Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V posledním zápase sezóny junioři podlehli Frýdku-Místku

David Motloch | 29.02.2016

Svěřence trenéra Michala Janečka čekal na ledě Frýdku-Místku poslední zápas letošní sezóny. Přestože se junioři snažili zařídit si vítěznou tečku, úspěšnější byl nakonec soupeř. Ve velké přestřelce padlo dohromady 13 branek a přestože hned pět z nich si na své konto připsal havířovský AZ, na vítězství to bylo málo. Hosté po celý zápas dotahovali a brankovou ztrátu dohnat nedokázali. Do sítě soupeře pálil přesně David Bahounek, David Chroboček, Lukáš Bednář, Erich Polak a Jan Šmíd. Hráči Frýdku-Místku ale vstřelili ještě o tři branky více, a tak konečný výsledek zápasu zní - 5:8.

LJ - 32.kolo ne 28.2.
HC Frýdek-Místek - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 13. Ondráček (Daron, Zberovský), 15. Bartoň, 19. Škubala (Zberovský, Bartoň), 31. Rykala (Škubala, Mičulka), 33. Mičulka (Dubčák), 40. Zberovský (Rykala), 55. Dubčák (Škubala, Daron), 60. Rykala (Mičulka) - 15. Šmíd (Bednář, Chroboček), 27. Bednář (Polak E., Šmíd), 38. Bahounek (Šmíd), 49. Chroboček (Bahounek), 50. Polak E. (Šmíd). Rozhodčí: Koziol - Konvička, Tomis. Vyloučení: 5:8 - navíc Matěj Bartoň (FRM) vyloučen na 10 min. za NESP. Využití: 3:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:5, 8:5.

HC Frýdek-Místek: Hlaváč (Zimmermann) - Bartoň, Skalický, Mičulka, Csapai - Škubala, Dubčák, Ondráček, Daron, Rykala, Zberovský, Carbol
AZ Havířov: Sonnek (Turšner) - Heinzl, Trombik, Chroboček, Bahounek, Mrowiec - Bednář, Polak E., Šmíd, Stružík, Dobrzynski, Němec, Baláž, Pawliczek, Srníček

Lepší vstup do utkání zaznamenali domácí hokejisté z Frýdku-Místku. Ti svůj úvodní tlak sice v branku přetavit nedokázali, nicméně se jim v 13. minutě podařilo otevřít brankovou střelnici zápasu. Postaral se o to Patrik Ondráček, jehož rána se nakonec ukázala jako přesná. Aby toho nebylo málo, o necelé dvě minuty později, přesněji v 15. minutě,  domácí využívali další brankovou příležitost a po střele Matěje Bartoně vedli již o dvě branky.

Ani tento brankový stav nevydržel na světelné tabuli příliš dlouho, jelikož v tentýž minutě, o pouhých 13 vteřin později, již hosté korigovali stav svým prvním přesným zásahem. Postaral se o něj útočník Jan Šmíd. Hokejisté Frýdku-Místku ale měli jen přece jen na konec poslední slovo a před odchodem do šaten se před přestávkou ještě jednou prosadili. V 19. minutě pálil do černého David Škubala.

Ve druhé třetině se jako první ozvali havířovští hokejisté, kteří snižovali náskok soupeře na jednobrankový zásluhou přesné trefy Lukáše Bednáře. Hostům se tak podařilo využít přesilovou hru. Domácím se ale takový stav vůbec nelíbil a zaveleli k rychlému odskoku od svého soupeře. Ve 31. minutě navyšoval náskok Frýdku-Místku Kryštof Rykala. Když se navíc ve 33. minutě z přesilové hry prosazoval také Matěj Mičulka, rázem byl stav zápasu již 5:2 pro domácí.

Hosté ale nehodlali vzdávat, což potvrdila kontaktní branka obránce Davida Bahounka z 38. minuty. Jenže ani v prostřední části hry domácí nedovolili svému soupeři ukončit třetinu poslední vstřelenou brankou. Poslední slovo zde opět měli hokejisté Frýdku-Místku, kteří na Bahounkovu trefu rychle reagovali a střelou Lukáše Zberovského ze 40. minuty zápasu si vrátili svůj náskok zpět.

Výsledek 6:3 představoval pro domácí poměrně luxusní náskok a velmi dobré vyhlídky na vítězství v zápase, ale hosté ještě zbraně nepoložili a minimálně svého soupeře dokázali ještě potrápit. Zasloužili se o to dvěma slepenými brankami v rozmezí 49. - 50. minuty. Přesnými střelci Havířova se tentokráte stali David Chroboček a Erich Polak. Zajímavostí je, že Havířov tento zápas zakončil se čtyřmi přesnými přesilovkovými ranami. Těsný výsledek 6:5 ale domácí nechtěli strpět a dvěma dalšími brankami uzavřeli střeleckou listinu zápasu.

Nejprve se v 55. minutě prosazoval Dominik Dubčák, aby posléze na konečných 8:5 pro domácí uzavíral pouhé dvě vteřiny před koncem utkání Kryštof Rykala

Michal Janeček (AZ Havířov): Poslední utkání v sezoně se nám moc nepovedlo. Od začátku jsme prohrávali a dotahovali brankový náskok soupeře. Navíc nám hrála a dávala branky jen první lajna ve složení Lukáš Bednář, Jan Šmíd, Erich Polak, David Chroboček a David Bahounek. Ostatním jako by se už nechtělo.