Série tří domácích zápasů začíná v pondělí s Trhači

16.11.2019 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Trhači z Kadaně rozhodně nejsou nejsilnějším týmem Chance ligy, momentálně jsou na posledním místě ligy, ale v posledních zápasech dokázali doma porazit Porubu 3:2 a dát Motoru dvě branky. AZet ve svém posledním utkání v kraji Vysočina neuspěl a odjížděl z Třebíče s těsnou porážkou 4:3. Podaří se havířovským přidat na jejich konto nějaké body a upevnit si postavení v elitní osmičce? Utkání začíná v GASCONTROL aréně v pondělí 18. listopadu od 18 hodin.

TRHAČI KADAŇ - 16. místo, 8 bodů, skóre 33:108

Když se podíváme na postavení Kadaně v tabulce, tak se nám rovnou nabízí jedno slovo a sice "hrůzostrašné". Trhači dostali 108 branek a vstřelili jich jen 33! V živé paměti máme zdejší působení bývalého reprezentační kouče Vladimíra Růžičky na pozici konzultanta. V celé sezóně Chance ligy si Trhači pro sebe „urvali“ jen dvě vítězství. To první s Jihlavou je z 21. října a vyhráli v něm 2:1. To druhé se urodilo těsně před reprezentační přestávkou, když na svém domácím ledě porazili Porubu 3:2. V posledním utkání doma podlehli Rysům z Frýdku – Místku 2:7. Statistiky jsou k nahlédnutí níže, vypíchl bych to, že Trhači v průměru čelí 36 střelám za zápas, sami ale průměrně vystřelí jen 23 projektilů na branku soupeře. Nejlepším střelcem týmu je Roman Chlouba, který vstřelil osm branek. Kanadskému bodování týmu vévodí také Roman Chlouba za 18 bodů (8+10). Nejproduktivnějším obráncem je Jakub Trefný (1+10). V tabulce plus/minus je nejlepší Petr Miškář, ten ale za Trhače nastoupil jenom ve třech utkáních, druhý je Filip Eliáš, který má dva plusové body. Obránce Lukáš Popela v Kadani, po vzájemné dohodě, skončil. Z Chomutova si na jeden měsíc „zapůjčili“ talentovaného osmnáctiletého beka Denise Zemana.

22. kolo

SK TRHAČI Kadaň – HC Frýdek – Místek

2:7

(1:2, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 18. M. Zabloudil (Trefný, Kůs), 35. Kůs (Zabloudil, Müller) – 3. Stuchlík (Klimša, Nestrašil), 15. Hladonik, 28. Hladonik (Nestrašil, Klimša), 37. Kaukič (Michálek, Tomi), 46. Hladonik (Mikulík, Kafka), 52. Stuchlík (Nestrašil, Klimša), 55. Kafka (Hladonik, Mikulík). Vyloučení: 3:5 Využití: 2:1. Diváci: 332. Střely na branku: 24:29. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 29:29. Průběh utkání: 0:2,1:2, 1:3, 2:3, 2:7.

SK Trhači Kadaň: Neužil (55. Wolf) – Novák, Trefný, Zeman, L. Chalupa, Poizl, Procházka, Mert – Michnáč, Kůs, M. Zabloudil – Čech, Čermák, Wojnar – Müller, Rindoš, Z. Zabloudil – Dubský, Homer.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Hodnocení je pro mě těžké, poněvadž si myslím, že jsme si nezasloužili prohrát takovýmto rozdílem. Dvě třetiny byly z naší strany parádní. Celý zápas se dle mého názoru lámal v prostřední části, a to za stavu 2:3, kdy šel Honza Müller sám na bránu a nedal. Z protiútoku jsme dostali na 2:4. Následně jsme se nadechli a mohli jsme snížit na 3:4, ovšem nastřelili jsme pouze tyčku. To si myslím, že nám poněkud sebralo vítr z plachet. No a do závěrečného dějství jsme vstoupili v celku dobře, ale po zbytečném faulu v útočném pásmu jsme inkasovali další gól. Do konce utkání soupeř vsítil ještě další dvě branky a bere tři body, takže soupeři gratuluji.“

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV - 8. místo, 36 bodů, skóre 57:51

