VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Také žákovské a mládežnické týmy absolvují letní přípravu

21.06.2019 | Tomáš Vlček

Stejně jako hráči A týmu AZetu absolvují v těchto týdnech svou letní přípravu i další AZeťáci. A třeba dorostenci a deváťáci v jejím rámci vyrazili i na soustředění do Beskyd. Více už v následujícím článku.

Dorostenci

Dorostence po loňské velmi úspěšné sezoně i letos vede trenér Tomáš Urbánek, který k dosavadnímu průběhu přípravy říká: Co se týká letní přípravy, tak ta probíhá standardně podle plánu, který jsme si dali. Jediným negativem bylo počasí v květnu, kdy jsme ty první tři týdny byli zavřeni v hale. Museli jsme trénovat jen na ploše nebo v tělocvičně. Trénujeme v počtu cca 25 lidí. Máme nějaké marody ještě z konce minulé sezony, a čtyři hráči se nám připravují s juniorkou. Naopak s námi trénuje zhruba pětice kluků, kteří jsou věkem ještě deváťáci.“

Po prvních týdnech trénování v Havířově se dorostenecký tým přesunul na krátké třídenní soustředění v Beskydech, co bylo pro hráče i trenéry jistě zpestření. „Variantu soustředění na horách v pěkném počasí jsme jednoznačně uvítali. My jsme to za dorost pojali vyloženě jako kondiční přípravu a využili jsme ty beskydské kopečky, včetně Lysé hory, k nabírání kondice. Ale taky jsme, díky přítomnosti kluků, kteří normálně trénují s juniorkou, mohli oprášit ty týmové vazby z loňské sezony a celou partu to zase stmelilo,“ říká trenér Urbánek

Kouč dorosteneckého týmu vypočítává, co ještě jeho svěřence čeká v další části přípravy. „Do konce června nás, samozřejmě kromě pokračování tréninků v Havířově, čekají fyzické testy ze svazu, které musíme podstoupit, pak testy biologického věku, zdravotní prohlídky na sportovní medicíně v Ostravě a také závěrečné soustředění v polském Jastrzebie. Takže ten program bude docela nabitý. Příprava nám skončí 29. 6., pak dostanou kluci volno, ale také individuální plány na dovolenou. A kolem 25. – 26. července se sejdeme a začneme se připravovat na sezonu na ledě,“ uzavírá trenér Urbánek.

9. třída

9. třída je po letech zase obnovenou žákovskou kategorií. A jejím trenérem je nová tvář mezi AZeťáckými kouči, zkušený Pavel Leksovský. „My jsme tu obnovenou devítku vyloženě pojali jako přechod mezi žákovskou a dorosteneckou kategorií. Aby po sezoně nebyl ten přechod pro kluky tak razantní. Co se týká letní přípravy, tak my trénujeme 5x týdně odpoledne a jednou týdně navíc ráno. Kromě tréninků na ploše máme i jeden speciální trénink juda a od konce května dvakrát týdně jezdíme do Ostravy na led. Zátěží už se to blíží dorostu, tak aby si na to kluci zvykli,“ říká trenér Leksovský a dodává.„Ty tréninky na ledě jsme zvolili z důvodu, že v tomto věku je ještě potřeba pracovat na bruslení a technice hole, což jsou naprosto základní věci.“

I deváťáky trápilo zpočátku deštivé počasí, takže moc rádi využili té možnosti s dorostem absolvovat soustředění v Beskydech. „Bylo to celé super – ubytování, strava, počasí, spousta sportovního vyžití – takže maximální spokojenost,“ hlásí kouč Leksovský, a dodává. „Dorost a 9. třída jsme měli oddělené tréninky. Nicméně dvakrát kluci vybíhali na Lysou horu a byl jsem příjemně překvapený, jak ti starší kluci pomáhali a táhli ty mladší.“

A jaké jsou plány do další fáze přípravy? „Také my budeme trénovat do konce června a zhruba po třech týdnech volna, kolem 27. července, začneme další část přípravy na ledě,“ uzavírá trenér Leksovský.

Prezident klubu Jaroslav Mrowiec přidává informace o financování tohoto, ale i dalších soustředění.

„Taková a podobná soustředění probíhají napříč všemi kategoriemi. Tyto soustředění si hradí rodiče sami (v klubu tento příjem evidujeme jako příspěvek rodičů), jak to bylo i v případě dorostu. U 9. třídy se podařilo paní Mlýnkové sehnat firmu WICO B.G.M. a.s, která darovala do klubu prostředky na úhradu ubytování a stravy. Klub uhradil ubytování a stravu v plné výši. Touto cestou bych chtěl poděkovat jak rodičům hráčů našeho klubu, tak paní Mlýnkové. Velké díky patří také firmě WICO B.G.M. za podporu mládežnického hokeje.“