VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Scott Prier dnes slaví narozeniny, trochu si jej představíme

19.06.2019 | Petr Miklas

Koncem května přišla z vedení klubu zpráva, že příští sezónu uvidíme v dresu AZetu kanadského obránce. Tím je Scott Prier, který dnes slaví šestadvacáté narozeniny. Jako malý dárek jsme pro něj připravili tento článek, ve kterém se můžete o této posile ze zámoří dovědět více.

„Scott hrál poslední dvě sezóny ve Francii a máme o něm velmi solidní informace. Věříme, že nám pomůže s výchovou mladých hráčů. Smlouvu jsme podepsali na 1+1 rok, s tím, že letní přípravu absolvuje individuálně a k týmu se připojí na led,“ znělo sdělení manažera klubu Patrika Rimmela z 22.5. 2019.

Jak je zřejmé z vyjádření Patrika Rimmela, Scott odehrál poslední dvě sezóny ve Francii. Loni to bylo ve Štrasburku, kde sehrál 44 utkání francouzské nejvyšší hokejové ligy zvané Ligue Magnus. S 25 body za 6 branek a 19 asistencí byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem svého celku a samozřejmě také nejproduktivnějším obráncem. V týmu se sešel hned se dvěma Čechy – Ondřejem Havlíčkem a Michalem Důrasem.

A právě Michal Důras sehrál důležitou roli při námluvách Scotta s naším klubem. Jakou? To nám přiblížil Patrik Rimmel: „Scotta nám nabídl jeho agent a lidé, kteří ho ve Francii viděli, nám ho doporučili. Také Michal Důras, který s ním hrál loni v týmu.“

Manažer AZetu také prozradil, jaký je Scott typ obránce: „Je to dobrý bruslař, vhodný do oslabení i přesilovek a umí i přitvrdit.“

S kým by mohl hrát v obranné dvojici? I na to má Patrik rychlou odpověď: „Určitě s mladým hráčem.“

Co od něj, kromě pomáhání s výchovou mladých hráčů, vedení klubu očekává? „Začlenění se do kabiny a kvalitní výkony. Měl by předvádět celoplošný, moderní hokej a sbírat body,“ zní odpověď Patrika Rimmela.

Na závěr Patrik popsal, jak probíhalo jednání o angažmá Scotta v Havířově: „Bylo to bezproblémové, akceptoval naše podmínky. Po rozhovoru s Michalem Důrasem chtěl hrát tady a věří, že se může posunout dále. My jsme se shodli na tom, že ho v týmu chceme.“

Co k novému angažmá řekl sám Scott?

Velmi se těším, až budu v Havířově a až začne hokejová sezóna. Slyšel jsem o Havířovu a jeho fanoušcích od mých bývalých spoluhráčů jen samé dobré věci.

Jak se připravuje na sezónu?

V létě chodím s dalšími profesionálními hokejisty, kteří hrají v Evropě nebo severní Americe, do posilovny nebo bruslit třikrát až čtyřikrát týdně.

Co říká na to, že bychom s ním udělali rozsáhlejší rozhovor, jakmile dorazí do Havířova?

Samozřejmě, že souhlasím.

Budeme se těšit. Za celou redakci přeji vše nejlepší k narozeninám!

Zdroj fotografií: Photos de Hockey : Etoile Noire de Strasbourg www.facebook.com/Photos-de-Hockey-Etoile-Noire-de-Strasbourg-369548003155213/