Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu čeká na Havířov cesta do daleké Kadaně

20.11.2018 | Josef Nudera

Po prohraném utkání doma s Prostějovem odcestuje AZ Residomo Havířov na daleký led Kadaně. Trhači jsou sice na předposledním místě tabulky, ale jedná se o nevyzpytatelného soupeře, kterého není radno podcenit. V poslední kole se o tom přesvědčili i kladenští Rytíři. Zápas Havířova s Kadaní startuje v 18 hodin.

Letošní ročník CHANCE ligy je možná ještě vyrovnanější, než byl ten předchozí. Tým na 10. místě tabulky ztrácí na 4. místo pouhé 4 body. Každé utkání se tedy počítá. Havířov se v našlapaném ligovém pořadí nachází na 8. místě, odkud ztrácí pouze 3 body na třetí Kladno, se kterým se utkání v sobotu.

Trhači Kadaň

Ale zpět ke Kadani. Celek Trhačů si v letošním ročníku počíná lépe než minulou sezonu. Za 23 zápasů získal 19 bodů s tříbodovou ztrátou na Benátky nad Jizerou.

Kadaň si vyjma posledního vítězství s Kladnem připsala v posledních sedmi zápasech pouhé další dvě vítězství. Na druhou stranu je Kadaň v letošním ročníku proti Havířovu stoprocentní, když loupila v Gascontrol aréně.

V celku středečního soupeře je na čele kanadského bodování Jaroslav Kůs. Tento hráč zásobil své spoluhráče už 20 přihrávkami a sám 4 branky vstřelil.

V útočných řadách se mohou Kadaňští spolehnout ještě na Romana Chloubu a Lukáše Klímu.

V obranných řadách už to takové sláva není. Kadaň inkasovala už 108 branek, což je nejvíce z celé CHANCE ligy. Podpora z obranných řad není nijak velká, nejlepší obránce je Jakub Trefný s 6 kanadskými body.

V brance se ve 14 zápasech objevil mladý Ondřej Kuchař, který drží úspěšnost nad 90 %. Jestli, ale ještě za Trhače nastoupí není jasno. Na webu Kadaně se objevila informace, že tento karlovarský brankář bude chytat nejspíše za Baník Sokolov.

Kadaň může do branky ještě postavit Dominika Pavláta nebo Petra Hamalčíka.

Minulé kolo loupila Kadaň na ledě Rytířů, rozhodla drtivá druhá třetina!

Rytíři Kladno - SK Trhači Kadaň 3:4 (1:0, 0:4, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Hořava (Vampola, Svedlund), 53. Redlich (Kaut, Svedlund), 59. Nash (Říha) – 21. Šťovíček (Kůs), 28. Wágner (Rindoš, Popela), 33. Chlouba (Popela, Šťovíček), 36. Chlouba. Rozhodčí: Čech, Micka – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1538. Střely na branku: 58:26. Zblokované střely: 5:15. Vhazování: 37:21. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.

Roland Wágner (trenér SK Trhači Kadaň): „Za tři body jsme určitě rádi a bylo to hrozně těžké utkání po fyzické stránce. Kladno je silné na puku a kotouč se mu hrozně těžce odebírá. Nám se to dneska párkrát povedlo a měli jsme z toho několik brejků. Šance jsme proměnili a ve třetí periodě jsme si řekli, že nechceme jen bránit. Bohužel Rytíři nás donutili k tomu, že jsme se museli stáhnout, ale naštěstí jsme to ubránili. Bohužel jsme dnes hráli jen na pět beků, jelikož Jan Holý neměl vyřízené administrativní záležitosti. No a pak se nám ještě jeden obránce zranil. O to pro nás bylo utkání fyzicky těžší.“

AZ RESIDOMO Havířov

Havířov odehrál poslední utkání doma s Prostějovem a nebyl moc daleko od výhry. Ve třetí třetině za stavu 2:2 soupeře tlačil, jenže puky létaly kolem branky a Prostějovští udeřili náhlou akcí, kdy si domácí obrana puk srazila nešťastně až za Bláhu. AZet ještě následně v powerplay zesíleném o vyloučení prostějovského hráče tlačil, jenže už výsledek nezvrátil.

Před posledním utkáním proti Prostějovu, byl Havířov na čele tabulky venkovních zápasů celé CHANCE ligy! To potvrzuje, že se venku tomuto týmu daří a budeme tak věřit ve vítěznou odvetu proti Trhačům.

Havířov z posledních 11 zápasů dokázal vyhrát 8 duelů a tabulkou se tak vyšvihl nahoru. Po posledním kole mu momentálně patří 8. příčka s minimální ztrátou na třetí Kladno.

Havířov prohrál bitvu s Prostějovem brankou ve třetí třetině

AZ Residomo Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky: 3. Procházka (Macuh, Cihlář), 16. Maruna (Haas) – 6. Venkrbec (Dvořáček, Kolář), 12. Račuk (Žálčík, Zdráhal), 56. Venkrbec (Dvořáček, Zdráhal). Rozhodčí: Doležal, Cabák – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1.193. Střely na branku: 26:26 (10:10, 7:6, 8:10). Blokované střely: 5:17. Vhazování: 31:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): „Zápas nabídl hodně šancí, zejména na straně hostů bylo snad šest nájezdů. Tolik by se nemělo objevit v několika zápasech, natož v jednom. My jsme také nějaké šance měli, ale neproměnili jsme je, a proto soupeř vyhrál. Hosté byli přímočařejší, nám chybělo naše obvyklé bruslení a z toho vyplynuly ty šance. Zápas rozhodl z našeho pohledu nešťastný gól, ale takový je hokej.“

Zápas s Prostějovem hodnotil vedle Patrika Rimmela také Jakub Kotala, který přidal i svůj pohled na venkovní duel s Kadaní: ZDE

Vzájemné zápasy Havířova s Kadaní

Jediné vzájemné měření sil v letošní sezoně vyhrála překvapivě Kadaň, která dokázala vyloupit domácí Gascontrol arénu. Jak dopadne odveta na ledě Trhačů?

Zápas AZetu s Kadaní se hraje ve středu 21.11.2018 od 18 hodin a připraven je z něj tradiční textový on-line přenos nebo videopřenos na HokejkaTV.