havířovští hokejisté proti Jastrzebie. Takto hodnotil utkání Jiří Režnar: „Byl to náš poslední přípravný zápas před ligou a přijeli jsme v nejsilnější sestavě. V polovině utkání jsme stáhli Semana s Kotalou, aby si zahráli Cihlář a Danielčák. Zápas splnil to, co měl. Výsledek je dobrý, takže si myslím, že to bylo dobré utkání.“

Sestava AZetu v posledním utkání:

Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Kachyňa, Malina, Rutar, Mrowiec, Nepokoj – Kotala, Seman, Pawliczek – Bednář, Veselý, Bambula – Fridrich, Baláž, Žiak – Maruna, Pořízek, Dvořák – Cihlář, Danielčák

Aktuální info z kabiny přináší manažer Patrik Rimmel: „Jedná se o první soutěžní utkání na které se všichni hráči těší. Poruba dle posílení je pasovaná za favorita utkání, ale my jedeme do Ostravy vyhrát. I když to bude hodně těžký zápas, tak pokud odvedeme výkon na hranici svých možností, budeme úspěšní.“

Dnes v 18:00 | Muži
Orli Znojmo