VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V pondělí vyzveme lídra soutěže, AZ míří do Jihlavy

16.12.2018 | Tomáš Vlček

Chance liga pádí na začátku druhé poloviny své základní části rychlým tempem vpřed. Už v pondělí čeká na její účastníky 36. kolo, v němž AZ zavítá na led lídra soutěže HC Dukla Jihlava. Zápas začíná v 17:30.

HC Dukla Jihlava

Dukla má sezonu parádně rozjetou. Jestli si někdo myslel, že ji po sestupu z extraligy budou provázet nějaké na to navazující těžkosti, už nyní musí vidět, že se mýlil. 23 výher ze 32 zápasů, nejlepší obrana, třetí nejlepší útok, čtvrtá nejlepší přesilovka a druhé nejlepší oslabení. To je stručný výčet statistických předností týmu. Připočteme-li k tomu výborné individuální výkony některých opor, vychází z toho Dukla jako momentálně nejlépe fungující tým 1. ligy.

Snad jen na počátku soutěže byly výkony a výsledky Jihlavy trochu nevyrovnané, ale od 18. kola udělala devítizápasovou šňůru výher a celkově od té doby prohrála jen dvě utkání z patnácti! I proto vedou ligu s náskokem šesti bodů. Naposledy se jihlavští představili v sobotu na Kladně a v herně vyrovnaném utkání nakonec brali tři body za výhru 5:2.

Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Vildumetz (Kehar, Hajný), 44. Vampola (Plekanec, Strnad) – 3. Štebih (Klíma, Holý), 31. Klíma (Čachotský), 32. Anděl (Skořepa, Pekr), 42. Holý (Čachotský, Štebih), 60. Pekr. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3150. Střely na branku: 35:34. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 20:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

Trenér Petr Vlk byl o utkání pochopitelně spokojen.Jsme samozřejmě spokojení s body. Myslím si ale, že si je odvážíme zaslouženě, protože jsme byli po většinu utkání lepším týmem. Přestože se konec sehrál tak, jak se sehrál, tak kluci odehráli zápas výborně. Patří jim dík. Posledních deset minut jsme hráli v oslabení, to je dřina. Soupeř měl v části druhé třetiny tlak a vytvořil si šance, které ale nedal. My branky dali a zaslouženě odjíždíme se třemi body.“

Sestava Dukly v posledním utkání:

Lundström – Pohl, Holý, Štebih, Půža, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek, Werbik, Havránek – Harkabus, Hlinka, Hrníčko

Lídry bodování týmu jsou mladíček Lukáš Anděl (13+18), zkušený Matěj Pekr (15+11) a „hokejový cestovatel“ Vlastimil Dostálek (15+9). V obraně jsou velmi produktivní Jan Pohl (4+16) a David Kájínek (12 asistencí). Ve statistice +/- bodů se ale nejvíce daří Petru Štindlovi (+13bodů). V brankovišti se pravidelně střídají, a téměř shodné statistiky mají, mladíček Jan Brož (2,06 br./zápas, 91,58% úspěšnost zákroků) a švédský dlouhán Niklas Lundström (2,09 br./zápas, 91,89 % úspěšnost).

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovští hokejisté se v letošním ročníku Chance ligy zatím úspěšně perou o účast v play-off. Po odehraných 35 kolech jim se ziskem 54 bodů patří šestá pozice. V posledním období se jim dařilo vozit body z venkovních kluzišť, ale doma to už tak dobré nebylo. Nicméně v sobotu se jim zadařilo i v domácím prostředí a jejich střelecké probuzení odnesly Benátky.

AZ Residomo Havířov – HC Benátky nad Jizerou 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 4. F. Seman (O. Procházka, Rehuš), 14. O. Procházka (F. Seman, Rehuš), 21. O. Procházka (F. Seman, Rehuš), 49. R. Veselý (L. Bednář, Maruna), 49. F. Seman (Rehuš, O. Procházka), 59. R. Veselý (Maruna) – 26. Psota (Havlín, Najman), 47. Průžek, 57. Průžek (J. Vlach, D. Špaček). Vyloučení: 8:6, navíc Maier (BEN) OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 831. Střely na branku: 28:27 (11:8, 7:6, 10:13). Blokované střely: 9:12. Vhazování: 23:25.

Manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel byl po utkání pochopitelně spokojen. „Konečně jsme vstřelili více branek a potěšili fanoušky výhrou. Benátky jsou sice v tabulce pod námi, ale je to dobrý mančaft s mladými hráči i zkušenými borci z Liberce. My jsme měli lepší vstup do utkání a vedli jsme o tři branky. Hosté sice snížili, ale pak jsme dali dva rychlé góly a v závěru už to zvládli.“

Sestava AZetu v posledním utkání:

Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Rašner – Rehuš, F. Seman (A), O. Procházka – R. Veselý, Pořízek, Gřeš – Kotala, Haas (A), Maruna (C) – L. Bednář, Žukenov, Pawliczek.

Před pondělním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Jedeme na jihlavský led, kde se často nevyhrává. Kluci se na zápas těší a věří, že nějaké body domů přivezeme." Na marodce zůstává Tomáš Houdek a Ludvík Rutar, který již, ale začal s tréninkem.

Vzájemné zápasy

Letos se oba týmy střetly navzájem dvakrát a ani jednou neplatilo můj dům – můj hrad. Az vyhrál v Jihlavě 3:1, Dukla v Havířově 3:0. Kdo se bude radovat tentokrát a zda Jihlava splní očekávanou roli favorita, uvidíme v pondělí večer. Zápas se na Horáckém zimním stadionu odehraje od 17:30.