VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V přípravce se dítě naučí víc, než jen bruslit, nábor dětí stále pokračuje

14.11.2022 | Petr Miklas

Trenér přípravky Petr Jemelík přiblížil náplň činnosti svých svěřenců a také prozradil, že noví zájemci jsou vítáni. I ti ročníku 2016, protože by jich AZet potřeboval více.

Přípravka je rozdělena na starší a mladší. Starší přípravku tvoří děti ročníku 2015, což jsou druháci. V této kategorii je v Havířově 23 dětí. V mladší přípravce jsou ročníky 2016 a mladší. Dětí ročníku 2016 je v mladší přípravce 9, z ročníků 2017 a 2018 je v přípravce 18. Celkově je to tedy 50 dětí.

K tomu hlavní trené přípravky Petr Jemelík říká: „Dětí ročníku 2016 je málo, potřebovali bychom je doplnit. Naopak dětí ročníků 2017 a 2018 máme 18, což je super počet. V přípravce jsou děti od čtyř do sedmi let, zatím nemáme žádné holky.“

Pojď hrát hokej

Blíží se akce pojď hrát hokej, která se koná 22.11.2022 od 15:45. Petr Jemelík zve: „Od začátku sezóny nám přibylo už 10 dětí, další určitě přibudou po akci Pojď hrát hokej. Tímto všechny, kdo mají zájem přijít, zveme.“

„Děti se v přípravce učí základům bruslení od prvních krůčků. V podstatě jde o to, naučit děti základům bruslení tak, aby byly schopny zvládat ve vyšších kategoriích těžší cvičení. S dětmi chodíme i do tělocvičny, kde děláme gymnastiku, hrajeme sportovní hry a trénujeme práci s holí – stickhandling. Tuto průpravu mají děti každý týden,“ přibližuje trenér náplň tréninků přípravky.

Pan Jemelík vidí u svých svěřenců zlepšování: „Děti se neustále zlepšují, někomu to jde lépe, jinému pomaleji, ale na každém dítěti je vidět velký pokrok. Hlavním úkolem je, aby se děti naučily základy bruslení. To trénujem tak, aby to děti bavilo. U mladších je to vše formou her, u starších je to už tvrdší, ale i tyto děti mají minimálně polovinu tréninku formou hry.“

Zajímalo nás, s čím je trenér Jemelík spokojen a kde vidí prostor ke zlepšení. „Spokojen jsem s dětmi ze starší přípravky, tedy ročníku 2015. Většina z nich už bere hokej vážně a na tréninky chodí poctivě. Asi 10 dětí z ročníku 2015 hraje pravidelně svazová utkání za starší ročník 2014. Také rodiče dětí tohoto ročníku berou hokej vážně a snaží se je podporovat, za což jim patří dík. Ale zase moc chválit je nebudu, ať nejsou rozmlsaní (směje se). Myslím si, že by to mohl být docela silný ročník,“ říká Jemelík

„Zlepšit by se mohla docházka u některých jedinců, protože hokej je celkově těžký sport a a každý vynechaný trénink je znát,“ dodává trenér přípravky.

I v přípravce se hrají zápasy

Přípravka není jen o tréninku, děti hrají i zápasy. Více informací nám dal trenér Jemelík: „Starší přípravka (ročník 2015) hraje jednou za měsíc svazové dvouutkání, vybraní hráči navíc nastupují co 14 dní do utkání stašího ročníku 2014. Na začátku sezóny jsme hráli na turnaji v Orlové. Slabší děti z tohoto ročníku hrají navíc přátelská utkání, mám domluveného soupeře, se kterým budeme hrát jednou za 14 dní.“

„Menší děti – mladší přípravka – mají na zápasy zatím čas, ale i tyto děti si před čtrnácti dny zahrály utkání, když doma hrály proti Orlové. Bylo vidět jejich nadšení a myslím, že se to líbilo i rodičům, kterých přišlo opravdu hodně. Budeme v tom pokračovat a snažit se hrát utkání s těmito dětmi,“ dodává Jemelík.

Co může rodič a dítě očekávat, když se k přípravce připojí?

„Může očekávat to, že se dítě naučí bruslit. Pokud budou děti chtít a pokračovat dál, naučí se hlavně respektovat jeden druhého, respektovat dospělé a soupeře. My v AZetu se snažíme nejen učit děti hrát hokej, ale také o to, aby z těchto dětí vyrostli dobří a slušně vychovaní lidé. Kdo někdy hokej hrál, ví, co mu dal. Mě osobně dal hokej strašně moc. Jednak jsem poznal spoustu lidí (kamarádů, trenérů a podobně) a také jsem s hokejem poznal spoustu krásných míst. Já osobně bych neměnil, i když je hokej velice těžký sport,“ vysvětluje trenér přípravky.

Pozvánka a poděkování na závěr

„Chtěl bych všechny děti, které mají zájem zkusit hrát hokej, pozvat na zimní stadión. Neváhejte a přijďte o víkendech za mnou nebo některým jiným kolegou trenérem. Jsme schopni i zapůjčit výstroj. V případě dotazů mne můžete kontaktovat na čísle 601 242 256.“

„Úplným závěrem bych chtěl poděkovat svým kolegům trenérům a také rodičům, kteří své děti vodí na stadion a jsou jim oporami,“ ukončuje trenér Jemelík povídání o přípravce.