Ve středu AZ zabojuje s Karlovými Vary o sedmé vítězství v řadě

13.02.2018 | Martina Kotulová

Středeční podvečer bude v havířovské Gascontrol Aréně patřit duelu AZetu s prvním týmem tabulky z Karlových Varů. Oba týmy v posledních zápasech sbírají body a těší se z dobré formy. Kdo ovládne čtvrté vzájemné utkání, zjistíme ve středu od 18 hodin.

HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská Energie není na čele tabulky náhodou. Z posledních jedenácti zápasů poznala jen dvakrát hořkost porážky. Naposledy karlovarští prohráli překvapivě na konci ledna na ledě Benátek nad Jizerou. Od té doby ale následovala výhra s Kladnem (4:0), samostatné nájezdy rozhodly ve prospěch Karlovarských zápas s Přerovem (2:1sn), v dalším utkání porazili poměrem 4:0 Litoměřice a v posledním duelu se utkali s pražskou Slavií a těšili se z výhry 4:3.

Dva bývalé extraligové týmy spolu sehrály celkově stý vzájemný zápas. Na ledě Energetiků od začátku utkání tahali za delší konec domácí, kteří šli rychle do vedení. První branku fanoušci viděli ve 2. minutě z hole Balána a další přidal Flek v 11. minutě. Před koncem třetiny se Pražanům povedlo skóre snížit a v polovině druhé třetiny i vyrovnat. Do šaten šli ale opět šťastnější domácí, za které ve 38. minutě skóroval Stloukal. Ten svou druhou brankou ve 45. minutě výhru domácích zpečetil. Slavii se ještě před koncem utkání povedlo snížit na 4:3. V následující hře bez brankáře už se jim ale výsledek srovnat nepovedlo a ze západu Čech odjížděli s prázdnou. Díky zaváhání českobudějovického Motoru v Třebíči se tak Karlovy Vary posunuly na první místo v tabulce.

Trenér Karlových Varů Tomáš Mariška hodnotil zápas takto: „Vstup do zápasu jsme měli podle představ. Byli jsme hodně aktivní, vstřelili jsme rychlé dvě branky a zápas jsme měli pod kontrolou. Klíčovým momentem podle mého byla zbytečně inkasovaná branka na 2:1, ta vrátila soupeře do hry. I v druhé třetině jsme hosty přehrávali, byli však nebezpečnější a gólově efektivnější. To samé se ukázalo i ve třetí třetině, my jsme měli několik nájezdů, ale Slavia z ojedinělých šancí hrozila. Díky gólmanovi a tyčce jsme nakonec body uhájili. Hráčům bych chtěl poděkovat, stejně tak fanouškům, kterým se zápas musel líbit.“

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC SLAVIA PRAHA 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Balán (Šenkeřík), 11. Flek (Vrdlovec, T. Rachůnek), 38. Stloukal (Šenkeřík, Balán), 45. Stloukal (Balán) – 19. M. Ondráček (J. Novák), 30. Šafránek (J. Drtina, L. Krejčík), 55. Z. Doležal (J. Drtina, Šmerha). Rozhodčí: Kostourek, Grech – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 36:29. Diváci: 3116.

Sestava HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, Šenkeřík – T. Rachůnek, Vrdlovec, Flek – Stloukal, Balán (A), Kverka – O. Beránek, Skuhravý (C), Kohout – Osmík, Tuominen, Gorčík – Šik

AZ Residomo Havířov

Dokonce už šest vítězství v řadě má na kontě AZ. Havířovští hokejisté překonali vítěznou šňůru z loňského října, a nejen díky výhře po prodloužení ve Vsetíně (3:2p) a zdolání nepříjemného soupeře a tabulkového souseda z Třebíče (3:0), se posunuli na 7. místo v tabulce se ziskem 76 bodů. Do konce sezóny je ještě ve hře 12 bodů, Třebíč na Havířov ztrácí jediný bod a také Vsetín je se svým losem do dalších zápasů se svými 69 body stále ve hře v boji o play-off.

