AZ Havířov

Od úterního přípravného zápasu se Vsetínem je možnost ve Fanshopu vyměňovat vouchery permanentek za plastové karty. Platí pro permanentky zakoupené do 12. 8.
Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

Ve středu bitva s Jestřáby. Uděláme vše, abychom je porazili, hlásí Alex Rašner

12.02.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po neúspěšném nedělním účinkování na ledě Č. Budějovic mohou už ve středu AZeťáci napravit dojem ve velmi důležitém domácím utkání s Prostějovem. Zápas sedmého s šestým týmem soutěže začíná v Gascontrol Aréně ve středu 13. 2. 2019 v 18:00.

Už jen dva týdny má před sebou základní část Chance ligy 2018/19. Zatímco první čtyřka týmů už má téměř jistotu play-off, a Jihlava i vítězství v základní části, o zbylá čtyři místa se ještě svede urputná bitva. Hned pětice týmů se totiž vměstnala do pětibodového rozdílu a z povzdálí je sledují ještě další dva potenciální adepti.

Tabulka Chance ligy po 54. kole

Při pohledu na tabulku je jasné, že některé kluby mají výhodu ve větším bodovém zisku, jiné v menším počtu odehraných zápasů, u jiných bude hrát roli i rozlosování, ale vesměs se dá říct, že většina z nich má svůj potenciální postup do vyřazovacích bojů ve svých rukách. Pokud totiž vyhrají všechny nebo výraznou většinu zbývajících utkání, nemělo by je play-off minout.

LHK Jestřábi Prostějov – produktivní útočná mašina se zkušenými individualitami

V takovéto situaci se nachází i středeční soupeř AZetu – LHK Jestřábi Prostějov. Prostějovští hokejisté předvádějí i v letošní sezoně svou ofenzívní sílu. Třetí nejproduktivnější útok ligy táhnou zejména zkušený Divíšek, nahrávač Račuk a snajpr Žálčík, kteří patří i do TOP šestice bodování celé ligy. Podporu mají ale i od dalších hráčů, včetně obránců. Obrana sice nepatří k nejpevnějším, a v poslední době neoplývají svěřenci trenéra Vykoukala zrovna stabilní formou, ale i tak se Jestřábi drží, s 82 body, na velmi pěkném 6. místě tabulky, o skóre před AZetem.

Během reprezentační pauzy nelenili a vyhráli v dohrávce 45. kola 6:2 v Porubě. V posledním utkání podlehli v pondělí doma Kladnu 2:3, byť svého soupeře přestříleli 45:32. V Havířově budou chtít jistě navázat na svou šňůru výher nad AZetem a udržet se před našimi hokejisty v tabulce.

Sestava LHK Jestřábi Prostějov v posledním utkání:

Neužil – Mikliš, Havlík, Čáp, D. Kolář, Husa, P. Krejčí, Žovinec – Nouza, Divíšek, L. Luňák – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, Pšenička – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec.

AZ Residomo Havířov - proti Prostějovu začíná domácí trojboj

Havířovští hokejisté věnovali minulý týden usilovnému tréninku. Následně si pondělní 54. kolo na jihu Čech předehráli už v neděli. Zápas s Motorem jim ale hrubě nevyšel a odvezli si vysokou porážku 2:9. Na tu však musí svěřenci trenéra Režnara rychle zapomenout a plně se soustředit na následující trojici domácích utkání. V šesti dnech totiž přivítají v Gascontrol Aréně Prostějov, Kadaň a Kladno. A pokud se chtějí udržet ve hře o play-off, musejí získat co nejvíce bodů.

Už proti středečnímu, velmi kvalitnímu, soupeři je nečeká nic lehkého. S Jestřáby totiž mají letos velmi špatnou bilanci tří porážek a nevyhovuje jim ani jejich herní styl.

„Jsou týmy, na které se nám hraje dobře, a ty, na které se nám hraje špatně. A Prostějov právě patří mezi ty druhé. Věřím ale, že každá taková série se musí zlomit. My jsme na soupeře připraveni a věřím, že tentokrát budeme ti šťastnější, a dopadne to tak jak potřebujeme,“ hlásí odhodlaně trenér Jiří Režnar.

Konkrétní recept na Hanáky havířovský lodivod pochopitelně prozradit nechtěl. Nebude ale návodem hra jako proti Jihlavě a Vsetínu, tedy týmům z čela soutěže, které AZ doma zdolal? „Každý ten tým hraje trošičku jinak, byť hokej v globálu je stejný. Každý tým má ale jiné hráče apod. Prostějov má šikovné, a hlavně zkušené hráče do přesilovky, jako Nouza a Divíšek. Ale taky mladé hráče, kteří dobře zapadli. Viděli jsme soupeře hrát v Porubě a s Kladnem. Takže, něco jsme si na ně připravili, ale finální realizace je až na hráčích na ledě během utkání.“

O důležitosti utkání samozřejmě nemůže být pochyb, především vzhledem k tomu, jak se vyvíjí situace v tabulce soutěže. „Jsem optimista. Máme to ve svých rukou, hrajeme čtyři utkání z posledních pěti kol doma a na nikoho jiného se nemůžeme ohlížet. Tabulka se sice hodně vyrovnala, takže myslím, že bude až do posledního utkání, o co hrát. Záleží to jen na nás, jak dopadneme. Máme to ve svých rukách a především hlavách,“ uzavírá Jiří Režnar.

