Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Týmy AZ se v rámci přípravy vzdělávaly v projektu ERASMUS+

18.07.2019 | Martina Kotulová

HC AZ Havířov 2010 z.s. společně s polským partnerem Jastrzębskim Klubem Hokejowym GKS Jastrzębie a slovenským partnerem Hokejovým klubem Žilina, o.z. připravil pro děti a mládež ve věku 13 – 30 let sportovně-vzdělávací projekt v rámci programu ERASMUS+ s názvem: „Sport jako prevence civilizačních chorob!“

Mládež všech tří klubů se setkala na společných akcích v prosinci r. 2018 v Havířově, další tři akce navazovaly v červnu r. 2019 v polském městě Jastrzębie Zdroj.

Cílem projektu je vzdělávání mládeže v oblasti civilizačních chorob, zdravého stravování ve sportu i v běžném životě a zdravého pohybu. Projekt je realizován rovněž s cílem jazykového vzdělávání mládeže a odstraňování jazykových bariér mezi sousedními zeměmi.

Za AZ Residomo Havířov měli celou akci na starost trenéři Pavel Horyl a Dušan Šafránek, kteří velmi úzce spolupracovali s kolegy s Žiliny a Jastrzebie. Program aktivit zahrnoval teoretickou část, která se zaměřovala na osvětu v oblasti definování civilizačních chorob, prevence civilizačních chorob, zdravého stravování a zdravého životního stylu. Na tato témata se konaly přednášky a diskuse s odborníkem.

Sportovní část pak zahrnovala týmové sporty, volnočasové aktivity, společné hry. Aktivit se účastnili handicapovaní sportovci ze Handicap Sport Clubu Havířov, pro které byl uspořádán turnaj v paralympijském sportu „boccia“.

Více fotografií z projektu si můžete prohlédnout v celé fotogalerii

Ke stažení: Slovník základních pojmů projektu - CZ-PL-SK-ENG