AZ Havířov

FANSHOP je otevřen každou středu od 13 do 18 hodin.

V sídle ČSLH proběhlo jednání k uzavření Extraligy juniorů

08.03.2019 | Klub

Ve čtvrtek 7.března proběhlo pracovní jednání v sídle ČSLH v Praze na téma uzavření Extraligy Juniorů od sezony 2019/2020 a současného vyloučení „neakademických“ týmů z této soutěže. Toto jednání bylo inciováno postiženými kluby - HC AZ Havířov, HC ZUBR Přerov a VHK ROBE Vsetín.

Důvodem jednání je, že toto rozhodnutí VV ČSLH ze dne 14.2.2019, které může mít zničující dopad na celou mládežnickou koncepci a práci postižených klubů, vyvolalo okamžitou vlnu negativních reakcí jak samotných klubů, tak jejich mládežnických hráčů a rodičů.

Včerejšího jednání se zúčastnili zástupci vedení jednotlivých klubů a vedení měst. Havířovský klub zastupoval prezident Jaroslav Mrowiec, šéftrenér mládeže Tomáš Potěšil, manažer Patrik Rimmel a za vedení města Havířova byla přítomna náměstkyně primátora Jana Feberová. Za ČSLH byli přítomní schůzce prezident ČSLH Tomáš Král, generální sekretář Martin Urban, ředitel ELH Josef Řežníček a ředitel Chance Ligy Pavel Setíkovský. Vedení svazu obhajovalo své rozhodnutí a záměr o uzavření ELJ, naopak přítomné kluby uváděly argumenty, jaký bude mít toto rozhodnutí VV ČSLH negativní dopad na práci nejen těchto 3 klubů, ale výhledově i na celý český hokej. Ze strany klubů zazníval nejčastěji argument toho, že extraliga juniorů má pro sezonu 18/19 stanovena jasná pravidla jakým herním řádem a způsobem se soutěž odehraje a za jakých podmínek se ze soutěže sestupuje či postupuje. Změna herního řádu během rozběhnuté soutěže je pro kluby nepřijatelná. 

Z úst zástupců vedení měst Havířova a Vsetína zazněl silný argument poukazující na významný podíl veřejných financí a dotací do mládežnického sportu a ledního hokeje v obou městech. Díky tomuto rozhodnutí VV ČSLH o vyloučení z ELJ dochází k narušení koncepce a strategie podpory ledního hokeje, pokud soutěž ELJ měla na sezonu 18/19 nastavena jasná pravidla a ta se mají v průběhu sezony takto zásadně změnit.

Závěr z tohoto pracovního jednání je takový, že VV ČSLH na svém nejbližším zasedání, které by mělo proběhnout 13.března 2019, projedná tento náš požadavek na zrušení svého rozhodnutí ze dne 14.2. a dodrží nastavený a schválený herní řád pro sezonu 18/19. Zároveň bude jednat o nastavení systému snížení počtu účastníků v ELJ do dalších sezón, ale sportovní cestou a ne administrativním rozhodnutím a zároveň včasným oznámením o svém úmyslu před zahájením dané sezóny.

Všechny zúčastněné strany vedly jednání konstruktivně, na většině pohledů a postojů k dalšímu rozvoji českého hokeje se shodly. Naše kluby jsou v pozitivním očekávání, že dojde k přehodnocení rozhodnutí VV ČSLH a v příští sezoně 19/20 budou hrát ELJ ty kluby, které si v ní účast zajistily sportovní cestou.

Instagram Youtube