Sestava proti Jestřábům by měla být velmi podobná té z posledního utkání. Pouze budou mít trenéři k dispozici i navrátilce z reprezentace U19 Honzu Bambulu. Sestava AZetu v posledním utkání:

Bláha (29. Matoušek) – Chroboček, Matai, Bořuta, Staněk, Rašner, Dudek, Mrowiec – Kotala, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Cihlář – O. Procházka, R. Veselý, Pawliczek.

Alex Rašner: Uděláme vše, abychom Prostějov konečně porazili

Obránce Alex Rašner oslavil v úterý 23 narozeniny, ale především je nejpovolanějším hráčem AZetu k povídání o středečním soupeři. V dresu Jestřábů totiž odehrál téměř celou první poloviny ligy, ale pak jej hokejový osud přivedl do Slezska. A co od středečního utkání očekává? „Bude to určitě kvalitní utkání s kvalitním soupeřem. Myslím, že to bude hodně o bruslení. Letos jsme s nimi ještě nevyhráli, takže se o to pokusíme. Uděláme pro to vše.“

Během svého angažmá samozřejmě poznal přednosti týmu z Prostějova. „Jsou tam starší kluci, kteří si na ty šance počkají, počkají si na přesilovku, které mají dobré a umí je sehrát. My se musíme vyvarovat zbytečných faulů, přebruslit soupeře a nic mu nedovolit.“

Celá AZeťácká kabina samozřejmě ví, že každé utkání je v této fázi soutěže důležité, ale tento zápas o pomyslných šest bodů obzvlášť. Co ještě se dá udělat navíc pro to, aby bylo vítězné? „Prokázat, že máme svou kvalitu. Kvalita týmu se pozná i podle toho, že neprohraje více než dva zápasy za sebou, což se nám právě stalo. Takže teď to musíme zlomit a odskočit jim v tabulce.“

S čím půjde do zápasu Alex Rašner osobně? Bude cítit proti svému bývalému klubu zvětšenou motivaci? „Budu to brát jako každý jiný zápas, jinak by se mohlo stát, že budu přemotivovaný a mohl bych dělat zbytečné chyby a fauly. Takto bych týmu moc nepomohl. Takže nebudu během zápasu řešit, jestli jsem v Prostějově hrál nebo ne. Po zápase to bude určitě jiné. Podáme si ruku, popovídáme si, ale v zápase nebudu „znát bratra“.“

A co předzápasové hecování s někým z týmu Jestřábů? Proběhlo? „Tak to bývá vždy, pokud se s někým z týmu soupeře znáte… Ale v zápase už na to nejde moc brát ohled. Naopak tam se musí hrát proti všem stejně,“ usmívá se Alex Rašner.

Statistické srovnání týmů


55. kolo
Havířov-Prostějov
13. 2. 2019, 18:00

7. místo
umístění v tabulce
6. místo
51 –25 – 3 – 1– 22 (156:134) 82b.
statistiky základní části
50 – 23 – 5 – 3 – 19 (180:156) 82b.
V,V,V,P,P
forma
P,Psn,V,V,P
Č. Budějovice-Havířov 9:2
poslední zápas
Prostějov-Kladno 2:3
Radek Veselý 38 (17+21)
Tomáš Gřeš 38 (15+23)
Branislav Rehuš 37 (14+23)
nejproduktivnější hráči
Tomáš Divíšek 58 (25+33)
Marek Račuk 50 (13+37)
Lukáš Žálčík 48 (29+19)
Radek Veselý (17 gólů)
nejlepší střelec
Lukáš Žálčík (29 gólů)
Tomáš Gřeš a
Branislav Rehuš (23 asistencí)
nejlepší nahrávač
Marek Račuk (37 asistencí)
Antonín Bořuta 21 (5+16)
nejproduktivnější obránce
Jan Zdráhal 28 (4+24)
 David Chroboček (+18)
nejlepší hráč v +/-
Lukáš Žálčík (+23)
Radek Pořízek (61 TM)
nejtrestanější hráč
Ondřej Mikliš (65 TM)
Ondřej Bláha 40z (89,52 %)
Jan Lukáš 9z (92,63 %)
Jiří Matoušek 7z (90,68 %)
úspěšnost brankářů
Jakub Neužil 43z (91,09 %)
Tomáš Štůrala 7z (90,43%)
Daniel Huf 3z (84,38 %)
214 / 34 / 15,89 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
246 / 42 / 17,07 %
215 / 38 / 82,33 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
206 / 43 / 79,13 %
31,33 / 25,92
průměr střel za zápas
na soupeře / od soupeře
33,52 / 32,50
2:3
vzájemné zápasy
5:0, 3:0
1.477
průměrná návštěvnost
1.693

Během zápasu bude ve Fanshopu sleva 30 % na všechny věci AZ. 

Instagram Youtube