Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Vážíme si toho, že na nás klub nezapomíná, říká Zdeněk Cepek

25.11.2014 | Petr Miklas

V sobotu pozvalo vedení klubu členy Síně slávy AZ Havířov do VIP prostor, kde bývalé opory AZetu společně sledovaly utkání s Třebíčí. Vybrali jsme si Zdeňka Cepka, aby nám přiblížil, jak takové setkání vnímají samotní členové síně slávy.

Zdeněk Cepek patří ke skupině bývalých hráčů AZetu, která nevynechá téměř žádný domácí zápas, takže se spoustou svých bývalých spoluhráčů se potkává každý týden. „Jsou však někteří, se kterými se vidíme jednou dvakrát za rok. Jsme rádi, že na nás vedení klubu myslí a zve nás na tradiční setkání,“ říká. Po nějaké chvíli se všichni vrátí do doby dávno minulé a zavzpomínají na zápasy, ve kterých byli hlavními aktéry. „Je jasné, že postupem času, jak plyne debata, se k tomu dostaneme, někdy pak probíhá hlučná výměna názorů,“ směje se Zdeněk Cepek.

Zdeněk Cepek chodí na hokej s tvrdým jádrem čítajícím šest až osm bývalých opor AZetu každý týden, jak vidí posun klubu za čtyři roky, které uplynuly od doby, kdy byl uveden do Síně slávy? „Myslím si, že posun je určitě vidět. AZet hraje o stupínek výš, což je určitě pro občany Havířova, kteří se zajímají o sport, příjemné.“

Bývalý útočník a dlouholetý kapitán AZetu však nesleduje jen hráče Havířova v současném kádru AZetu, ale i ty, kteří hrají jinde: „Samozřejmě sleduji hráče jako je David Pastrňák, který teď poprvé nastoupil v NHL, ale třeba i Filipa Semana nebo Honzu Křivohlávka. O hokej se pořád všichni zajímáme a vedení našeho klubu zase zajímá náš názor na to, kdo další by měl být uveden do Síně slávy.“

V únoru 2013 jsme měli možnost vidět utkání starých gard Karviné a Havířova, zajímalo nás, zda je v plánu něco podobného i do budoucna. „O ničem takovém jsme se nebavili, přece jen už máme nějaký věk. Přestali jsme hrát i Havířovskou hokejovou ligu, protože tam je hodně mladých hráčů, už to pro nás bylo moc rychlé a přestalo to být potěšením,“ zní odpověď pana Cepka.

„Nehrajeme ani žádnou veteránskou ligu, ale teď nedávno jsem mluvil s jedním veteránem z Karviné, ten veteránskou ligu hraje, ale taky je o dvacet let mladší. Nicméně nám trochu záviděl, že na nás náš klub myslí, že máme setkání členů Síně slávy, protože v Karviné nic takového není. My si samozřejmě vážíme toho, že se na nás nezapomíná,“ dodává.

Závěrem nám bývalý kapitán Havířova sdělil jaké výkony a umístění od AZetu očekává: „Stačí, když se udrží do osmého místa, což by měli v klidu zvládnout – alespoň podle toho, co jsem zatím viděl. Na každé mužstvo přijde krize, někdy delší, jindy kratší, ale věřím, že si to naši hráči v pohodě uhrají.“