VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu 10. června se koná ​GLOBUS CUP 2023

11.05.2023 | Lukáš Jandora

V sobotu 10. června 2023 se v areálu MFK Havířov uskuteční jubilejní ročník turnaje v minikopané GLOBUS CUP 2023. Hlavním partnerem je Hypermarket GLOBUS, akce bude začínat pravděpodobně v 9:00 a vstup na ni je zdarma. POZOR, až do 27.5. můžete hlásit a registrovat své týmy, které se v samotném turnaji utkají o velice zajímavé, hodnotné a dobré ceny!

GLOBUS CUP je už tradiční turnaj, který se v letech minulých stal sportovně velice kvalitním, navíc rok od roku se rozrůstá, prvních ročníků se účastnilo 8 týmů, těch posledních už více než jednou tolik, loni konkrétně 17! GLOBUS CUP je také jednou z mála již tradičních sportovních akcí, kterou v letech 2020 či 2021 nezastavila pandemie Covidu, od roku 2014 až do loňska se odehrálo 8 ročníků, letos je tady ten devátý!

Čili i letos se hráči z řad hokejistů, fanoušků či partnerů našeho klubu utkají na čtvrtině fotbalového hřiště. Zápasy, v základní skupině i vyřazovací části, se budou hrát pravděpodobně na patnáct minut. Pokud utkání skončí ve vyřazovací částí remízou, přijdou na řadu hned penalty. Zápasy o umístění (od 5. místa níže) se odehrají na deset minut. Pokud se představí opět rekordní počet mužstev, bude se zřejmě hrát hned na pěti hracích plochách.

K tradičním účastníkům turnaje, jakými jsou například AZ Havířov, AZ Legendy, Panteři Havířov, HC KopřivniceBaier team a další, se loni připojily týmy jako třeba Stará Garda Májovka, Hajduk Šumbark či Lopata tým, v loňském ročníku se z vítězství radoval často velice nabušený a již zmíněný Baier team, který obhájil vítězství předloňské, bude velice zajímavé sledovat, zda se hráči tohoto výběru letos pokusí atakovat tzv. zlatý hattrick. Druhou pozici loni obsadilo Dynamo Havířov, třetí skončil Euroline team, který v souboji o 3. místo porazil Slovan Havířov.

Na letošní ročník zve jeho pořadatel a sekretář klubu Robin Pavlas: "Chtěl bych všechny srdečně pozvat na další ročník GLOBUS CUPU. A byť organizace není vůbec snadná, chce se mi říct, že rok od roku těžší, tak věřím, že vše proběhne jako v minulých letech, tedy hlavně v pohodě a dobré náladě, bez zranění na hřišti. Pro fanoušky je zajištěno občerstvení a pro děti zřejmě, stejně jako loni, skákací hrad. I letos budeme hrát samozřejmě za každého počasí."

Vstup je, jak již bylo zmíněno v úvodu, zdarma, skákací hrad pro děti či třeba trampolíny, bude pod neustálým dohledem pořadatele. Na čepu bude připraven vychlazený Radegast, pravděpodobně se budou grilovat, jako každoročně, klobásy, prostě vše tak, jak znáte z uplynulých ročníků. A jak sami víte, velice povedených ročníků.

Nabízí se, že fanoušci, kteří se pravidelně scházejí na tribuně vedlejšího hřiště areálu MFK Havířov, se dočkají některých hráčů současného týmu AZetu, nechme se překvapit, zda se na hřišti objeví i některé klubové legendy, které si hokejem vydělávají jinde nebo už ukončily aktivní kariéru. V minulých ročnících na zeleném pažitu řádili třeba Jirka Krisl, Marek Sikora, Filip Seman, bratři Danečkové, Kuba Kotala, Robert Říčka a mnozí další, kteří v minulosti potili náš trojbarevný dres a na které moc rádi vzpomínáme.

Nezapomeňte, do 27.5. čeká organizátor turnaje na přihlášení vašeho týmu, neleňte, pojďme ten jubilejní 10. ročník udělat nejkvalitnějším v jeho povedené historii!