Starší dorost v Litvínově stahoval náskok soupeře, ale ztrátu nedohnal

Tomáš Vlček | 12.12.2017

Předehrávané utkání extraligy staršího dorostu dnes zavedlo mladé AZeťáky do Litvínova. Bohužel nazachytili mohutný nástup domácích, kteří si v první třetině vytvořili tříbrankový náskok. Ten ještě ve druhé třetině dvakrát navýšili a teprve pak se začali prosazovat i havířovští. Jejich tři zásahy však na více než úpravu skóre nestačily. Další zápas sehraje AZ v pátek v Letňanech.

ELSD - 28.kolo út 12.12.17:00
HC Litvínov - AZ Residomo Havířov
5:3
(3:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Bartoš), 12. Berka (Myšák, Bartoš), 15. Jindra (Svoboda, Viedemann), 22. Myšák (Dufek, Bártek), 33. Myšák (Liška, Dufek) – 37. Janeček (Thiel, Juhász), 50. Ciencala (Revaj, Ševěček), 51. Juhász. Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Střely na branku: 32:28 (13:9, 9:8, 10:11). Průběh utkání: 5:0, 5:3.

HC Litvínov: Pejsar – Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Šubrt – Kovačič, Jindra, Dufek, Kysela, Bartoš, Šarlinger, Svoboda, Myšák, Berka
AZ Residomo Havířov: Štipčák (21. Dufek) – Dabrowski, Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek – Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Ciencala, Žídek, Tomeček, Dufek, Pindel

První třetina vyšla na výbornou domácím, kteří byli o něco aktivnějším týmem, ale především se dokázali prosadit střelecky. Skóre zápasu otevřel na konci 8. minuty Přemysl Svoboda. Druhý gól chemiků přidal za dvě a půl minuty Marek Berka a ještě neuplynulo ani 15 minut a severočeši už vedli 3:0 po brance Davida Jindry.

Do druhé třetiny vstoupil AZ s novým gólmanem, když Marka Štipčáka nahradil Michal Dufek a také viditelnou snahou o návrat do zápasu. To se jim však dlouho nevedlo. Naopak domácí pokračovali ve střeleckém představení. Ve 22. minutě zvýšil na 4:0 Jan Myšák, a stejný hráč pak přidal po polovině utkání i pátý gól. Havířovští se poprvé prosadili až ve 37. minutě, když Michal Janeček zakončil přesilovkovou souhru – 1:5.

Jednoznačné vedení Litvínova se poněkud zachvělo na přelomu poslední desetiminutovky, když AZ dvěma slepenými góly snížil. Nejprve se ve vlastním oslabení prosadil Jan Ciencala a chvíli na to i, po samostatné akci, Lukáš Juhász. Rázem to bylo jen 3:5, ale více se toho už havířovským s výsledkem udělat nepodařilo a tři body tak zůstaly pod Krušnými horami.