AZ Havířov

PRODEJ PERMANENTEK NA SEZÓNU 2023/2024 ZDE

Trénink A týmu havířovského AZetu

15.09.2023 | Lukáš Jandora

Čtyři výhry v řadě za sebou, spousta branek, vysoká výhra ve čtvrtečním utkání proti Kopřivnici, to vše má za následek mnohé. Třeba i to, že na zimáku, během tréninků havířovského áčka, panuje velmi dobrá nálada. Teda aspoň se to říká. Proto jsme vyrazili, abychom se přesvědčili na vlastní oči.

Na zimák přicházím 5 minut před devátou ranní, ledová plocha je krásně "vyžehlena", zatím netknuta, v hale je nebývalý klid. Už o pár desítek vteřin později však z kabiny vycházejí první hráči havířovského AZetu, aby započali poslední tréninkovou jednotku tohoto týdne. Od prvních okamžiků je vidět, že klukům je "do zpěvu", ta aura po posledních výhrách tu je cítit.

Trénink začíná úderem deváté hodiny, absolvuje jej prakticky celý mančaft, v tom tři brankáři. Jeden z nich, David Sachr, má na hlavě svou starou masku v barvách Vsetína, je otázkou, proč je ta jeho nová havířovská "šetřena". Na ledě samozřejmě nemohou chybět trenéři Raszka, Pavlačka a Vrba. Vše je ve vysokém tempu, kouč kluky občas ještě popohání píšťalkou, hráči si mnohdy pořádně máknou, jde však vidět, že jsou v pohodě. Jsou vidět i úsměvy, ta dobrá nálada, o které jsme mohli spekulovat, tady opravdu je. Jinak se ti trénuje, když se daří, když se vyhrává, to jde potom tak nějak samo. Podvědomě se méně nadřeš, méně tě to bolí, více ti to chutná. Ale jak říkám, jen podvědomě. I když... Hlava je mocná čarodějka, na to, kor ve sportu, nezapomínejme.

Páteční tréninková jednotka trvá rovnou hodinu, k vidění je řada cvičení, hráči je absolvují s vervou, naplno, přeci jen, pořád probíhá boj o místa v sestavě, boj o obsazení jednotlivých rolí, třeba v přesilovce apod. I proto je vidět radost po dosažení branky, hráči z jednotlivých dvojiček či formací jako takových se po gólu hecují, známými hokejovými gesty chválí jeden druhého. 

Po tréninku se celý tým sjede ve středovém kruhu, pan Raszka má krátkou řeč. Na závěr oznámí, že mužstvo čeká volný víkend, všichni se zase sejdou až v pondělí, tedy pět dní před ostrým startem druhé ligy, ve kterém si to rozdáme v sobotu s Hodonínem.

 

Na závěr trenérova proslovu hráči poklepou hokejkami o led, pro dnešek to mají za sebou. Někteří ihned míří do kabiny, jiní si dají ještě bago ve třetině, čtyři na čtyři, černí proti bílým. I to je však, tyhle nepovinné radovánky, po pár minutách u konce, v kabině postupně zmizí všichni. Rychlá sprcha, nikdo se extra moc nezdržuje, je volný víkend, každý se těší. Odpočinout si, nabrat síly, třeba přijít i na jiné myšlenky, třeba na chvíli dostat hokej z hlavy. Sezóna totiž bude dlouhá. Na druhou stranu, když se daří, když se vyhrává, když máš pocit, že gól dáváš tak nějak automaticky, tak tě to baví násobně víc...

Pokud si vrabci štěbetali, že atmosféra kolem týmu je nyní dobrá a pohodová, měli pravdu. Ten pocit, když sám navštívíš trénink A týmu AZetu, budeš mít taky... 

➡️ Zde se na všechny fotky z tréninku můžete podívat ve fotogalerii. ⬅️

Youtube
×
Odehrané v 18:00 | Muži
VSK Technika Brno
AZ Havířov