VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Starám se o králíky, prozradil brankář AZetu Martin Šindelka

22.12.2022 | Redakce

23 letý brankář Martin Šindelka pochází z Rožnova pod Radhoštěm, kde začaly také jeho hokejové začátky. Dorosteneckou a juniorskou kategorii strávil v Brně. První ligu okusil v Porubě, dnes patří mezi brankářské pilíře AZ Havířov.

Martine jak se kluk z Rožnova dostane až do Brna?

V Brně byla možnost víkendových soustředění, kdy trenéři Komety měli možnost rozvíjet hráče z okolí. Roli hrála i rodina, jelikož pochází od Vyškova, měl jsem skvělé zázemí. Musím říct, že Kometa se stala mou srdeční záležitostí. Vlastně celá rodina tíhne k tomu klubu.

Teď jsi ale Azeťák, tak jak to vnímá rodina?

Rodina mi fandí, ať jsem kdekoliv (směje se). Vzhledem k tomu, že je tady nastaven projekt, který mi dával smysl, tak jsem rád, že tady jsem. Mám možnost se rozvíjet jak ve sportovním, tak profesním životě. Tento rok mě čekají státnice, v oboru rekreologie (pedagog volnočasových pohybových aktivit) na Ostravské univerzitě. V klubu jsem dostal možnost získávat praxi pod trenérem brankářů Adamem Vrbou, při výchově dětí. Takže jsem spojil příjemné s užitečným. Věnuji se kategorii od 3. až do 9. třídy. Moc mě to baví.

Jak vnímáš brankářskou „rodinu“ v kabině?

Se Štipcem jsme si sedli, oba málo mluvíme, podporujeme se jak v tréninku, tak v zápase, jsme na stejné vlně i s Vrbičem.

Tvé silné a slabší stránky?

Myslím si, že k silnějším stránkám patří, že si z ničeho nedělám velkou hlavu, to se hodí například v zápase po obdrženém gólu. Na druhou stranu mě trápí dochvilnost, všude chodím pozdě, ráno si rád pospím (směje se).

Zájmy kromě hokeje?

Hokej je můj život zhruba od 6 let, ale sem tam zajdeme s přítelkyní do kina. Doma se staráme o tři mazlíčky, králíky, to spolkne spoustu času. Když už nějaký zbyde, tak si dáme dobré jídlo a uděláme si pohodu.

V Havířově sis už zvykl?

Jsem tady nad míru spokojený, podmínky, které vedení nastavilo jsou výborné. Trenéři fungují perfektně, kabina je semknutá, vše řešíme mezi sebou narovinu, což je velmi důležité, abychom celou sezónu zvládli podle našich představ. Fanoušci nás umí hlasitě podpořit, takže já jsem opravdu spokojený.

Jaké jsou tvé aktuální cíle?

Vzhledem k tomu, že jsem ve třeťáku, tak bych rád dotáhl do zdárného konce státnice a získal titul Bc. Chtěl bych se posouvat v trenérské práci u mládeže, vidět zlepšení u mých svěřenců. V mé hráčské kariéře je teď cíl jasný, dostat se do play off, kde se může stát cokoliv, takže finále by bylo fajn (směje se).

Jak budeš trávit Vánoce?

Vánoce budu trávit na více místech. Na Štědrý den ráno si dáme dárky s přítelkyní, potom pojedeme k jejím rodičům, večer už strávím se svou rodinou v rodném Rožnově pod Radhoštěm. Těším se na salát, ale musím si pohlídat množství, abych se 27.12. vlezl do výstroje.

Martine moc děkuji za rozhovor, přeji ti krásné svátky a ať se daří.

Fanouškům Azetu Havířov přeji za celou redakci krásné prožití Vánočních svátků. Příští týden přineseme poslední povídání ze série maskovaných mužů, představíme vám Ovečku a Kozlíka 😊.