VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Sezona byla úspěšná, ale pro tu příští máme motivaci dojít dál, říká Radek Veselý

26.05.2019 | Sarah Ráblová

Radek Veselý má za sebou vydařenou první sezonu v AZetu. I přes své mládí patřil totiž k nejproduktivnějším havířovským útočníkům. A jak prozrazuje hráč s číslem 26 na dresu v následujícím rozhovoru, plánuje se posouvat výš a výš, a probojovat se až do extraligy nebo zahraničí.

Jméno: Radek Veselý
Věk: 23let
Post: útočník

Radek Veselý #26Radku, jak bys ještě zpětně zhodnotil svou první sezónu v AZetu po týmové stránce a po svojí osobní?

Po týmové stránce si myslím, že takový výsledek od nás nikdo nečekal. Na jednu stranu ta sezóna byla úspěšná, ale na druhou jsme chtěli jít dál. Máme aspoň motivaci pro příští sezónu. A po osobní stránce to byla pro mě asi nejlepší sezóna v mužích. Doufám, že v příští na to navážu a bude ještě lepší.

Který moment si z té sezóny pamatuješ nejvíce?

Nejvíce mi utkvěl v hlavě výroční zápas se Vsetínem a celá série s Budějovicemi.

Po skončení sezony jsi měl dlouhou pauzu. Co si během ní dělal? Chystal ses nějak na letní přípravu?

Jelikož si dodělávám školu, tak jsem se spíš učil a připravuji se na maturitu. Sem tam jsem nějaký ten sport dělal, a pak nám náš kondiční trenér poslal plány, takže když byl čas a chuť si od toho učení odpočinout, tak jsem něco dělal.

Co říkáš na letní přípravu, která vám nedávno začala?

Zatím se s tím srovnávám, po té pauze je to trošku boj, ale jinak super. Má to hlavu a patu, což je podle mě důležité, takže si myslím, že to bude lepší a lepší.

Trénuješ pouze s týmem nebo i mimo?

Snažím se, sice teď ze začátku nic extra. Přece jenom strávím hodně času učením a moc času mi na to nezbývá.

Je něco co ti moc v letní přípravě nejde a chtěl by ses zlepšit?

Mám ruce jako párátka, takže to je asi moje největší bolest a kondice.

Máš něco čeho by si chtěl dosáhnout, nějaký cíl nebo něco co by si chtěl vylepšit, vypilovat v další sezóně?

To se uvidí. Samozřejmě, nějaký týmový úspěch bych rád. A případně se posunout se o level výš, což je extraliga nebo zahraničí.

Co říkáš na to, jak se teď formuje soupiska AZetu na další sezónu?

Zatím je to docela dobré. Určitě ještě nějaké posily přijdou, každopádně tu zůstalo takové to jádro kabiny.

Dalo by se o někom říct, že byl takový tvůj "parťák" na ledě?

Můžu to říct o celém týmu, protože jsme tu jeden pro druhého.

S kým sis nejvíce sedl v šatně?

Dlouho se znám například s Kubou Kotalou, ale všichni kluci tu jsou moc fajn.

Marek Haas získal dobrou pracovní nabídku a s hokejem na profesionální úrovni skončil. Chtěl jsi i ty s hokejem někdy skončit, a nebo si nad tím aspoň přemýšlel?

Tohle jsem ještě nikdy vůbec neměl a ani jsem nad tím nijak nepřemýšlel.

Jak jsi bral tu situaci, že jsi minulou sezónu nosil číslo 26 a reakce některých fanoušků na to nebyly příznivé?

Každý má svůj názor a jiný pohled na věc. Nikdo z kluků to číslo nechtěl, tak jsem si ho vzal já.

Znamená ta 26 něco pro tebe?

Určitě. Michal Řepík nosil 26 a dalo by se říct, že celé mládí to byl takový můj vzor. Dlouho jsem to číslo neměl, a když teď byla možnost, tak jsem si ho s radostí vzal.

Plánuješ si číslo dresu nechat i na další sezónu?

To určitě plánuji.

Máš za sebou angažmá v několika týmech. Ve kterém klubu byli zatím nejlepší fanoušci?

Jakmile se to srovnalo po kauze s číslem, tak tady byli fanoušci super, za což jim patří velké dík a zatím jsem věrnější fanoušky nezažil.

Když máš teď školu, učení a treninky. Stíháš se kouknout i na mistrovství světa?

Sleduji to celkově, jak Čechy, tak i ostatní. Je to momentálně příjemné odreagování. :-)

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí jak ve škole, osobním životě, tak i na ledě.