VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Středa hokeje je třeba – přijďte na AZ, hrajeme derby s Porubou!

11.09.2018 | Petr Miklas

Začátek Chance ligy přináší hokejistům Havířova zajímavé soupeře, po derby ve Frýdku-Místku je čeká další derby. Tentokrát s Porubou a na domácím ledě. První dvě utkání AZetu vyšla perfektně a má plný počet bodů. Podaří se Havířovu bodovou sérii udržet i zítra? Hraje se ve středu 12.9. od 18 hodin na ledě GASCONTROL Arény – budťe u toho!

Poruba je nováčkem druhé nejvyšší soutěže, ale kádr má zkušený

Tým HC RT TORAX Poruba si loni vybojoval postup do Chance ligy, ale z hráčů, kteří k tomu pomohli, v Porubě zůstala jen hrstka. Ačkoliv vedení ostravského týmu nejprve avizovalo, že soutěž budou hrát hráči, kteří ji vybojovali, opak je pravdou. Poruba přes léto mohutně posilovala a navíc má domluveny střídavé starty hráčů Vítkovic.

Letos tak v brance Poruby uvidíme, kromě osvědčené dvojice Hynek Kůdela, Andreas Kubáň, také Daniela Dolejše z Vítkovic. V obraně nováčka soutěže zůstal z loňského týmu jen Luboš Adam, nově budou modrou čáru brázdit třeba Ctirad Ovčačík, Martin Matějíček nebo Patrik Urbanec.

Také útok Poruby se hemží hráči s extraligovými zkušenostmi, vidět v něm můžeme například Vojtěcha Tomiho, Jana Káňu, Patrika Zdráhala a Šimona Stránského. Dres Poruby v této sezóně obléká i Petr Kanko, který v minulých sezónách působil v Havířově a je populární u fanoušků AZetu.

RT TORAX Poruba ztratila jen bod

První kolo Chance ligy zavedlo hokejisty Poruby na led Kadaně, kde ostravští dokázali porazit houževnatý tým domácích 3:5. Porubě k vítězství pomohly i dvě využité přesilovky.

Druhé kole nesehrála Poruba na ledě své RT TORAX Arény, ale v Ostravar Aréně, kde přivítala favorizované Kladno. Rytíři, kteří přijeli stále bez Jaromíra Jágra, od poloviny utkání vedli zásluhou Adama Kubíka. Poruba vyrovnala v 50. minutě, když Jiří Zdeněk po Zdráhalově přihrávce mířil nad lapačku kladenského gólmana Brízgaly.

Utkání dospělo do prodloužení, ale ani to vítěze neurčilo a tak následovaly samostatné nájezdy. V těch byla lepší Poruba, která se prosadila dvakrát, zatímco Dolejš nebyl překonán ani jednou. Vítěznou branku si připsal po krásně provedeném bekhendovém blafáku Šimon Stránský. Ozdobou utkání byli oba brankáři – domácí Daniel Dolejš i hostující Adam Brízgala, díky kterým utkání skončilo 2:1 po samostatných nájezdech.

Trenér Poruby Aleš Flašar nezkrýval spokojenost: „Jsme rádi, že se nám zápas podařil dotáhnout. Odehráli jsme kvalitní utkání a byli jsme určitě pro Kladno rovnocenným soupeřem. Myslím, že jsme měli více smůly, měli jsme plno šancí, které jsme neproměnili. Každý bod, který ale někdo s Kladnem urve, bude velmi cenný.“

Sestava HC RT TORAX Poruba v posledním utkání:

Dolejš – Dundáček, Ovčačík; Krenželok, Matějíček; Urbanec, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Fojtík, Jáchym, Zdeněk – Vymazal, Stránský, Zdráhal – Toman, Baláž, Tomi – Häring.

AZ Havířov přivezl z Frýdku-Místku 3 body

Hokejisté Havířova odolali úvodnímu tlaku domácích, kde nejblíže ke vstřelení branky byl Klimša. Frýdek-Místek náš AZ sice přestřílel, ale gól dal až ve 25. minutě po pěkné akci Radek Veselý, čímž poslal Havířov do vedení. Na to mohl odpovědět znovu Klimša, ale minul odkrytou branku. Ve 48. minutě pak přidal druhou branku AZetu Tomáš Gřeš, jenž využil přesilovku. V závěru utkání zkusili domácí hru bez brankáře, ale risk jim nevyšel, protože Daniel Kurovský vypíchl puk a poslal jej do odkryté branky Frýdku-Místku. Ondřej Bláha zůstal neprůstřelný a svým čistým kontem se výraznou měrou zasloužil o druhou výhru Havířova v sezóně.

Trenér Jiří Režnar uznal kvalitu utkání i soupeře: „Bylo to kvalitní utkání. Frýdek hrál parádní hokej, my jsme se pomalu rozjížděli. Frýdek byl v první třetině rozhodně lepší. V druhé třetině jsme pak začali hrát to naše a v té třetí to bylo lepší, si myslím. Dneska to bylo zasloužené, takže za tři body.“

Sestava AZ Havířov v posledním utkání:

Bláha – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Dujsík – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Macuh, Cihlář, Bambula.

Asistent trenéra a manažer AZetu Havířov Patrik Rimmel přidal informace k derby s Porubou: „Sestavu budeme tvořit ráno dle zdravotního stavu hráčů. Poruba, i když je nováček, má ve svých řadách hodně zkušených hráčů a potvrdila to ve výsledcích. My jako lídr soutěže (úsměv) chceme vyhrát a věříme, že nám s tímto cílem pomůžou i fanoušci.“

Zápas začíná v GASCONTROL Aréně v 18:00. Připraven je z něj tradiční textový online přenos a také videopřenos na Hokejka TV.

KUPTE SI VSTUPENKY ONLINE. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladen.