VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Startuje Extraliga dorostu, AZ vyráží do Zlína

09.09.2021 | Vít Káňa

Ve čtvrtek 9. září vyjedou havířovští mladíci do Zlína, kde vyzvou Berany v prvním zápase nejvyšší dorostenecké soutěže. Po sezóně, ve které se kvůli pandemii Čínské chřipky, stihlo odehrát jen sedm zápasů, to bude nápor na psychiku všech zúčastněných. Letos totiž padá rekordní počet týmů. Na to, s čím do nové sezóny půjdou naši dorostenci, jsme se zeptali trenéra Tomáše Urbánka a kapitána týmu Daniela Svozila.

V sezóně, ve které padá rekordní množství týmů do nižší soutěže, půjde, nejen havířovským mladíkům, o hodně. Více se o systému soutěže dozvíte v našem předcházejícím článku. AZeťáci se, krom tradičního odchodu hráčů do zvučnějších týmů, letos museli vyrovnat i s rozsáhlou marodkou.

Havířov se ve skupině Východ Extraligy dorostu utká s týmy Vítkovic, Třince, Zlína, Poruby, Vsetína, Šumperku, Zlína, Přerova, Olomouce a Komety. Po základní části se týmy rozdělí do dvou skupin. Úspěšnější se budou rvát o titul a ti druzí o záchranu.

Před startem jsme se zeptali trenéra havířovských dorostenců Tomáše Urbánka na pár otázek. Dobrý den pane trenére, jak byste zhodnotil přípravné období?

Samozřejmě skládání kádru před novou sezonou bylo ovlivněno jeho velkou obměnou. Tréninkový proces v přípravném období proběhl standartně. Pak nás ale, v době přípravných utkání, ovlivnila obrovská marodka, kdy jsme měli šest vážně zraněných hráčů. Víceméně to řešíme doteď a dá se říct, že to ovlivnilo celou přípravu.

S čím jdete do nastávající sezóny?

Neupínáme se k nějakému konkrétnímu cíli. Vzhledem k tomu, že v přípravě jsme měli k dispozici omezený počet hráčů, víme, že to bude složité. Nicméně, máme čisté svědomí, že jsme udělali v přípravě maximum. Na druhou stranu dostali důvěru jiní hráči a my jim věříme, že to zvládnou.

Jaká podle vás bude dorostenecká extraliga 2021/22?

Očekávám větší kvalitu. Většina týmů to bude hrát na kluky staršího ročníku, protože může sestoupit až třetina klubů z naší skupiny. Může to postihnout téměř každého, takže každý klub udělá maximum pro záchranu. Takže to bude náročné, ale zvedne to kvalitu soutěže.

Kapitán havířovského dorostu Daniel Svozil před startem soutěže hlásí: „Je před námi sezóna, ve které se soutěží rozloučí velké množství týmů. Lhal bych, kdybych řekl, že to nemám v hlavě. Do soutěže jdeme s tím, že chceme uspět a uděláme pro to maximum.“

Našim dorostencům přejeme v Extralize dorostu hodně zdaru.

Sestava havířovského dorostu v sezóně 2021/22:

Gólmani: Tomáš Maňásek a Jan Přecechtěl.

Obránci: Jakub Lička, Jan Maršálek, Jan Valouch, Aleš Zielinski, Vojtěch Pilíšek, Michal Vadovič, Vojtěch Jurček, Mario Bortoli, Daniel Beleš a Lukáš Koubek.

Útočníci: Kamil Drábek, Lukáš Bošek, Matyáš Mlýnek, Nikolas Kubečka, Adam Middleton, Tomáš Hanzel, Viktor Jelének, Kryštof Grygar, Samuel Karol Jung, Daniel Svozil, Jakub Loza, Jakub Toma, Antonín Karas, Adam Ščerba, Patrik Ungr a Jakub Jarolím.