Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Už v pondělí nás čeká další důležitý zápas, přijede Třebíč

22.01.2017 | Petr Miklas

Už zítra pokračuje WSM liga 44. kolem, AZ Havířov hostí Horáckou Slavii Třebíč. Pokud chtějí hráči Havířova pomýšlet na účast v předkole play-off, musí bezpodmínečně bodovat. Všichni víme, že to nebude lehké, protože Třebíč má kvalitní tým a v poslední době i dobrou formu. AZet potřebuje podporu fanoušků - přijď fandit i TY!

Třebíč je na vítězné vlně a drží šesté místo

Vedení horácké Slavie je určitě spokojeno, týmu se daří a v tabulce je na šestém místě, zajišťujícím přímý postup do play-off. Třebíč má stejný počet bodů jako páté Ústí nad Labem a sedmibodový náskok na sedmý Přerov.

Horácká Slavia vyhrála osm z posledních desíti zápasů, i když ve třech případech to bylo až v prodloužení. Tak tomu bylo i na ledě vedoucích Českých Budějovic, odkud si Třebíč přivezla vítězství 2:1.

Třebíč bitvu s Benátkami zvládla

V sobotu se na ledě Třebíče představily Benátky nad Jizerou, oba celky si uvědomovaly důležitost utkání, ale lépe do něj vstoupili domácí hráči. Kapitán Třebíče David Dolníček nastoupil do svého sedmistého utkání ve druhé nejvyšší soutěži a oslavil toto jubileum dvěma góly. Horácká Slavia se dostala do tříbrankového vedení, ve třetí třetině sice Benátky snížily, jenže Třebíč přidala čtvrtou branku a vedení si pohlídala. V závěru se ledová plocha proměnila v ring, bylo k vidění několik bitek a rozhodčí v zápase udělili celkem 92 trestných minut.

K utkání se vyjádřil asistent trenér Jaroslav Barvíř: „Věděli jsme, že přijede skvěle bruslící mužstvo. Prvních pět minut nám jejich hra dělala problémy. Ale vyrovnali jsme se s tím. Podařilo se nám vstřelit první branku a to nás hodně zklidnilo. Druhou třetinu jsme odehráli skvěle a troufám si říci, že to byla jedna z nejlépe odehraných třetin v celé sezóně. Soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Akorát ke konci třetiny při hře 4 na 4 jsme trošku zmatkovali. Ve třetí třetině soupeř snížil, ale my jsme hned poté vstřelili branku a vedli jsme 4:1. Zápas jsme měli víceméně pod kontrolou. Po naší čtvrté brance se mi zdáli hráči Benátek podráždění. Samozřejmě rozhodčí dnes hodně dopomohli vzniku potyček mezi hráči. Hráče jsme na lavičce uklidňovali, aby se nenechali vyprovokovat. Určitá hranice ale byla překročena, a proto vznikly bitky. K hokeji to ale patří a diváky to pobavilo. Pro Davida Dolníčka to byl dnes důležitý zápas. David Dolníček hraje velice dobře a chová se jako pravý kapitán. Dnes si David své sedmisté utkání užil a dvě vstřelené branky si zasloužil.

AZ v poslední době předvádí parádní výkony

Pryč je střelecké trápení ze začátku sezóny, hráči AZetu nasázeli 5 gólů Kladnu, Slavii doma deklasovali dokonce sedmi góly. Výhry nad těmito týmy Havířov přiblížily k vysněnému předkolu play-off. Do něj bude cesta trnitá, liga je nesmírně vyrovnaná a nesmíme zapomínat ani na týmy v tabulce pod námi. Stále ještě není jistá záchrana v soutěži. Nicméně výkony v posledních zápasech fanoušků AZetu přinesly radost a body do tabulky. Bohužel se opět nepovedlo protáhnout vítěznou šňůru, po dvou výhrách přišla porážka na ledě Jihlavy. O to důležitější je zápas s Třebíčí, AZet nutně potřebuje body.

Důležitost zápasu s Třebíčí si uvědomuje i manažer a asistent trenéra AZetu Patrik Rimmel: „Zítřejší zápas je pro nás hodně důležitý. Pokud se chceme dostat do hry o předkolo, tak musíme vyhrát za 3 body. Kluci věří, že s fanoušky v zádech se nám to podaří.“

V Jihlavě AZet sahal minimálně po bodu

I když hráči AZetu do zápasu nevstoupili nejlépe, bylo to po první třetině jen 1:0 pro domácí Duklu. Střelecká převaha domácího celku byla obrovská – 16 střel Dukly proti 7 AZetu. Ve druhé části se hra vyrovnala a Havířov dvěma góly otočil výsledek. Jenže ve třetí části už zase dominovala Dukla, která přestřílela Havířov stejným poměrem, jako v první části. Už po 62 vteřinách Jihlava vyrovnala, ale Havířov držel remízu až do samotného závěru.

Vyrovnaný stav vydržel až do času 59:13, kdy využil přesilovku Jihlavy Filip Seman. Havířov pak měl přesilovku a odvolal brankáře, jenže kýženého vyrovnání se nedočkal. Dukla tak uhájila domácí stadion a všechny body zůstaly na Vysočině.

Trenér Martin Janeček byl k výkonu svých svěřenců kritický: Zdánlivě jsme sahali po bodu, nicméně jsme si dneska nezasloužili vyhrát. Na zápas jsme se připravovali a chtěli jsme hrát v pohybu, ale první třetinu jsme hráli jednoznačně strašným způsobem zakřikle a bojácně. Nevím, proč tomu tak bylo. I když se nám ve druhé třetině podařilo šťastnou brankou a pak důrazem otočit, tak náš nástup do třetí třetiny nebyl takový, jaký měl být. Dostali jsme branku na 2:2 a Dukla si opět utkání trpělivě hlídala až do konce a šla si za svým. My jsme jí nahrávali velkým počtem vyloučení. Chvilku před koncem vstřelili vítězný gól a to byla ta pomyslná troška na misce vah. Ačkoliv nás to mrzí a bod z Jihlavy by byl krásný, dělila nás od něj preciznost ve všech směrech.

Infografika

Sleva ve Fanshopu

Během utkání s Třebíčí platí 20% sleva na všechny fanouškovské předměty AZ skladem ve fanshopu.

Onlajn přenos

Pokud se nedostanete osobně do K&K PNEU Arény, můžete sledovat tradiční přenos na webu onlajny.com.