Poslední zápas v Třebíči, který měl mužstvo uklidnit v boji o elitní osmičku se Havířovu nepovedl. Prohrál v něm na Vysočině 3:4, i když měl více střel (37:26) a poměr vhazování byl pro něj v poměru 7:4. Slezané tak nedokázali navázat na dvě předchozí vítězná utkání, když vyhráli v Sokolově 5:3 a doma 3:2 nad Prostějovem. Kanadské bodování týmu vede Radek Veselý za 20 bodů(11+9), je zároveň i nejlepším střelcem, dal 11 branek. V dobré formě je havířovský útočník Radim Toman, který dal tři góly v posledních dvou zápasech. Aleš Stezka dostal v Třebíči čtyři góly, když na něj šlo 26 střel a trochu si pokazil svůj průměr, aktuálně je na 91,40 %. Bodování +/- vede útočník Jakub Kotala +12, mezi obránci je nejlepší Jaroslav Mrowiec +11. Kanadské bodování mezi obránci vede Alex Rašner. Havířov trápí neproměněné přesilové hry. Přesilovka klesla pod 14 % a patří v této statistice až na třinácté místo ligy. Ze sta střel v přesilové hře se jich neujme ani 9 a to je pro AZet nelichotivá 14. příčka. Ne že by Havířov neměl k dispozici dost času v přesilových hrách, v průmětu mají k dispozici v početní výhodě více než osm minut na zápas. Střelce – zabijáka v sestavě momentálně nemají. V oslabení odehrají průměrně necelých 6 minut za zápas a jsou druhým „nejslušnějším“ týmem ligy. Obdržených 16 gólů je prozatím řadí na šesté místo celé ligy. V tabulce domácích zápasů jim patří až desátá příčka za šest vítězství a čtyři prohry.

CHANCE LIGA - 22.kolo so 16.11.17:30

SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Residomo Havířov

4:3

(1:0, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 3. Kunc (Havlát, Hlaváč), 47. Šťovíček (Forman), 50. Bittner (Forman), 52. Bittner (P. Kratochvíl) – 21. Toman (Chroboček), 51. L. Bednář, 59. L. Bednář (Rašner). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: - . Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Mrowiec, Malina, Kachyňa, L. Rutar – Kotala, F. Seman, Toman – O. Procházka, R. Veselý, L. Bednář – Maruna, Starý, Fridrich – Danielčák, Žiak, Dvořák.

Jiří Režnar - AZ Residomo Havířov: "My jsme sem samozřejmě přijeli pro body a nezasloužili jsme si je. Dostaneme první gól, soupeř měl dvě stoprocentní tutovky do páté minuty, potom se to sice trošičku zvedlo, ale do třetí třetiny jdeme s tím, že kdo dostane gól prohraje a my dostaneme tři, tak nemůžeme vyhrát. Někteří hráči, ta jejich forma se setkala s koncem srpna, začátek září, kdy nebyli schopni si dát dvě tři rychlé přihrávky. Říkám, tři góly ve třetí třetině, tři hrubé chyby obránců. Jak říkám toho se musíme příště vyvarovat a mít trošičku větší vášeň a srdce a chtít vyhrát."

Patrik Rimmel před utkáním s Kadaní hlásí:

"Je potřeba v pondělí vyhrát. Kadaň několik z posledních utkání vyhrála, nebude to lehký zápas. Pokud chceme uspět, musí se každý jednotlivec odevzdat a hrát to, co se má, ne svou hru. Sestavu budeme skládat podle zdravotního stavu a také dle aktuální výkonnosti hráčů."

Vzájemná utkání:

Z pěti posledně odehraných vzájemných zápasů čtyři ovládl Havířov a v jednom zvítězila Kadaň. V posledním utkáním, které se odehrálo v září na ledě Trhačů zvítězil Havířov 4:1. Celkem se mezi oběma soupeři se, od roku 2009, odehrálo 31 zápasů, čtrnáct vítězství patřilo AZetu a 17 Kadani.

Vyhraje AZet i v tomto utkání? Anebo v havířovské GASCONTROL Aréně překvapí Trhači? Pokud nebudete přímo v aréně, připravujeme pro Vás online přenos, který naleznete zde.