V sobotu se utká David s Goliášem

25.11.2011 | David Motloch

Čtvrteční výhrou 6:1 nad Porubou odstartovali hráči AZetu sérii venkovních zápasů. Tím dalším s pořadovým číslem dva, bude sobotní duel s Novým Jičínem. Utká se tedy první tým tabulky s posledním. Zápas tak má svého jasného favorita, ale jak už se mnohokrát ukázalo, druhá liga je letos nesmírně vyrovnaná a prakticky každý tým dokáže porazit kterýkoliv jiný. Doufejme, že v sobotu tento případ neuvidíme a AZet si odveze domů všechny tři body.

Nový Jičín se krčí v tabulce východní skupiny druhé ligy až na posledním místě s 10 body. Dokázala jej tak předběhnout i Poruba, která v posledních zápasech zabrala a začala sbírat body. Právě na tohoto soupeře to ale Gedos umí. Porazil jej totiž v obou případech letošní sezóny (5:1, 2:0). Kromě těchto výher dokázali novojičínští porazit i celek z Opavy výsledkem 4:3 v prodloužení. To je ale všechno. Počet vítězství mužstva se prozatím zastavil na čísle tři.

Největší slabinou Gedosu je málo produktivní útok. Nový Jičín si doposud připsal pouhých 37 vstřelených branek, což je nejméně v druhé lize. Ani v obranné schránce není situace o moc lepší. 79 inkasovaných branek stačí na druhé nejhorší číslo, hned za Uherským Hradištěm (112). Zdá se tak, že celek z Nového Jičína nemá moc co nabídnout.

Ale pozor, jak už jsme se mohli v několika zápasech přesvědčit, druhá liga nezná slabého soupeře. A hlavně, tamní celek to na Havířov umí. Pokud budeme počítat i loňskou sezónu, zvláště pak play-off, tak z celkových osmi odehraných zápasů odešli novojičínští hned třikrát jako vítězové. Letos se oba kluby potkaly jednou a výhru 3:0 si připsal Havířov.

Po neuspokojivých výsledcích sáhlo vedení mužstva k razantnímu kroku a vyměnilo hlavního trenéra. Místo Petra Kneblíka tak tým vede David Handl. A zdá se, že dodal mužstvu nový impuls. Při své premiéře totiž dovedl svůj tým k vítězství 2:0 nad Porubou a i když v dalších dvou zápasech jeho svěřenci padli, bylo to vždy rozdílem pouhé branky (s Uherským Hradištěm tým prohrál až na nájezdy 3:4).

Zdá se tak, že Nový Jičín se, i když pravda pomalými krůčky, začíná zase zvedat. K lepším zítřkům by měl přispět hlavně Marian Skaloš, který vede týmovou produktivitu (5+5). Ale ani on nedisponuje takovým bodovým přísunem, který by tým potřeboval. To ostatně platí i o zbytku manšaftu.

Brankářskou jedničkou je Lukáš Šrámek, který i přes slabou obranu chytá velice obstojně (92,34%). V brankovišti se ale pravidelně střídá s Kubáněm a Kozákem, kteří sice vykazují horší statistiky, ale své místo mezi tyčemi si rovněž zaslouží.

To AZet má úplně jiné "starosti." Se 48 body se vyhřívá na prvním místě s pětibodovým náskokem na druhý Prostějov. V posledním zápase si havířovští hráči s chutí zastříleli. Postupně se trefilo hned šest různých střelců. Vyzdvihnout musíme hlavně tříbodového Maria Brezaniho (1+2). Skvělou formu si do Nového Jičína přiváží Jan Daneček, který si připsal tři branky v posledních třech zápasech.

Do brankoviště by se měl postavit Adam Vrba. Na marodce visí otazník nad útočníkem Michalem Sztefkem. Jinak by ale měl být tým kompletní. Pro fanoušky, kteří se chystají podpořit AZet i v tomto zápase máme důležité upozornění. Během utkání bude na zápase zvýšená ostraha. Zakázaná je jakákoliv pyrotechnika. Fanoušci AZetu budou mít rovněž pro vstup na stadion vyhrazenou svoji část. Více se dočtete na oficiálních stránkách Nového Jičína.

Sestavy týmů v posledním zápase:

AZ Havířov: Vrba - Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L., Klimša, Najdek, Maruna, Pavlas, Potočný, Stránský, Daneček, Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Kopún

HC Gedos Nový Jičín: Kubáň - Andrýsek, Horák, Pelikán, Chvostek, Gulda, Slavík - Tomášek, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Gebauer R., Toman, Částečka R.

Další zápasy 23. kola:

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Slezan Opava(17:00)
HC Uherské Hradiště - HC Karviná(17:00)
HC RT Torax Poruba - LHK Jestřábi Prostějov(17:00)
VHK Vsetín - HC Frýdek-Místek(27.11 - 17:30)

Zápas mezi Havířovem a Novým Jičínem začíná 26.11. v 17:00. K dispozici bude i tradiční online přenos zde.