VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Těším se na zápasový kolotoč – kapitán Michael Kolarz je zpět

22.11.2022 | Redakce

Před začátkem sezony byl zvolen kapitánem týmu, jenomže hned v prvním ligovém utkání si přetrhl šlachu a čekala ho dlouhá rekonvalescence. Návrat Michaela Kolarze byl avizován na leden příštího roku, ale vrací se už teď. Zkušený obránce má za sebou bohatou kariéru. Vyzkoušel si nejvyšší českou, slovenskou a rakouskou soutěž, působil také ve Finsku, kde oblékal dres Koo Koo Kouvola a zahrál si americkou juniorskou nejvyšší soutěž. Jako volný hráč podepsal v roce 2008 smlouvu s organizací Nashville, poté působil v záložním týmu v Novém Mexiku. Pro kabinu AZetu bude jeho návrat určitě přínosem.

Michale vítej zpátky, jak jsi na tom zdravotně?

Děkuji. Zdravotně jsem na tom velmi dobře, což mě samotného překvapuje. Podstoupil jsem náročnou rekonvalescenci v Balance centrum alternativní medicíny, kde mě léčili kmenovými buňkami, urychlení v hojení bylo o 50%. Takže jsem připraven skoro o měsíc a půl dříve vrátit se na led a do plné zátěže.

Jak si prožíval začátek sezóny, kdy se, zejména doma, nedařilo?

Z důvodu toho, že jsem nemohl klukům pomoci jsem to prožíval hodně intenzivně. Chodil jsem na zápasy, čas jsem trávil také v kabině, nebylo to lehké, ale jsem rád, že se tým zvedl. Musím se co nejdříve do toho zápasového kolotoče dostat a začít týmu pomáhat, jak jsem měl v plánu.

Začal jsi trénovat na ledě, jak se cítíš? Přeci jen pauza byla dlouhá...

Cítím se dobře, ale samozřejmě mi chybí ten herní rytmus. S trenéry jsme se domluvili, že začnu jako sedmý obránce a postupně zápas od zápasu budeme navyšovat zátěž. Věřím, že se rychle dostanu do tempa a budu platným hráčem.

Vracíš se do kabiny, do zápasového kolotoče, přebereš si také kapitánské „C“?

Nechám to na Dudym (Martinu Dudášovi), jestli mi ho vrátí (směje se). Musím říct, že kapitánskou roli plnil svědomitě. Můj dres má „C“ od začátku sezóny, takže ano, vracím se na led v roli kapitána.

Michale moc děkuji za příjemný rozhovor a závěrem se zeptám, jaké jsou tvé nejbližší cíle?

Mým přáním je stabilizovat výsledky, výkony, postupně jít krok za krokem trpělivě zápas od zápasu a plnit sezónní cíle. Fanoušky zvu na zápasy, prosím, aby nezapomněli, že jsme jedno město, jeden tým.