VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Tenisový AZ OPEN napsal svůj 7. ročník

29.07.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Sobota 28. července 2018 patřila v areálu Tennis Hill v Havířově-Životicích dalšímu ročníku tenisového turnaje ve čtyřhře AZ OPEN.

V typicky letním počasí a za účasti téměř 60 hráčů se sváděly tradiční líté boje nejprve v základní části a pak v následném play-off. Mezi účastníky byli k vidění jak současní hráči A týmu Jan Maruna, Jakub Matai, Patrik Luža, Dominik Kafka, Jaroslav Mrowiec, Jan Bambula, Vojtěch Ševěček a Jakub Kotala, tak hokejisté, kteří oblékali havířovský dres v minulosti: Petr Jurečka, Aleš Ruizl, Luděk Lhotský, Jan Daneček, Marek Sikora a Jirka Krisl.

Nechyběli ani kluboví „činovníci“ Patrik Rimmel, Aleš Bambula a Robin Pavlas a především havířovský odchovanec a nejlepší hokejista ČR David Pastrňák.

„Sešla se tady zase stará hokejová parta, vyšlo nám i počasí,“ hlásí jeden ze spoluorganizátorů Robin Pavlas a dále uvádí. „Letošní ročník se vyznačoval velkou vyrovnaností, je vidět že účastníci se zlepšují a i díky účasti Davida Pastrňáka má letošní vítězství speciální hodnotu. Samozřejmě děkujeme Davidovi za účast, a že si našel čas ve svém nabitém programu. Zvláštní poděkování patří partnerům akce – Tennis Hill, Stramis drinks a HM GLOBUS, kteří věnovali ceny pro vítěze. Už se těšíme, jak se za rok ve zdraví sejdeme na 8. ročníku turnaje,“ uzavírá Robin Pavlas.

A jak vše nakonec výsledkově dopadlo? V základní části, v níž každý účastník sehrál 3 zápasy se třemi různými partnery, nasbírali nejvíce vyhraných gamů Zdeněk Šeliga (21) Lukáš Milerský (20) a Klus (19). Následně byli hráči, už ve stálých dvojicích, rozděleni do skupiny o celkové vítězství a do soutěže o cenu útěchy.

Cenu útěchy nakonec získala dvojice Daniel Fojcík a Martin Horák, když ve finále zdolali pár Jan Maruna-Tomáš Sedláček 6:2.

Celkovým vítězem turnaje se stala dvojice Zdeněk Šeliga-Tomáš Stebel

Ti ve finále porazili pár Jiří Krisl-Lukáš Milerský.

Třetí příčku berou Radim Kubíček a Daniel Frena.

Vítězům samozřejmě gratulujeme a všem děkujeme za účast.

Foto: Sarah Ráblová

Více fotografií z turnaje bude k nahlédnutí ve FOTOGALERII.