Série AZetu s Motorem nabídne v neděli další pokračování. Bude to hokejový svátek, říká Patrik Rimmel

09.03.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Páteční duel číslo pět, čtvrtfinálové série play-off mezi Havířovem a Č. Budějovicemi, sice nabídl favoritovi z jihu Čech první mečbol, ale protože utkání zvládli lépe naši hokejisté, vrací se za stavu 3:2 pro Motor série zpět do Slezska. Zápas číslo šest začne v neděli 10. března 2019 v havířovské Gascontrol Aréně v netradičních 16:00. Dočkají se naši borci odměny v podobě zaplněné haly?

Stav čtvrtfinálové série: Havířov- Motor ČB 2:3

1.ČF Pátek 1.3.2019: Motor ČB - Havířov 5:2

2.ČF Sobota 2.3.2019: Motor ČB - Havířov 0:3

3.ČF Úterý 5.3.2019: Havířov - Motor ČB 1:2

4.ČF Středa 6.3.2019: Havířov - Motor ČB 3:4

5.ČF Pátek 8.3.2019: Motor ČB - Havířov 2:3

Zápas č. 5: ČEZ Motor České Budějovice - AZ Residomo Havířov 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Páteční duel začali havířovští jednoznačně skvěle. Už ve 4. minutě si vybruslil z rohu před soupeřovu branku Jakub Kotala a šikovně bekhendem poslal puk nad Kváču. Za další tři minuty ztečoval v přesilovce Tomáš Gřeš Bořutovu střelu od modré a AZ vedl 2:0. Domácí se z tohoto šoku vzpamatovávali jen pomalu. Až na začátku druhé dvacetiminutovky se, rovněž v přesilovce, zasloužil o jejich snížení Cody Bradley. Jenže před polovinou utkání našel Maruna od levého mantinelu před brankou najetého Lukáše Bednáře a ten poslal puk potřetí nekompromisně pod víko budějovické branky. Motor ve třetí třetině stihl už jen snížit po rychlém kontru opět Bradleyem, ale závěr už AZ, i díky přiměřené porci štěstí, zvládl.

Branky a nahrávky: 24. Bradley (Z. Doležal, Karabáček), 42. Bradley (Doležal, Kutlák) – 4. Kotala (F. Seman, Rehuš), 7. Gřeš (Bořuta, L. Bednář), 29. L. Bednář (Maruna, Haas). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 6.338. Střely na branku: 29:24 (10:9, 11:10, 8:5). Zblokované střely: 10:4. Vhazování: 32:21.

Oba trenéři hodnotili utkání velmi stručně

Václav Prospal (České Budějovice): V jakékoliv lize, v jakémkoliv play-off, jakmile budeš mít v týmu pasažéry a nebudeš připravený hrát od první minuty, neuspěješ. Stejně jako dneska. Nám hrála jedna lajna. Víc k tomu nemám co říct.

Jiří Režnar (Havířov): Jsme rádi, že se nám povedlo zápas urvat. Nechali jsme se vyloupit doma, aspoň jedno utkání jsme si tam zasloužili vyhrát. Naši hráči se ale nepodělali, tentokrát loupili oni a díky tomu vracíme sérii do Havířova.

Sestavy týmů v posledním utkání

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Pýcha, Plášil, Kutlák, Pavlin, Vydarený, M. Jandus, Kachyňa – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Babka, Čermák, Gilbert – M. Novák, R. Přikryl, Endál – Beránek, Doktor, Heřman.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek – Kotala, F. Seman, Rehuš – L. Bednář, R. Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Pawliczek – Maruna, Haas, O. Procházka.

Čtvrtfinálové statistiky

Brankáři a jejich úspěšnost:
AZ HAVÍŘOV: Ondřej Bláha - 5z, 2,23 br/z, 91,91% úsp.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE: Jan Strmeň - 2z, 2,50 br/z, 88,89% úsp.; Petr Kváča 3z, 2,01 br/z, 92,94% úsp.

Nejproduktivnější hráči obou celků:
AZ HAVÍŘOV: Filip Seman (0+5), Jakub Kotala (4+0), Antonín Bořuta (0+4) a Branislav Rehuš (0+4)
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE: Zdeněk Doležal (3+4), Václav Karabáček (2+5) a Cody Bradley (2+5)

Nejtrestanější hráči obou celků:
AZ HAVÍŘOV: Lukáš Bednář (18 TM)
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE: Martin Heřman (16 TM)

Z AZeťáckého tábora

Aktuální info přináší manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel. „Přijeli jsme kolem druhé hodiny ráno a teď (v sobotu dopoledne) již kluci opět trénují a chystají se na zítřejší utkání. Začínáme už v 16 h (!!!), což je dobrý čas i pro rodiny s dětmi. Hráči podporu potřebují a věří, že bude opravdu velká. Všichni jsou v pořádku, připraveni a zdravě sebevědomí. Těší se na zítřejší havířovský hokejový svátek.“