AZ Havířov

Starší žáci patřili v sezoně 2018/19 ve svých kategoriích k nejlepším

16.04.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V dalším článku ohlížejícím se za právě skončenou sezonou se zaměříme na týmy starších žáků, tedy 8. a 7. třídy.

8. třída potvrdila své kvality

Hráči ročníku 2005 už v předchozích sezonách patřili k nejúspěšnějším azeťáckým týmům a i v letošní sezoně potvrdili své kvality. Pod novým trenérem Romanem Mrázkem se samozřejmě museli na sezonu nejprve poctivě připravit.

„Klasickou letní přípravu na tuto sezonu jsme začali první týden v květnu a konec tohoto přípravného období byl naplánován na poslední školní den v červnu. Během měsíce května všechny tréninky probíhaly na suchu, kde jsme se věnovali běžným sportovním činnostem. V měsíci červnu jsme měli možnost zařadit i tréninky na ledě, což bylo příjemné zpestření pro všechny chlapce. Předzávodní období jsme začali v srpnu, přípravou na ledě, ale také stále jsme věnovali přípravě mimo led. Na konci srpna jsme se zúčastnili dvou turnajů, v Ostravě a v Litvínově, na kterých jsme získali 3. a 5. místo,“ říká trenér Roman Mrázek.

Od počátku září tým nastupoval v soutěži starších žáků ročníku 2005, kde byli jeho soupeři HC Vítkovice, HC Oceláři Třinec, HC Frýdek-Místek, HC RT Torax Poruba, HKMD Šumperk a polský tým Metropolia Silesia. S každým ze soupeřů se utkali čtyřikrát, což dalo dohromady 24 zápasů. „Tým prokazoval celou sezonu svou kvalitu a většinu zápasů odehrál ve velice dobré formě. Nakonec jsme se umístili na 3. místě za akademickými mužstvy Vítkovic a Třince. I když ani v této kategorii ještě nelze považovat výsledky za prvotní, přesto je toto umístění nepochybně velice kvalitní,“ hodnotí výsledky a umístěné trenér Mrázek.

Konečná tabulka ligy starších žáků 2005 (8. třídy)

Zdroj tabulky: http://hokej.ktknet.cz

„Kromě pravidelných tréninků se v období vánočních svátku všichni chlapci měli možnost zúčastnit hokejového kempu pořádáného HC AZ Havířov a společně s chlapci ze Slovenska a Polska si mohli zlepšovat své hokejové dovednosti. Navíc někteří z kluků měli možnost si vyzkoušet své hokejové dovednosti na tréninkových jednotkách mladšího dorostu a hráči Daniel Svozil, Jakub Belan a René Kubíček byli také nasazeni do utkání. Tyto získané zkušenosti jim určitě přijdou vhod do další sezony, kdy po reorganizaci mládežnických soutěží bude ročník 2005 hrát soutěž devátých tříd,“ říká trenér Mrázek.

Kromě ligových zápasů tým odehrál navíc v únoru i turnaj ve Vítkovicích. Soupeřem tam AZetu byli domácí tým a dále Třinec, Poruba a HC Vologda. AZ se umístil na čtvrtém místě.

Kvalitních výkonů některých hráčů si všimli i trenéři regionálních výběrů VTM (Výchova talentované mládeže) a tak někteří AZeťáci pravidelně reprezentovali klub na turnajích VTM. Konkrétně to byli hráči ročníku 2005 Jakub Belan, René Kubíček, Michal Vadovič, brankáři Tomáš Maňásek a Adam Dybal a hráči ročníku 2006 Aleš Zielinski a Samuel Jung. Kuba Belan se v závěru sezony navíc zúčastnil závěrečného výběrového turnaje VTM.

„8. třída prokazovala nejen určitou kvalitu, ale také zapálení do hokeje. U všech kluků byla po celou sezonu dobrá docházka na tréninky a jejich absence byly pouze z důvodu nemoci. Toto je hlavní předpoklad kvalitativního posunu vpřed. Lze říct, že chlapci na sobě poctivě pracovali a také u nich došlo ke zlepšení v mnoha hokejových dovednostech. Samozřejmě, vždy je co zlepšovat a je nutno být pokorný ke sportu, k soupeři, ale i všem lidem, kteří se podílí na hokejovém růstu hráče,“ připomíná Roma Mrázek.

Tým 8. třídy tvořili:

Brankáři: Adam Dybal, Tomáš Maňásek
Obránci: Vojtěch Dybal, Jan Chmiel, René Kubíček, Michal Vadovič, Aleš Zielinski
Útočníci: Jakub Belan, Adam Csabi, Kryštof Grygar, Samuel Jung, Karel Kotala, Kubečka Nikolas, Jan Macko, Daniel Svozil, Toma Jakub, Matěj Juřík, Adam Löw, Jakub Loza, Jakub Kurcab, Patrik Ungr, Matyáš Mlýnek
(Pozn.: Hráči Jung, Grygar, Zielinski a Toma jsou ročník 2006, ale z důvodu své dobré výkonosti měli možnost hrát i trénovat s ročníkem 2005)
Trenéři: Mgr. Roman Mrázek, Martin Piecha
Vedoucí týmu: Vlaďka Kubíčková

„Společně s trenérem Martinem Piechou bychom chtěli všem hráčům poděkovat a pochválit je za vzornou spolupráci a reprezentaci oddílu AZ Havířov. Speciální poděkování patří p. Kubíčkové za spolupráci při administraci a pomoci v mnoha „mimohokejových“ starostech,“ uzavírá hodnocení úspěšné sezony trenér Roman Mrázek.

