VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V Krakově jsme nehráli to, co jsme měli, říká Radek Veselý

16.08.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Útočník Radek Veselý začíná v AZetu svou druhou sezonu. V té minulé byl nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem týmu, a i letos v přípravě už má na svém kontě výbornou bilanci tři branky ve třech zápasech. Sám to bere spíše rezervovaně, a zdůrazňuje, že to podstatné se odehraje až v prvoligiové soutěži, v níž chce s týmem opět bojovat o play-off.

Radku, včerejší zápas v Krakově pro AZ nedopadl výsledkově dobře, a navíc i ze strany trenérů nepanovala spokojenost s výkonem. Jak jsi viděl ten zápas ty z pozice hráče?

Nehráli jsme, co jsme měli, každý si dělal, co chtěl. A taky to tak vypadalo. První třetinu jsme ještě jakž takž ustáli, ale ve druhé jsme dostali během sedmi minut tři góly a defacto bylo po zápase. Protože místo aby nás to nakoplo, tak nás to ještě položilo.

Tobě se podařilo dát přesilovkovou branku na 1:3 a v závěru jste snížili dokonce na rozdíl jednoho gólu. Co dál tomu chybělo, aby se podařil třeba srovnat?

Trochu více bojovnosti, tlaku do brány a štěstí. Pár puků jim skákalo po brankovišti, ale nespadlo nám to tam. Myslím, že s větším důrazem jsme mohli i vyrovnat.

Ty jsi dal v posledních dvou přípravných utkáních tři branky (dvě proti Frýdku-Místku, jednu proti Krakovu). S tím můžeš být určitě spokojen, ne?

Tohle je věc, která jde úplně stranou. Maximálně to znamená trochu pro moji pohodu. Ale co se týče hry, tak zatím nejsem spokojený a že mi tam spadly tři góly v přípravě moc neznamená. V sezoně už to bude jiné, ale teď bych z toho žádnou vědu nedělal.

Jak se momentálně cítíš po tréninkové stránce? Trénujete stále velmi intenzívně, do toho hrajete zápasy…

Všichni víme, že toto období je náročné, jde se hodně do kondice, zkoušejí se noví hráči, trénuje se v únavě, trenéři nás potřebují vidět, jak reagujeme v zátěži. Myslím, že to bude trvat ještě týden až dva a postupně se začnou dělat systémové věci a věci do sezóny.

Víkend máte volný, ale hned další týden sehrajete doma další dvě přípravná utkání. Prvním soupeřem bude Vsetín, tedy tým s velmi vysokými ambicemi. Co říct k tomuto soupeři a utkání?

Že jsou tam kluci, kteří byli loni u nás (Pozn. red.: Ondřej Bláha, Branislav Rehuš), ale jinak je nijak moc nesleduju. Pro mě to bude soupeř jako každý jiný, a každého můžeme porazit. V přípravě se ale zkoušejí hráči a další věci a každý zápas je díky tomu jiný.

Těšíš se na setkání s bývalými spoluhráči?

Rád kluky uvidím, byla tady s nimi fajn parta, takže si myslím, že před zápasem, nebo po zápase pokecáme.

Ty začínáš v Havířově druhou sezonu. S čím do ní osobně vstupuješ?

Nějaké svoje osobní cíle mám, ale nechal bych si je pro sebe.

A z hlediska týmu?

Sezona se bude odvíjet podle toho, jestli podaří po základní části postoupit do té vrchní osmičky. Věřím, že tam budeme. A to je takový první cíl nás všech. No a pak se už prakticky připravovat na play-off.

Děkuji za rozhovor, a přeji ať vám to vyjde.