Výhru z domácího zápasu nad Třebíčí a posun na 7. příčku potvrdili Havířovští v duelu s ústeckým Slovanem. Na severu Čech se dostal AZ do vedení 2:0 v 1. třetině díky přesilovým hrám, ve kterých skórovali Vojtěch Tomi a Roman Rác. Ve druhé třetině Havířov polevil a nechal Ústecké srovnat na 2:2. V rychlém sledu se však našim hokejistům povedlo vzít dvoubrankové vedení zpět. Po další brance Ráce a gólu Jiřího Krisla, který bodoval po dlouhém půstu, se dostali do vedení 4:2. Výhru pak ve 3. třetině zpečetil dvěma brankami Marek Kalus a jednou Jan Hudeček. Do Havířova si tak mohli naši  borci odvézt nejvyšší výhru sezony 7:2.

Zápas hodnotil asistent trenéra Vojtěch Csabi: „Je všem jasné, že každý bod, který teď uhrajeme, je pro nás důležitý, protože se chceme dostat do play-off. Samozřejmě jsme viděli sílu zdejších ústeckých hráčů a myslím si, že jsme jim měli co vracet, když u nás otočili zápas ze stavu 4:1 na 4:8. To znamená, že jsme toto utkání nepodcenili. Vyšel nám vstup do zápasu. Po druhé třetině nastal neskutečný kolaps, utkání se mohlo klidně otočit. Štěstí ale stálo při nás, vstřelili jsme hodně gólů a za to jsem rád.“

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM – AZ RESIDOMO HAVÍŘOV 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 24. Roubík (Vl. Brož), 27. Roubík (L. Volf, Melka) – 7. Tomi (Kurovský, Hudeček), 13. Rác (Sikora, M. Kalus), 28. Rác (Kanko), 28. Krisl, 43. M. Kalus, 49. Hudeček (Tomi, Sikora), 54. M. Kalus (Sikora, Rác). Rozhodčí: Sýkora, Vokřál – Kozlík, Votrubec. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:3. Střely na branku: 27:25. Diváci: 792.

Sestava AZ Residomo Havířov: M. Růžička – Krisl (C), Staněk, Luža, Dudek, R. Havel, Dujsík – M. Kalus, Maruna (A), Sikora (A) – Kotala, Rác, Kanko – Kurovský, Hudeček, Tomi – Fronk, Pořízek, Gřeš.

Vzájemná bilance

S prvním celkem tabulky a jedním z velkých favoritů letošního ročníku WSM ligy má Havířov nepříznivou bilanci. Ve všech třech zápasech musel přijmout prohru. Nutno říct, že v ani jednom případě se nemusel za svůj výkon stydět. V prvním vzájemném střetnutím na havířovském ledě držel Havířov bezbrankový stav až do závěrečné sirény a také přes následné prodloužení. Varům podlehl až v samostatných nájezdech. Druhý vzájemný zápas odehráli Havířovští v rámci pětidenního tripu a na západě Čech viděli fanoušci gólovou přestřelku, ve které šel Havířov dokonce dvakrát do vedení. Nakonec však na soupeře nevyzrál a musel přijmou porážku 4:6. Ani napotřetí nebyl AZ šťastnější týmem. Na karlovarském stadionu byl po dvě třetiny soupeři vyrovnaným týmem. Ale třetí třetina a dvě branky domácích rozhodli i o třetí vzájemné výhře karlovarské Energie.

Napraví Havířovští se svou stávající formou reputaci a přidají sedmé vítězství v řadě? To se dozvíme už ve středu od 18 hodin v havířovské Gascontrol Aréně.

Asistent trenéra a manažer klubu Patrik Rimmel zve fanoušky na středeční zápas: „Přijede k nám první tým tabulky, což je samo o sobě velká pozvánka na utkání. Když k tomu ještě připočteme aktuální formu a naše poslední výsledky, tak věříme že na stadion zavítá hodně fanoušků. Těšíme se, že nás poženou za další výhrou, kterou k postupu do play-off potřebujeme.“

Na havířovské marodce jsou útočníci Jakub Matai a Šimon Stránský a trenéři postrádají také nemocného brankáře Kamila Šimečka.

Zápas proti Karlovým Varům začíná v 18 hodin. Textový online přenos bude připraven zde.