Skvěle! SDO poprvé v sezoně porazil Olomouc a drží naději na play-off

Josef Nudera | 07.03.2018

Důležité utkání odehráli starší dorostenci AZ RESIDOMO Havířov v Olomouci. O play-off to bude ještě ve dvou zbývajících zápasech nadstavby velká bitva, ale dnešní vítězství Havířov úspěchu přiblížilo. Zápas rozhodla jediná branka z 26. minuty utkání, kdy rozvlnil síťku olomoucké svatyně ve vlastním oslabení Lukáš Juhász. AZet se vrací s cenným 3 bodovým ziskem.

ELSD - 42.kolo st 7.3.13:45
HC Olomouc - AZ Residomo Havířov
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Juhász (Bambula). Rozhodčí: Přikryl – Bryška, Novák. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 39. Střely na branku: 30:31 (9:8, 12:12, 9:11). Průběh utkání: 0:1.

HC Olomouc: Mokrý – Rutar, Mader, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko, Pírek – Kalač, Tomajko, Štefka, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek, Dvořák
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelka, Grygar – Jedlička, Adámek, Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Žídek, Dufek, Pindel

Do konce nadstavby Extraligy staršího dorostu zbývaly pouze tři zápasy a bylo tedy jasné, že utkání v Olomouci bude ze strany obou týmů hodně důležité.

Havířov potřeboval bodovat, Olomouc si mohla zajistit play-off. Utkání bylo zcela vyrovnané, vyrovnaně hovoří i statistika střel na branku.

V první třetině mohli domácí odskočit do vedení, ale David Štefka v nařízeném trestném střílení nevyzrál na skvěle chytajícího Marka Štipčáka.

Ve druhé třetině dokázal, jak se později ukázalo, Havířov utkání rozhodnout. Ve 26. minutě se AZet radoval dokonce po gólu ve vlastním oslabení! Jan Bambula našel Lukáše Juhásze, který dokázal dostat puk za záda Vojtěcha Mokrého - 0:1.

Ve zbylém průběhu zápasu už branka nepadla a Havířov si tak odvezl z Olomouce cenné tři body, které ho prozatím posouvají do play-off. Do konce nadstavby ještě odehrají Havířovští zápas s Mladou Boleslaví na soupeřově ledu a odvetu s Olomoucí v domácím prostředí.