Starší dorostenci pokračují ve výborných výkonech, porazili Vítkovice

Petr Miklas | 23.09.2017

Dnešní utkání 6. kola extraligy staršího dorostu mezi AZ Havířov a Vítkovicemi přineslo parádní hokej z obou stran. Nejprve šli do vedení domácí hráči, pak se Vítkovicím podařilo otočit výsledek, ale nakonec si Havířov vzal vedení zpět a zápas dovedl do vítězného konce. Další utkání sehrají starší dorostenci v sobotu ve Vsetíně.

ELSD - 6.kolo so 23.9.14:00
AZ Residomo Havířov - HC Vítkovice Ridera
5:3
(1:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Hilšer (Revaj), 26. Dufek (Pliska, Hrček), 29. Tomeček (Bambula, Thiel), 33. Juhász (Grygar, Revaj), 58. Ševěček (Bambula, Juhász) – 19. Vojtovič (Kylnar, Beránek), 24. Kylnar (Zapletal, Lewandowski), 54. Mrva (Potočný). Rozhodčí: Cabák – Marek, Stonavský. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 46:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.

AZ Residomo Havířov: Stipčák – Pliska, Hrček, Thiel, Máca, Ševěček "C", Pavelek, Grygar – Bambula "A", Bochnak, Hilšer, Juhász "A", Janeček, Revaj, Žídek, Tomeček, Dufek, Pindel.
HC Vítkovice Ridera: Piták – Bílý, Smolka, Zapletal, Cubo, Kunc, Ventus, Plánka – Vojtovič, Fridrich, Kadula, Beránek, Mrva, Bernovský, Kylnar, Konečný, Lewandowski, Potočný

Hned od začátku byl k vidění atraktivní hokej z obou stran. Malinko více ze hry měli hráči hostujícího týmu, ale první branku dal v polovině 7. minuty domácí Adam Hilšer, který se po Revajově přihrávce dostal před Pitáka a střelou do pravého horního rohu jej překonal. Svou branku pak náležitě oslavil.

Vstřelený gól domácí hráče povzbudil a o dvě minuty později mohl přidat druhý gól Dufek, ale Pitáka ani na dvakrát nepřekonal. Ve 13. minutě se k dobré střele dostal hostující Mrkva, jenže těsně minul levou tyč Štipčákovy branky. Vítkovice se dočkaly v 19. minutě, když se po Kylnarově přihrávce dostal do samostatného úniku Jan Vojtovič, jenž přesně umístěnou střelou k pravé tyči nedal Štipčákovi šanci.

V závěru třetiny se AZ dostal k tlaku, dobrou pozici měl Bochnak, ale mířil jen do Pitáka. Po dvaceti minutách tak platil stav 1:1.

Prostřední část hry přinesla výborný hokej, lépe do ní vstoupili hosté, kteří si vytvořili tlak. Z toho vytěžili branku, která je poslala do vedení. Bylo to ve 24. minutě, když Lewandowski trefil tyč, puk se odrazil před branku, kde stál Jakub Kylnar, kterému stačilo trefit odkrytou branku.

Vedení Vítkovic, ale netrvalo dlouho, už ve 26. minutě využil přesilovku Karel Dufek. O tři minuty později AZ znovu vedl, když se nějakým záhadným způsobem prosadil z poza branky Daniel Tomeček. V polovině utkání se do stoprocentní gólovky dostal hostující Mrva, ale mířil jen do Štipčáka.

Ve 33. minutě hrály Vítkovice přesilovku, měly obravský tlak, ale branku nedaly. Hned po skončení trestu dostal Lukáš Juhász od Grygara puk do jízdy a samostatný únik zakončil přesnou střelou do pravého horního rohu Pitákovy branky.

V závěru třetiny měli ještě šance domácí Bochnak a Hilšer, ale tentokrát to gólem neskončilo. Po dvou třetinách tedy AZ vedl 4:2.

Do třetí třetiny hosté podle očekávání vlétli, byl z toho závar před Štipčákem, ale gól ne. Ve 44. minutě byl domácí Tomeček sám před Pitákem, ale ten jeho ránu zastavil pravým betonem. O dvě minuty později zahrozil hostující Lewandowski, ale byla z toho jen tyč.

V 52. minutě přišly další dvě gólovky domácích, ale ani jedno přečíslení dvou an jednoho gól nepřineslo. Nejprve to byla dvojice Hilšer - Juhász, kdy druhý jmenovaný trefil jen vykopnuté betony ležícího Pitáka. Poté mohli skórovat Bochnak s Bambulou, jenže druhému jmenovanému pokzail radost dobrým zákrokem Piták.

A tak přišel trest v podobě branky z hole Vítkovického Jakuba Mrvy, jenž po Potočného přihrávce zamířil přesně do levého horního růžku Štipčákovy branky. Bylo to tedy jen o gól. Domácí hráči pak ale srdnatě bojovali a Vítkovice nepouštěli do šancí.

Naopak v 58. minutě přidal pátou branku AZet Vojtěch Ševěček, který se trefil tvrdou ránou zápěstím přesně k levé tyči Pitákovy branky. Vítkovice se už pak nedostaly k záverečnému tlaku a k power-play se dostaly až půl minuty před koncem, ale na výsledku už se nic neměnilo. AZ tak vydřel výhru 5:3.

Tomáš Urbánek (AZ RESIDOMO Havířov): Chtěl bych kluky za dnešní výkon pochválit. Jsem rád, že jsme se konečně prosadili v koncovce. Měli jsme výborné nasazení, hráli jsme srdíčkem a šli jsme si, celý manšaft, jako jeden muž za vítězstvím. Jsme rádi, že nám lepí štěstíčko a doufám, že to tak bude pokračovat.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera): Blahopřeji Havířovu, který ukázal větší chuť po vítězství.