7. třída pracovitostí zvládla náročnou sezonu

Stejně jako osmáci, tak i o rok mladší ročník sedmáků má za sebou úspěšnou sezonu. Její hodnocení patří hlavnímu trenérovi Davidu Svozilovi.

„Já můžu hlavně chválit. O té třídě se dá říct, že je velmi pracovitá, pěkně drží pohromadě jako kolektiv a to je samozřejmě vždy dobré pro fungování týmu. Dá se jim dost naložit na záda a kluci to snesou. Takže my jsme měli už náročnou letní přípravu. V jejím rámci jsme chodili i do fitcentra na Savelu, kde kluci pod vedením trenéra Vojty Ptáka absolvovali, jak kruhové tréninky, tak tréninky tabaty. A to jak v květnu-červnu, tak i v srpnu, kdy se už trénovalo i na ledě a to 2x týdně. Chtěl jsem kluky fyzicky i morálně připravit na to, že budeme hrát fyzicky náročný hokej – aktivní celoplošný hokej, který jede hrát bez toho, že si ti kluci sáhnou na dno sil.“

Od září hrála sedmička ligu straších žáků 2005-06. V první fázi byli jejich soupeři HC Vítkovice, HC Oceláři Třinec, HC Orlová, HC Frýdek-Místek, HC RT Torax Poruba, HC Český Těšín, SK Karviná, HC Bohumín a polský tým Metropolia Silesia. Ve dvoukolovém systému odehráli 18 zápasů s výbornou bilancí 13 výher a 5 porážek. 26 získaných bodů pak poslalo AZeťáky do nadstavbové skupiny s lepšími týmy.

Konečná tabulka skupiny:

Zdroj tabulky: http://hokej.ktknet.cz

„Zpočátku sezony to nebylo v našem podání jednoduché, i proto že třída má trochu svízel s početností. Většinou nás bylo 13-14, a když do toho přišly nějaké nemoci, byl to problém. Faktem je, že další čtyři hráči tohoto ročníku 2006 trénují a hrají za 8. třídu. Bylo fajn, že tito kluci (Jung, Grygar, Zielinski a Toma) nám chodili vypomáhat, moc nám to pomohlo. Zápasy jsme tak mohli odehrát s hlavou nahoře nebo slušnými výsledky. Myslím, že jsme odehráli hodně slušných zápasů, v některých jsme nastříleli i spoustu branek. Co mě trochu mrzí, že se nám nepodařilo odehrát lepší výsledky s týmy Vítkovic a Třince, které jsou takovým měřítkem konkurenceschopnosti, jak na tom kluci jsou.“

V nadstavbové skupině s Olomouckým krajem (soupeřem byly týmy Šumperka, Prostějova, Přerova, Opavy a Uničova) odehráli sedmáci 10 zápasů s bilancí 4 výher 6 porážek. V tabulce skupiny to znamenalo konečnou 7. příčku.

Konečná tabulka skupiny:

Zdroj tabulky: http://hokej.ktknet.cz

„V nadstavbové skupině jsme měli výsledky takové střídavé – někdy se dařilo více, jindy méně,“ říká trenér Svozil.

Sezona skončila sedmákům perfektně vítězstvím na turnaji v Jindřichově Hradci. „Sešla se tam krásná konkurence a nám se tam podařilo, i v neúplné sestavě, vyhrát. Byl jsem za to moc rád, protože tahle třída si zasloužila nějaký takový krásný úspěch na závěr dobré sezony,“ neskrývá spokojenost David Svozil, ale vzápětí dodává.

Tým po vítězství na turnaji v Jindřichově Hradci

„Ta třída je velice pracovitá, docela ctižádostivá a poměrně vyrovnaná. Že tam jsou kluci lepší a trochu slabší je přirozené, ale ty rozdíly nejsou nijak velké. Jestli je něco, v čem by se měla třída zlepšit, tak je to proměňování šancí. Ale to se dá říct, o celém českém hokeji :-). My jsme téměř všechny soupeře přestříleli. A přestože jsme některé přestříleli výrazně, tak jsme ta utkání prohráli. To je výzva pro kteréhokoli trenéra, který bude s tou třídou pracovat dále.“

Tým sedmé třídy tvořili:

Brankáři: Václav Jirásek, Viktor Král, Jan Kusak
Obránci: Daniel Beleš, Mário Bortoli, Adam Burgert, Filip Gnida, Vojtěch Jurček, Kryštof Knapík, Lukáš Rylko, Aleš Zielinski
Útočníci: Lukáš Bryja, Kryštof Grygar, Tomáš Hansel, Jakub Jarolím, Samuel Jung, Antonín Karas, Richard Kochanovszký, Ondřej Kozačka, Vít Magera, Tomáš Sedlák, Adam Ščerba, Jakub Toma
Trenéři: David Svozil, Luděk Jarolím
Vedoucí týmu: Tomáš Jurček

Trenér Svozil si pochvaluje i atmosféru v týmu. „Výborně tam pracují rodiče, neřešili jsme žádný kázeňský ani osobní problém, takže pro trenéra je tam to pracovní prostředí fajn. Měl jsem výborného asistenta Luďka Jarolíma, který se kolem té třídy pohybuje už několik let. Takže i jeho informace z předchozích sezon mi byly ku prospěchu. Navíc máme podobnou trenérskou filozofii, takže i to byl veliký přínos. Další velkou pomocí byl vedoucí týmu pan Tomáš Jurček, a o finance se starala paní Jana Karasová. I jim, a dalším lidem okolo, patří dík za dobrou sezonu.“

Instagram Youtube