VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Středeční cíl proti Benátkám? Fanoušci na hokej, hráči pro tři body

18.09.2018 | David Motloch

Ve středu 19.9. se v Gascontrol Aréně uskuteční již třetí domácí zápas Azetu. Svěřenci trenéra Jiřího Režnara do něj vstoupí jako favorité utkání, což potvrzuje současná forma Havířova i jeho vysoké postavení v tabulce. Klub ze středních Čech ale rozhodně bude kousat. Vždyť na AZ ztrácí pouze tři body, přitom má na startu soutěže extrémně těžký los. Bude tedy třeba naše příznivce ve středu hlasitě podpořit! Zápas startuje v 18 hodin.

HC Benátky nad Jizerou

Jak už jsme zmínili, Benátečtí měli hned na úvod soupeře toho nejtěžšího kalibru. Přesto se svěřencům trenéra Jiřího Kudrny podařilo za čtyři utkání nasbírat pět bodů, což je rozhodně úspěch. Tým ukradl body Jestřábům z Prostějova a zdatně vzdoroval i kladenským Rytířům. Mrzet může hráče Benátek ztracený bod se zatím mizernou Kadaní. Jinak ale může v klubu prozatím panovat spokojenost. V tabulce Benátky zaujímají po čtyřech kolech devátou příčku, kde hned na první pohled zaujme kolonka obdržených branek. Obrana se totiž zatím příliš nepředvedla a s celkovým počtem 21 obdržených branek se dělí o druhé nejhorší číslo Chance ligy se Vsetínem.

Tato skutečnost dovolila se všem třem brankářům Benátek rychle podívat do branky. Nejvíce minut si v brankovišti odkroužil zkušený Marek Schwarz, jeho statistiky jsou však zatím hluboce pod průměrem soutěže (86,36%). V útoku si havířovští obránci budou muset dát pozor na Daniela Špačka. Útočník Benátek naladil perfektní formu a po čtyřech zápasech si drží průměr branky na zápas. Více než solidní čísla si drží také velice dobře známý útočník Radek Duda (3+2). Mezi obránci dominuje Ján Niko (0+4) vysokou laťku nastavil také Petr Kolmann (2+1) s Jakubem Husou (2+1).

Dosavadní výsledky Benátek v Chance lize:

České Budějovice– Benátky 5:1
 Benátky– Prostějov 6:4
 Kadaň– Benátky 6:7 pr.

Benátky - Kladno 3:6

Sestava HC BENÁTKY NAD JIZEROU z posledního zápasu:

Schwarz – Kunst, Kolmann, T. Hanousek, Maier, Niko, Husa – M. Zachar, J. Mikyska, Duda – Šír, Chrtek, D. Špaček – Psota, Najman, Průžek – Wiencek, Braid, Rychlovský.

AZ Residomo Havířov

Havířovští se po čtyřech kolech usadili na čtvrté příčce tabulky Chance ligy, což je určitě povzbuzující zpráva. Chvíli celou soutěž dokonce vedli. Dobré výsledky na papíře potvrzuje dobrá hra na ledě. A především ta v obraně. S pouhými sedmi inkasovanými brankami je AZ aktuálně spolu s Litoměřicemi nejlépe bránícím mužstvem v lize. Nemalou zásluhu na tom mají výkony brankáře Ondřeje Bláhy, který za tři utkání svou úspěšnost zákroků vyšponoval na 93,15%. V posledním zápase jej ale zastoupil Jan Lukáš, jenž má v Havířově z Olomouce vyřízené střídavé starty. I v něm Havířov nalezl oporu a i díky němu se ve Vsetíně mohl radovat z vítězství na nájezdy v poměru 3:2.

Dosavadní výsledky AZetu v Chance lize:

Havířov – Litoměřice 4:2
Frýdek-Místek – Havířov 0:3
Havířov – Poruba 2:3

Vsetín - Havířov 2:3 sn.

Utkání s Valachy zhodnotil trenér Jiří Režnar: „Já si myslím, že dneska to bylo dobré utkání z obou stran po celých šedesát minut. Ve třetí třetině si myslím, že jsme byli o krok lepší než Vsetín a ten bonusový bod jsme si zasloužili.“

A jaká slova se ozývají z kabiny Azetu před nadcházejícím domácím zápasem s Benátkami? „Benátky obměnily kádr a hráči jako Schwarz, Duda, Kolmann jsou určitě kvalitní. My chceme potvrdit dobrý výkon ze Vsetína a vyhrát za tři body," zní z úst manažera Havířova Patrika Rimmela. Nezbývá, než jeho slova potvrdit. Havířovské hráče ti nejtěžší soupeři teprve čekají, a tak by se tři body z domácího ledu rozhodně hodily.

Sestava AZetu z posledního zápasu:

Lukáš – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Dujsík – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář.

Domácí zápas AZetu s Benátkami nad Jizerou začíná 19.9.2018 v 18 hodin v Gascontrol Aréně.

Kupte si na domácí zápasy VSTUPENKU ON-LINE. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladen. Návod, jak na to, naleznete v tomto článku.