V pondělí pokračuje Chance liga druhým kolem, AZ čeká derby ve Frýdku-Místku

09.09.2018 | Petr Miklas

Chance liga odstartovala včera prvním kolem a už zítra pokračuje kolem druhým. AZ sehrál první utkání sezóny na svém ledě a vstup do soutěže zvládl, když porazil Litoměřice 4:2. K zápasu druhého kola pojedou hokejisté Havířova do Frýdku-Místku, kde je čeká derby s místními Rysy. Hraje se v pondělí 10.9. od 18 hodin na ledě haly Polárka, dá se předpokládat velký zájem fanoušků obou týmů.

Frýdek-Místek nepatří k favoritům Chance ligy, ale o play-off se popere

Frýdek-Místek nemá bůhvíjaké ambice, jeho cílem je připravovat hráče pro extraligový Třinec, jehož je farmou. Přesto trenérské duo Jiří Juřík a Marek Malík vyhlásilo postup do play-off za hlavní cíl A-týmu Frýdku-Místku.

V dresu Rysů i letos uvidíme nám dobře známé odchovance havířovského hokeje. Kromě brankáře Lukáše Danečka a útočníka Davida Klimši, kteří ve Frýdku-Místku působí již delší dobu, to letos bude i dlouholetý kapitán Azetu Jiří Krisl. Navíc si zvyká na mužský hokej Jonáš Peterek, další odchovanec AZetu a syn Jana Peterka.

Při pohledu na soupisku Rysů je vidět, že mají velmi mladý kádr. Ke zkušenému brankáři Danečkovi mají teprve šestnáctiletého Nicka Malíka, jenž platí za velký talent českého hokeje. Přesto na soupisce najdeme i zkušené hráče jako jsou Rostislav Martynek nebo Milan Mikulík, jenž je ve 37 letech nejstarším hráčem a zároveň kapitánem týmu. Zajímavostí je, že Frýdek-Místek má na soupisce pouze jednoho cizince, kterým je slovenský obránce David Stránský.

První zápas Rysům nevyšel

První kolo Chance ligy zavedlo hokejisty Frýdku-Místku na ČEZ stadion do Kladna. S kladenskými Rytíři drželi krok do poloviny utkání, poté inkasovali při dlouhém oslabení z hole Petra Vampoly. První branka domácím pomohla, na začátku třetí třetiny přidal druhou branku Rytířů Jiří Říha. Hosté dokázali zásluhou Jana Rudovského snížit, ale Kladno si utkání utéct nenechalo. Po brance dali Jakub Strnad a Adam Kubík, čímž pečetili výhru Rytířů nad Rysy 4:1.

Trenér Frýdku-Místku Jiří Juřík nezkrýval nespokojenost: „My nejsme spokojeni s výsledkem ani s námi předvedenou hrou. Po celý zápas jsme měli problémy se založením útoku, potom se vyskytly nedostatky v obranném pásmu. Výsledek je nakonec tedy takový, jaký je.

Sestava HC Frýdek-Místek v posledním utkání:

L. Daneček – Žovinec, Hrachovský, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, D. Stránský, Adámek – Raška, Mikulík, Kofroň – Rudovský, Peterek, Martynek – Christov, Przybyla, Klimša – J. Kalus, Motloch, Kaukič.

AZ Havířov otočil utkání s Litoměřicemi

Hokejisté Havířova nevstoupili do úvodního zápasu sezóny nejlépe, když neproměnili své šance a sami dvakrát inkasovali. Za Kališníky se trefili v 8. minutě Jan Kloz a ve 27. minutě Michael Gaspar. AZ vrátil do hry nejmladší hráč na ledě Jan Bambula, jenž ve 32. minutě těžil ze spolupráce s Cihlářem a Macuhem. Ve 43. minutě už bylo vyrovnáno, když domácí kapitán Jan Maruna tečoval Dudkovo nahození. Klíčová byla situace z 51. minuty, kdy Tomáš Houdek dokázal dostat puk za brankovou čáru a zajistit tak AZetu vedení. To Havířovu vydrželo až do poslední minuty, ve které se Kališníci odhodlali ke hře bez brankáře, ale Daniel Kurovský trefil odkrytou branku Litoměřic a pečetil tak výhru Havířova.

Asistent trenéra Patrik Rimmel měl pochopitelně z vítězství radost: „Prvních pár minut jsme neměli špatných, ale pak jsme ustoupili z naší hry a soupeř nás dobrým bruslením dostával do nepříjemných situací. Nicméně podařilo se nám zápas otočit a to zejména proto, že jsme začali dodržovat naši taktiku. Za vítězství jsme moc rádi, týmu to dodá sebevědomí do dalších zápasů.

Sestava AZ RESIDOMO Havířov v posledním utkání:

Bláha – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Staněk – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Maruna – Kurovský, Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh.

Zápas začíná v hale Polárka ve Frýdku-Místku v 18:00. Připraven je z něj tradiční textový online přenos a také videopřenos na Hokejka TV.