Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V přípravě už jedeme naplno, říká David Chroboček

25.05.2020 | Petr Miklas

Havířovský odchovanec David Chroboček byl v minulé sezóně druhým nejvytíženějším hráčem týmu, odehrál 57 utkání a na ledě strávil průměrně přes dvacet minut. Stal se pilířem obrany AZetu a jeho výkony nezůstaly bez povšimnutí. Na webu hokej.cz se umístil mezi stovkou nejlepších hráčů Chance ligy, když obsadil 97. příčku. S tímto skromným obráncem jsme si povídali hlavně o probíhající přípravě a změnách kádru na sezónu 2020-21.

Davide, na začátku se krátce ohlédneme za minulou sezónou. Z hlediska týmu to byl velký úspěch a hodně se povedla i Tobě osobně. Souhlasíš s tím?

Myslím si, že individuálně to byla povedená sezóna, ale je těžké hodnotit sám sebe. To by měli hodnotit jiní lidi.

To určitě. Ale mohl bys třeba říct, jaký máš z té sezóny pocit. Jestli jsi spokojený nebo vidíš nedostatky?

Neměl jsem povedený začátek sezóny, z mojí strany to nebylo úplně ono. Od poloviny sezóny už to bylo lepší.

Sezónu od sezóny se zlepšuješ, což jde vyčíst i ve statistikách. Máš víc odehraných zápasů, kanadských bodů a zvyšuje se i Tvůj čas na ledě. Dalo by se říct, že se neustále posunuješ dál?

Jo. Je to samozřejmě i díky trenérům, kteří mi dávají důvěru. Tu jim, doufám, oplácím svými výkony.

Říkal jsi, že první část sezóny jsi neměl dobrou, ale vyšla Ti druhá část, kdy jste hráli proti silným týmům. Je to tím, že se Ti lépe hraje proti kvalitnějším týmům?

Asi všem víc vyhovuje hrát proti silnějším soupeřům. Člověk se víc „vydá“, když to tak řeknu. Na začátku jsem neměl takovou tu svou herní pohodu, v tom byl ten největší problém. Potom jsem si začal trochu víc věřit a už to bylo o něčem jiném.

S kým jsi nejvíce hrál v obranné dvojici?

Na začátku s Kubou Mataiem, který už u nás skončil. Potom se to střídalo, chvíli jsem hrál s Kachyňou a s Tomášem Dajčarem, když přišel. Jinak se to celkem točilo.

S kým se Ti hrálo nejlíp?

Na konci s Tomášem Dajčarem nám to sedlo a myslím si, že jsme hráli slušný hokej. Takže asi s ním.

Jak jsi reagoval na to, že se kvůli pandemii předčasně ukončila sezóna?

Bylo to takové smutné, všichni jsme se na to play-off těšili. Věřili jsme, že přes Chomutov přejdeme, i když všichni víme, že by to bylo těžké. Byl to určitě jeden z těch hratelnějších soupeřů. Ale přednější je zdraví, to všichni pochopili a hrát bez fanoušků by asi nebylo nejlepší.

Sleduješ hokej.cz? Viděl jsi, že ses umístil na 97. místě mezi stovkou nejlepších hráčů Chance ligy? Co na to říkáš?

Viděl. Myslím si, že to není nic tak velkého. Ani nevím, kdo to vybírá. Jestli nějací fanoušci, tak to nemá velkou váhu. Pokud někdo, kdo tomu hokeji rozumí, tak je to fajn, ale určitě to není nic, z čeho bych byl nějak vedle.

Pojďme k nové sezóně. Začala vám letní příprava. Každý hokejista říká, že letní přípravu moc nemusí. Je to letos v něčem jiné, když jste se po karanténě mohli znovu sejít?

Je to takové jiné. Přes tu karanténu jsme trénovali sami, je lepší být zase spolu. Na druhou stranu – pořád je to letní příprava, takové to běhání a podobně, není to nic oblíbeného asi pro nikoho. Ale zase posilovny jsou super.

Co Tě tak baví na trénincích v posilovně?

Asi hlavně to, že v tom nejsem tak špatný, jako v běhání. Ale ne, asi nejlepší na tom je, že člověk vidí velký progres – kolik dokáže zvednout.

Je tam nějaká změna nebo je to stejné jako loni, co se týče náplně letní přípravy?

Víceméně stejné. Máme stejného kondičního trenéra Pavla Horyla, který dělá výbornou práci.

V týdnu byla oznámena velká posila do obrany, kterou je Tonda Bořuta. Znamená to pro Tebe možnost, že bys s ním hrál nebo spíš bude hrát s někým mladším?

Myslím si, že to není velká posila, ale obrovská posila po náš tým. Spíš bude hrát s někým mladým, kdy ten mladý hráč vedle něho může vyrůst. Už to, co tady předváděl dva roky zpátky, bylo neskutečné.

Myslíš, že bys mohl dostat možnost jít s ním na přesilovku?

Byl bych za to rád, ale to už je otázka na trenéry. Mohl bych u něj vyrůst, přece jenom on je v přesilovkách úplně někde jinde, než my.

Když se podíváme na současný kádr, bylo tam pár odchodů, ale kostra týmu zůstala. Když přijdou ještě nějaké posily, mohli byste být stejně silní, jako loni. Co na to říkáš?

Určitě. Letos je to jiné, než v předchozích letech, kdy se na hodně hráčů čekalo až na konec letní přípravy, někteří kluci přišli až na led. Teď už tady máme základ týmu a v tom je to speciální.

Jak se na začátku přípravy cítíš?

Dobře. Už jsme nějakou dobu trénovali individuálně, podle plánů, které nám posílal kondičák. I v tom je to jiné, že se teprve nerozehříváme, ale víceméně jedeme naplno.

Jak vidíš následující ročník Chance ligy s mnoha účastníky?

Sám nevím, co od toho úplně čekat. Je dost možné, že bude menší kvalita některých zápasů. Když třeba Kolín řekl, že to berou poloprofesionálně. Ale to se samozřejmě ukáže až v sezóně.

Případně jakou variantu herního systémy bys preferoval?

Tohle asi úplně neřeším. Jestli bude hrát o pár zápasů více, není už takový rozdíl. A jaký se bude hrát formát soutěže, se ještě uvidí.

Co nového je u Tebe v osobním životě?

Nic nového, co by stálo za zmínění, není (směje se).

Jak trávíš volný čas mimo hokej?

Když mám možnost, tak trávím čas na chatě.

Co říkáš na to, že v červenci bude mít tým jen týden volno?

Tak je to dané hlavně tím, že jsme letní přípravu začali později než obvykle. A jelikož jdeme potom na led, nemyslím si, že by to někomu vadilo.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí a zdraví.